Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Adókedvezmény 3 gyerek esetén?

Adókedvezmény 3 gyerek esetén?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Jelenlegi párommal két gyermeket tervezünk,nekem van egy sajátom már. Ő igénybe veheti majd mind a három után a kedvezményt?Igaz,hogy három gyerek esetén a bruttó bérét kapja meg ő már? Milyen feltételekkel igényelheti ő az én gyerekem után is? Ha közös a lakciműnk az elég nem? MErt egy háztartás...
2015. dec. 15. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"feltétele, hogy, az élettársaknak és az ellátással érintett gyermeknek közös legyen a lakó vagy tartózkodási helye. További feltétel, hogy az élettársak legalább egy éve szerepeljenek az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában (ENYER), vagy a szülővel fennálló élettársi kapcsolatot az ellátás megállapítására irányuló kérelmet legalább egy évvel megelőzően kiállított közokirat igazolja"


Továbbá: nem, nem igaz hogy a bruttóját kapja meg. Csak akkor igaz ez, ha 99000 Ft-tal egyenlő vagy kevesebb az adó- és járulékterhe egy hónapban.

2015. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Év közben nem veheti igénybe, mert családi pótlékra nem jogosult az élettárs.

Év végi bevallásban viszont megoszthatod vele, nem kell ehhez élettársi oapír sem.

2015. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem megosztani akarnám vele,hanem hogy ő vegye igénybe. Azt is megtehetem,hogy 3 gyerekre az adót úgy kérjük,hogy egyre én 33 ezret,kettőre ő 66 ezret?

Neki amúgy majdhogynem megvan a 99 ezer levonás,ezért kérdeztem.

2015. dec. 17. 13:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer:

ha 2 közös van, akkor NEM veheti igénybe 3 gyerekre, csak ha regisztráljátok az élettársi kapcsolatotokat.


A 2-es hülyeséget beszél, visszaigényelni se lehet utólag neki a te gyereked utáni adókedvezményt, ha nincs papírotok az együttélésről.


Azt viszont papír nélkül is lehet, amit most utolsónak írtál. Lehet úgy, hogy a közös gyereketek után ő igényli, a sajátod után te.

Sőt azt is lehetne, hogy te 2 gyerek után, ő pedig 1 közös után.

2015. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ha én egy után,ő kettő után,akkor ugyanúgy 33 ezer gyerekenként igaz? De ha nekem nincs munkám,akkor azt is lehet,hogy a kettő közös után igényel havi 66 ezret,én meg a sajátom után minden adóbevalláskor 12x 33 ezret?
2015. dec. 17. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:

A 2-es hülyeséget beszél, visszaigényelni se lehet utólag neki a te gyereked utáni adókedvezményt, ha nincs papírotok az együttélésről.


De bizony, lehet.


Év végi bevallásban a jogosult megoszthatja a kedvezményt a családi pótlékra, így családi kedvezményre nem jogosulttal is. Talán tessék törvényt olvasgatni.

2015. dec. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem házasodtok össze, nem hivatalosan élettárs, akkor ő év közben nem számít 3 gyerekesnek, így csak a sajátjai után veheti igénybe a kedvezményt.


Tehát, tegyük fel, lesz egy neked, két közös.

Te három gyerkesként év közben egyre igénybe veszel 206.250-et/hó (nettó 33, ő viszont csak a 62.500-at veheti igénybe, mert nincs három gyereke, csak kettő. Tehát ő két gyerekre kap havi nettó 20e-t. Ez a közös igénybevétel.

Majd az év végi bevallásban megoszthatjátok a te teljes kedvezményedet, a 3*206.250-et. Ebből lejön, amit ő év közben kapott, és ha van még adója vagy járuléka, abból visszakérhető a különbözet.


Szuperül le van ez írva a bevallás kitöltési útmutatójában.

2015. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tessék törvényt linkelni.


Csak abban az esetben oszthatja meg a családi pótlékra nem jogosulttal, ha az a házastársa.

2015. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha összeházasodunk,akkor igényelheti az én gyerekem után is? Jobban megéri,ha ő kéri havi 99 ezerben,mintha összevissza igényli valamelyikünk...Ő neki kb úgy lenne meg,hogy nem havi 99 ezer ,de majdnem annyi és következő évben visszaigényelhet 12 ezret,ami fenn marad,ergo kb ezer ft hiján lenne meg a havi 99 ezer.
2015. dec. 17. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:

szja tv. 29/A

Ha az adott jogosultsági hónap után járó családi kedvezményre egy magánszemély jogosult, az őt megillető családi kedvezményt - adóbevallásban, munkáltatói adómegállapításban - megoszthatja a vele közös háztartásban élő, jogosultnak nem minősülő házastársával, élettársával, ideértve azt az esetet is, ha a családi kedvezményt a jogosult egyáltalán nem tudja érvényesíteni. Azon jogosultsági hónapokra eső családi kedvezményre, amelyre vonatkozóan a jogosult vagy házastársa, élettársa a gyermeket nevelő egyedülálló családi pótlékát igénybe veszi, a megosztás nem alkalmazható.


Nem kell hozzá hivatalosan élettársnak lenni, életvitelszerű együttélés a feltétel, a gyermek közös háztartásban nevelése.

A NAv oldalán van fent millió példa, többek közt ilyen esetre is, hogy év közben élettárs csak a saját gyerekére kaphat kedvezményt, bevallásban megosztható.

2015. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!