Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szlovakiai bejelentett lakcimm...

Tiborson kérdése:

Szlovakiai bejelentett lakcimmel 2 hetes ciklusokban nemetorszagban dolgozom mint apolo.2016 majusaig van szerzodedem. Augusztusban szulok. Van jogom barmilyen segelyre?

Figyelt kérdés

2016. jan. 11. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon semmire
2016. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hol adózol? ott kérdezd
2016. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha a jövedelmed legalább 75%-a Magyarországon adóköteles...gondolom nem az. Így itt nem.
2016. jan. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemetorszagba adozok.nemetorszagi segelyre van eselyem???a munkaltatom nem hosszabbitja meg a szerzodesem mert allapotos vagyok.
2016. jan. 11. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

innen semmire nem számíthatsz. úg van mo-on, hogy támogatást akkor kapsz, ha itt adózol legalább 1 éve és szülés pillanatában is van munkaviszonyod, itthoni persze.

szülés utáni segélyt pedig az kaphat, aki itthon él.

nálad egyik sincs meg, nem itt élsz, nem itt dolgozol, szóval nem értem miért itt szeretnél bármit!

viszont szlovákiában 60.000.- körül van a gyesnek megfelelő segély, ha úgy is ott élsz, ott laksz, akkor igényeld onnan, itt harmada...

2016. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezt leginkább ott érdeklődd, a lakhelyed szerint illetékes szervnél, nekünk bőven elég kibogózni a magyarországi jogosultsági feltételeket és pénzbeni ellátásokat, még ha a németországiról valakinek itt van is tapasztalata, elég speciális a helyzeted a jogviszonyod és lakóhelyed tekintetében tehát ne itt érdeklődj szerintem
2016. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmilyen segelyt magyarorszagrol.engem a nemet resze erdekel.azert tettem fel a kerdest erre a weboldalra is,hatha jar vki hasonlo cipoben..szlovak forumokon is erdeklodom.keves sikerrel.
2016. jan. 11. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:

a német segély java része német lakcímhez kötött(a kindergeld-családi pótlék, plusz Kinderzuschlag) és van, ami csak akkor igényelhető ha a terhesség kezdetén is kint dolgoztál(terhesség ideje alatti anyasági segély)

elterngeld:

"A németországi lakó- vagy tartózkodási hellyel rendelkező, gyermekét egyedül nevelő, legfeljebb heti harminc órában foglalkoztatott szülő szülői támogatásra (Elterngeld) is jogosult, ez legalább két, legfeljebb tizenkét hónapig jár."


de ha a párod kint dolgozik él, utána is igényelhető

2016. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szüés után ha kint élsz és 4 órában dolgoznál az mellé 450 eurot kapnál a gyerek 3éves koráig


lehet tőlük érdeklődhetsz

[link]

vagy keress hasonló szervezeteet akik képben vanna a német segéllyel

vagy menj be a területileg iletések munkaügyibe és familienkassehoz is németo-ban

2016. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!