Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldön kiküldetésben...

Külföldön kiküldetésben dolgozó férjemnek érvénytelen a TAJ száma. Hogyan lehetséges ez?!

Figyelt kérdés

Mit kell ilyenkor csinálni? Hova kell fordulni ennek tisztázásáért?

Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 11. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

valaki fizeti utána a tb-t?

Ha nme, el kell intézni, pótolni az elmaradást és fizetni a havi 6390 Ft-ot. Ha tartósan kint van, akkor meg le kell mondani egy nyilatkozatban.

2012. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Abból kiindulva, hogy bejelentett állása van, alapvetően azt feltételezi az ember, hogy fizetik is utána az egészségbiztosítási járulékot.

Eddig nem is volt gond, ugyanennél a (belga) cégnél dolgozik már pár éve, 1 évvel ezelőttig még Lengyelországba voltak bejelentve az alkalmazottak, de kb. 1 éve a belgák váltottak, Magyarországon alapítottak céget, ide bejelentve a dolgozóikat.

...én magam után fizetem, mert nekem nincs munkahelyem, az enyémmel nincs is gond...

Ma bementem az apeh-hoz/nav-hoz, de ott tájékoztattak, hogy rossz helyen járok, a tb-hez kell menni abban az esetben, ha "csak" érvénytelenségről van szó...

2012. okt. 12. 13:48
 3/4 anonim válasza:

Ha Mo-n nem fizet biztosítást, akkor az az ország, amelyikben fizet biztosítást, ki kell, hogy adjon egy kék EU-s nemzetközi TB kártyát, és a férjed ezzel mehet orvoshoz Mo-n.

elvileg, ha külföldön biztosított, Mo-n nem fizetheti a biztosítást (a 6 ezer x Ft-ot), mert egyszerre 2 eu-s országban nem lehet biztosított, vagy valami ilyesmi. ezt én sem értem, hogy miért van. Nekem az apeh-ban mondták.

2012. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. nov. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!