Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértenétek azzal, hogy a...

Egyetértenétek azzal, hogy a szavazást úgy módosítsuk, hogy nem mindenkinek egyenlő a szavazata, hanem IQ alapján van súlyozva?

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi lennék, hogy miért. Sőt, ha azt is odaírnátok, hogy ti kikre szavaztok, az még izgalmasabb lenne :)
2015. okt. 4. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Miben lenne különb a régi rendszertől, amikor csak a nemesi származásúak szavazhattak?

Az IQ szintjük megvolt hozzá, ugyanis rengeteg pénzt áldoztak arra, hogy tanultak, műveltek legyenek.

2015. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Az IQ és a gazdasági ismeretek két külön dolog.

2015. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább egy politológia vizsga kéne, és annak az eredménye szerint kéne súlyozni. (LMP)
2015. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Én annak engedném, aki adózik, vagy aktív tanulói jogviszonya van.

IQ nem értem hogy függ össze a szavazással.


(Jobbik)

2015. okt. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Országtól függően évtizedekig-századokig tartott mire a nemesek és gazdagok kvázi diktatúrájából pl. az állampolgárok 5-6%-a választó és választható eljutottunk az egynelő választójoghoz.

Nem egyáltalán nem értenék egyet.

2015. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Minden választás előtt összeraknának mondjuk 100 egyszerű kérdést. Azt választás előtt pár héttel elérhetővé tennék. Lennének aktuálpolitikai kérdések, általános politikai kérdések meg gazdasági kérdések. Ebből random kapna mindenki ötöt vagy tízet, az eredményével súlyoznák a szavazatát. Ha öt jó válaszod van egyet ér, ha nulla akkor meg nullát. Vagyis minél jobban ért az ember ahhoz amiről szó van annál többet ér a szava.
2015. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Miben lenne különb a régi rendszertől, amikor csak a nemesi származásúak szavazhattak?

Az IQ szintjük megvolt hozzá, ugyanis rengeteg pénzt áldoztak arra, hogy tanultak, műveltek legyenek."


Az IQ nem a tanultságot méri (részben azt is persze), inkább azt hogy valaki mennyire jól "tájékozódik" az adott kulturális közegben, mennyire intelligens.

De még ha ezt valahogy félre is tesszük, akkor is az a különbség, hogy fejlődni most szinte mindenkinek megvan a lehetősége (nyilván ez az egész csak ott működne, ahol alapból demokrácia van, szóval a világ elmaradottabb részét ilyen szempontból most figyelmen kívül hagyhatjuk - nekik előbb oda kell eljutni, ahol mi most vagyunk).

És tényleg, szerintem az a nagy baj a világgal, hogy 2 hülye többet ér 1 okosnál. Ha ez nem így lenne, szerintem kb minden megváltozna a jobb irányba.

2015. okt. 4. 15:27
 8/16 anonim válasza:
Nem értek egyet. Én azt szeretném, ha nem pártokra szavaznánk, hanem "elveket" szavaznánk meg. Ezen elvek alapján rendeződjenek a politikusaink egy pártba, már aki el tudja fogadni a nép akaratát.
2015. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amiket ti írtok is jó ötletek. Főleg a politológiai és egyéb tesztek.

Én munkaviszonyhoz nem kötném, mert szerintem ez választások előtti tömeges elbocsátásokhoz vezetne, de a célját értem.

Azzal még egyet is értenék, hogy akik életvitelszerűen élősködnek, azoknak kevesebb beleszólásuk legyen, de magát a munkanélküliséget büntetni szerintem nagyon nagy hiba.

2015. okt. 4. 15:39
 10/16 A kérdező kommentje:
Légyszi csak a trollkodókra nyomjatok piros kezet, nem szeretném, hogy válaszok tűnjenek el.
2015. okt. 4. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!