Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi adó- és járulékkedvezm...

Családi adó- és járulékkedvezményben jártasok: hogyan módosítsuk ezt?

Figyelt kérdés

Januártól én vettem/veszem igénybe 2 gyermekre. Most áprilisban lesz a magzat 91 napos, és a férjem venné igénybe ettől kezdve.

A cégem szerint összesen 4 papír kell, tehát a férjemtől 2, és tőlem is 2, merthogy én módosítom, ő pedig most igényli.

Nem egészen értem, miért nem jó, ha ő igényli, az egyik pontot úgyis ki kell tölteni nekem, és a munkáltatónak, hogy nem kérem.

Illetve elvileg a férjem is módosít, nem új igénylő, hiszen jogosult volt rá, ráadásul a 2 helyett 3 kedvezményezett van.

Nem tudom, világos-e, amit leírtam...

Mi a teendőnk?


2016. ápr. 11. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Módosítani kell mind a kettőtöknek. Azt kell tenni, amit mondtak nektek.
2016. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek fel kell tüntetni a 3 eltartottat (így kiderül, h miért is illet meg az az összeg). Aztán az összegnél beírod te a 2 gyerek után járót, férjed meg az egy eltartott után járót.
2016. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül elegendő volt a férjemnek megigényelni, az enyémet pedig egy egyszerű nyilatkozattal oldottuk meg, melyben lemondom az eddigi igénylésemet.

2016. ápr. 25. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!