Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Párom gyerkemére jár Nekem...

Párom gyerkemére jár Nekem valamiféle támogatás, adókedvezmény, miuután elveszem feleségül?

Figyelt kérdés
Évek óta együtt vagyunk a párommal, 3 éves kislányát neveljük közösen, de nem tudom, hogy ha elveszem feleségül, akkor már jogosult leszek e bármiféle adókedvezményre. Úgy tudom , onnantól a kislány hivatalos gyámja leszek.

2016. jún. 14. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Adókedvezményre jogosult leszel, egy gyereknél ez 10ezer Ft pluszt jelent leegyszerűsítve.
2016. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
39%
Most van hivatalos, adóköteles jövedelme a párodnak? A családi adókedvezményt igénybe veszi és ki tudja használni? (Havi 10.000,- Ft a személyi jövedelemadóból). Te akkor vagy (már most is, hisz egy háztartásban éltek életvitelszerűen) jogosult bármire is, ha ő nem tudja vagy nem teljes mértékben tudja igénybe venni a gyerekkedvezményt. Akkor a kihasználatlan adókedvezményt megoszthatja veled. De ennyi, semmi másra nem vagy jogosult. Most, hogy házastársak lesztek, jogosult lennél a családi kedvezményt a havi szja-előleged és járulékalapod terhére igénybe venni. De ennyi, más kedvezmény és támogatás nincs.
2016. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És családi pótlékra

[link]

2016. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem leszel hivatalos gyám, az mást jelent. De az adókedvezményt igénybe veheted, ha már házasok vagytok.


Nálunk is így van, a férjem veszi igénybe az adókedvezményt, két gyerek van, az egyik közös, a másik az előző kapcsolatomból született, de közösen neveljük négy éve. Az egyszerűség kedvéért, mióta házasok vagyunk, mindkét gyerek után a férjem veszi igénybe a kedvezményt. Egyébként, mióta házasok vagyunk, táppénzre is mehet a nagyobbikkal is a férjem, házastárs gyerekére az is jár. De ugyanígy a családi pótlékot is kérhetné ő is (adókedvezményt csak arra a gyerekre lehet kérni, aki után az illető családi pótlékra is jogosult lehetne - nem muszáj, hogy ő kapja, de ha akarná, kaphatná ő).


De amúgy attól, hogy ti házasok lesztek, nem leszel gyámja a gyereknek, ezt amúgy is nagyon sokszor tök rosszul használják a köznyelvben.

2016. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Aki lenullázta a válaszom, megosztaná velem, hogy mit tudok rosszul? Nehogy már félreinformált maradjak.
2016. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!