Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 16 éves gyerek után újból...

16 éves gyerek után újból kell igényelni családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 18:04
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Remelem aki ezeket irja, nyomorogva fog doglodni egy utcasarkon, es minden masodik ember belerug majd..

Dögölj meg, te szemét!

2015. szept. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Megnézném azt a rengeteg embert, aki állami támogatás nélkül is tudna gyereket/gyerekeket vállalni! Sokat mozgok szülők között, oviban, iskolában egyaránt. Alig akad az általad említett kategória.

A gyerekes családok támogatása befektetés az állam részéről. Mi például pillanatnyilag kiveszünk a közösből, de ahogy sorban felnőnek a gyerekek, egyre kevesebb támogatást kapunk, azaz vastagon adózni fogunk, plusz a gyerekeink is adózni fognak. Tehát most valamekkora mínuszt képezünk, de egy idő után igencsak pluszt fogunk termelni, nem is akármekkorát.


Azzal, hogy csak a "gazdagok" vállaljanak gyereket, két alapvető probléma is van. Az egyik, hogy nagyon kevés gyerek születne, ergo a köv. generációban nem lenne aki adózik. A másik, hogy gazdagék nem ám péknek, meg autószerelőnek szánják a gyerekeiket, hanem orvosnak, ügyvédnek, hasonlónak, de akkor ki fogja sütni a kenyeret?


Értem én, hogy igazságtalannak érzed ezt a rendszert. De ha jól belegondolsz, ez nem ilyen egyszerű.

Mondjuk a hozzád hasonlók elérik, hogy megszűnjön a gyerekesek támogatása. Erre a mások meg azt vívják ki, hogy az ő adójukból ugyan ne épüljenek utak, mert nekik nincs rá szükségük. Vagy ne kapjon ellátást a drogos, az alkoholbeteg, a játékfüggő, a fogyatékkal élő, mert nem hasznos tagja a társadalomnak.

Vagy zárjanak be a szociális idősotthonok, ahová bevétel nélkül is be lehet kerülni (erre külön törvény vonatkozik). Vagy ha egy ember nem gyógyítható munkaképessé, akkor ne kapjon kezelést, ha kimerítette az eddig befizetett tb-jét. Vagy a munkanélküli ne kapjon semmilyen támogatást.

A te hozzáállásod ide visz. Pedig egy országnak kell szociális háló. Az hogy ezt hol mikén oldják meg, az már más kérdés. Ahol gyengébb a családtámogatás, ott meg lehet élni egy keresetből is. Ahol rövid az anyasági, ott a munkahelyek bölcsiket üzemeltetnek.

Nálunk egy fizi kevés, az anya bölcsi hiányában nem rohanhat vissza dolgozni, hát marad az állami támogatás.


Kicsit úgy érem, te nem szereted ezt az országot. Szerinted sok a rossz ember, meg a külföld mennyivel különb. Én viszont nagyon szeretem, annak ellenére, hogy látom a hibáit is.

És mélyen hiszek abban, hogy nagyobb hülyeségekre is elmegy a pénz, mint a családok támogatása, csak olyan jó erre hivatkozni.

2015. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19:34 egy értelmes és kultúrált ember, aki normálisan képes reagálni az olyan véleményekre is amiket én írok ide, de te 19:28 pont azon emberek közé tartozol akik megérettek a kihalásra, ergo igazi magyar mentalitással rendelkező "emberek", igazi magyarok, magyarság, az ilyen emberekből tevődik össze az a nép amely megérdemli szomorú sorsát.
2015. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja és kifelejtettem 19:28nak: XD XD XD
2015. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Most olvastam csak el a gyógyszertámogatásos kommentedet.

Nos, nekem 2-es típusú diabéteszem van. Nagyon korán, 38 éves koromban alakult ki inzulinrezisztenciából.

Ha kicsit is járatos lennél a témában, akkor tudnád, hogy nem csak az egészségtelen táplálkozás okozza. Nálunk örökletes, apám is cukros. De sok más is hajlamosít rá, például a pajzsmirigyprobléma, a hasnyálmirigy megbetegedései is. Ezekről meg nem tehet az ember.

Viszont ha karbantartja, remekül elélhet vele szövődmények nélkül, persze gyógyszeres támogatással. Ha megvonnád tőlem a gyógyszereket, és esetleg nem tudnám teljes áron kifizetni, tudod mi történne?

Retinopátia, nefropátia, neuropátia. Magyarul rámenne a látásom, darabonként üszkösödnének el a végtagjaim, és művese kezelésre szorulnék. Na akkor kerülnék csak sokba az államnak. Vagy dögöljek meg, mert szerinted nem jár az ellátás?

Az általad felsorolt kórságok közül amúgy több olyan betegség is van, aminek nem feltétlenül a helytelen életmód az oka.

2015. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Lemaradt valami a cukros témánál. Tudtad például, hogy nem feltétlenül jár a támogatás?

Gyógyszeres kezelésnél kb. annyit kapunk, mint te egy antibiotikumra.

Az inzulin viszont ingyenes. Van egy vizsgálat, a HbA1c, ez méri az utolsó 3 hónap cukorátlagát. Nem lehet átverni, hiába diétázol a vérvétel előtt 1 hétig, ez mutatni fogja, ha máskor meg nem. Nos, a jól beállított inzulin mellett ha ez magas lesz, megvonják a támogatást. Mert az csak rajtad múlik, hogy betartod-e a diétát.

2015. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az öröklött cukorbetegség az nem az ember saját hanyagságából ered, vizeszsemlés diéta mellé meg tényleg kell a gyógyszeres kezelés, de természetes és finomított szénhidráttól mentes étrenddel a cukorbetegek többsége kukába dobhatná a gyógyszereit is, csak ezt sokan nem tudják mert az orvosok szava a szent, hát azok szenvedjenek csak tovább és egyék a gyógyszereiket! A 2es típusú dia az nem öröklött ha jól tudom.
2015. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A hajlam örökletes lehet a 2-es típusúnál is, de erről nem szeretnék veled vitatkozni, ez ugyanis tény. De gondolj csak bele, mi minden más okozhatja a kialakulását. Hormonbetegségek, fertőzések, gyógyszerek, lelki okok, pajzsmirigy betegség, hasnyálmirigy betegség. Szóval ne gyere azzal, hogy a korlátlan zabálás lehet csak a hibás.

A diétáról meg akkor beszélgessünk, ha már évek óta csinálod. A saját esetem:

2 évig inzulinos voltam, mert egyéb körülmény miatt nem szedhettem gyógyszert. Hát én komolyan vettem/veszem a diétát. Nem csak a CH értéket nézem, hanem a glikémiás indexet is, sőt a konyhatechnikai eljárásokra is figyelek, mert az sem mindegy. Programot írtam, ami még a főtt ételeim Ch értékeit is számolta, sokat mozogtam, bevetettem a fűben fában orvosságot is: gyapjas tintagomba por, csicsóka, fehérbabhéj, stb... Egy idő után átállhattam gyógyszerre, egész oké lett minden, de a doki is megmondta, ettől nem szabadulok.


Nos, gondolom tudod, mennyibe kerül a diéta. Maradjunk annyiban, hogy nem olcsó. És most térjünk vissza az eredeti ötletedhez, vonjuk meg tőlem a családtámogatási ellátásokat. Nyilván onnantól jóval kevesebb jut egy főre, a gyerekeket meg csak nem hagynám éhen. Ugrana a diétám. Aztán vedd el a gyógyszertámogatásomat, hiába nem tehetek a betegségemről, és máris kicsináltál egy komplett, addig jól működő családot.

Tudom, hogy sok cukros "bűnözik", de a legtöbben azért komolyan veszik az állapotukat, és igyekeznek helyesen élni. Csak ez nem mindig könnyű, és ha valaki csóró, akkor szinte lehetetlen.


Te csak bűnbakot keresel. Nem tudom, mi a valós bajod, de valami van, az tuti.

Nem szabad mindenkit egy kalap alá venni. Utáld nyugodtan Bélát, ha 8 gyereke van, cseszik dolgozni, a gyerekek éhesek, szakadtak, lopnak, de hagyd élni a normális családokat. Nézd le a habos sütit kajáló cukrost, de ne az én gyógyszertámogatásom kontójára akarj jobban élni.


Tudod mit nem értek? Hogy mit keresel még ebben az országban, ha szerinted igazságtalan a rendszer, rosszak az emberek, közben a külföld meg maga a kánaán.

2015. szept. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Akkor beszélgethetünk, ugyanis már 4 éve csinálom, sőt életmódváltásom volt, amit azóta is tartok és 110kilóról lementem 75re, szóval engem sem kell már kioktatni, ráadásul reggeltől estig eszem, csak nem mindegy hogy mit. Így látatlanban nagyon mellélőttél
2015. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
ja és mindamellett rendszeresen sportolok, tele vagyok energiával és szálkás tornászizomzatot tartok fenn
2015. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!