Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Családi pótlék igénylése érvénytelen TAJ-jal lehetséges?

Szeretném megigényelni a családi pótlékot a gyerekeim után, de mivel éveig külföldön éltem, s ott voltam biztosított, az itthoni TAJ-om már nem érvényes. Tudja-e valaki, hogy így érdemes-e nekikezdenem a csp. igénylésének, szükséges-e hozzá, vagy előbb inkább rendezzem a TAJ-omat?

2016. jan. 3. 13:45  Privát üzenet  

A válasz
Ha annak idején annak rendje és módja szerint "kijelentkeztél" az itthoni járulékfizetés alól, amikor külföldre költöztél, akkor igen, előbb vissza kell térned a rendszerbe, mert csak (a rendszer szerint is) itthon élő igényelheti.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2016. jan. 3. 13:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
. Lehetséges hogy ebben a hónapban postán kapom meg, és majd csak a jövő hónaptól utalják?
Családi pótlékot másik számlra szeretném átkérni, de szintén utalással. Hogyan lehetséges?
Ha jól emlékszem tavaly előbb jött a családi pótlék és talán a GYED is. Vagyis a januárit már karácsony tájékán megkaptuk. Lehetséges, hogy idén is így lesz?
Lehetséges e az, hogy egy devizaalapú bankhitel szerződés érvénytelen, amiért kettő helyett csak egy bankképviselő írta alá?
Külföldön kiküldetésben dolgozó férjemnek érvénytelen a TAJ száma. Hogyan lehetséges ez?!
A pótfelvételi eljárás során csak az Oktatási Hivatalhoz küldtem el a dokumentaimat, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Karához nem, utólag vettem észre, hogy oda...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!