Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt szeretném, hogy a gyerek...

Azt szeretném, hogy a gyerek születési anyakönyvi kivonatában valós adatok szerepeljenek. Ez lehetséges? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Az apja nem a férjem, itthagyott. Nem voltam/vagyok férjnél. Voltam a gyámhivatalnál, az alábbi lehetőségeket mondták:

-A szüleim családba fogadják, azaz ők lesznek a "szülei" és én nem, jogilag. Ezt lehet ideiglenesen vagy véglegesen. Nem akarjuk.

-Képzelt apa nevét írjuk be szüléskor

-Az apa vagy egyéb férfi(kivéve rokont) apasági nyilatkozatot tesz, melyben elismeri, hogy ő a gyerek vér szerinti apja.


Egyedül fogom nevelni. Eleinte apukám fog eltartani+gyes, stb.

A vér szerinti apja nem tagadná le, viszont nem akarja ismerni és nem akarja eltartani sem velünk lakni, hanem 250km-rel arrébb.

Lehet az apa az apja papíron is, úgy, hogy mégis lemond az ezzel kapcsolatos jogairól és kötelességeiről?

Köszi



2015. szept. 2. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
gyerekről lemondani nem lehet... bíróságon megállapítják az apaságot és onnantól kötelezettsége a gyerektartás fizetése. a láthatás az jog, azzal nem kell élnie. na meg ha te nem kérsz gyerektartást akkor nyilván a bíróság se fogja azt mondani, hogy márpedig... vagy egyszerűen nem jelented fel amikor tényleg nem fizet.
2015. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%

Tehát kiskorú vagy. Ebben az esetben az egyik szülő lesz jogilag a gyermek gyamja, amíg be nem töltöd a 18 évet.

Ha a gyerek apja is kiskoru, apai elismero nyilatkozatot csak és kizárólag szülői beleegyezéssel tehet.

Amennyiben megeszi a nyilatkozatot, jogai és kötelezettségei keletkeznek. Joga pl a kapcsolattartas, kötelessége a tartasdij fizetése. Az elsővel ha nem el, nem el, a második büntetendő. Mondjuk csak akkor, ha bepereled. Amennyiben elismero az apaság öt, ugyanolyan teljes jogú szülő lesz, mint te. Ez azzal jár, hogy minden döntése bele szolhat. Költözés, óvoda, iskola, stb. Ha egyáltalán nem akar a gyerekkel semmi kapcsolatot és ez neked is így megfelel, akkor a képzelt apa a megoldás. Ebben az esetben semmihez semmi köze nem lesz.

2015. szept. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Apa vagy egyéb férfi...

Nem pont az a cél, hogy valós adatok legyenek???

2015. szept. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3!

Teljes hatályú apai elismero nyilatkozatnal pont mindegy, hogy biologiailag is apa e, aki nyilatkozik. A kérdező akár valós adatokat megadni

2015. szept. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló, Köszönöm! :)

2.: 21 éves vagyok. Azért került szóba mert még tanulok így nem dolgozok. Azt akartuk, én vagyok az anyja, és jogilag apukám az apja.

2015. szept. 6. 16:07
 6/18 A kérdező kommentje:
Az apja 23 éves. Ha ezt látod, kedves 2. válaszoló, válaszolsz kérlek ezt ismerve is? Nagyon köszi! :)
2015. szept. 6. 16:08
 7/18 A kérdező kommentje:

3. válaszoló: csak a lehetőségek ezek. Igen, valós adatokat szeretnék, úgy, hogy kaphasson egyáltalán valaki támogatást a gyerek után, mert az a havi 65000 jól jönne.... Sőt, szükséges.

A saját apja is tanul még, diákmunkára éppen igénybevehetne adókedvezményt, de ezt meg csak úgy lehet, ha a férjem vagy az élettársam.

Nem akarunk kényszerből ilyet.

2015. szept. 6. 16:12
 8/18 A kérdező kommentje:

Az lenne a praktikus, ha nem kéne az aláírása minden aprósághoz, de mégis ő lenne jogilag az apa.

Mert nem fog eljönni 250 kmre aláírni az ovis beírató papírt, de természetesen ha egyáltalán érdekli, megbeszéljük hova járjon.

2015. szept. 6. 16:14
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha 21 éves vagy, ugyan hogy merült fel egyáltalán a családba fogadás? Az kiskorú szulonel kell, nálad semmi szükség rá.

A többi, amit írtam, továbbra is fenn áll. Ha valós adatokat akarsz, akkor vagy tesz az apja elismerő nyilatkozatot, vagy ha nem, akkor bepereled. Tartasdijat meg kell allapitaniuk, ahogy lathatast is, de apuka nem köteles kapcsolatot tartani te meg feljelenteni, ha nem tartja a kapcsolatot. Én apadat teljesen kihagynam ebbol.

Hogy őszinte legyek, nálam anno tervezett terhesség után lelepett apuka.Semmi kapcsolat nem volt vele, egyszerűen eltűnt, viszont apasági nyilatkozat már akkor régen még volt. Csak a gond volt miatta. Semmit ember tudtam egyedül intezni.

2015. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

"az a havi 65000 jól jönne.... Sőt, szükséges"


mi? honnan, kitől, mire gondolsz? hacsak nem nagyon gazdag az apuka, ennyit tuti nem fog havonta perkálni, de még 3 havonta sem...

a fizu 20%-a szokott lenni, de ha még ő is tanul akkor az a gyakori, hogy havi 10.000.- fog megítélni a bíróság. persze az is pénz, de a 65-től elég messze van.

az meg azért fura lenne, ha a családi adókedvezmény miatt lenne apukád az apja papíron. bár nem hinném, hogy ilyen lehetséges... az valóban lehetőség, hogy az apa neve helyére az anyai napa neve kerül be, de ettől nem a nagypapa lesz a gyerek apja jogilag, meg sehogy, csak így ugyanazt a nevet kapja mint ami anyának is van...

2015. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!