Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Milyen kedvezmények vannak 3...

Milyen kedvezmények vannak 3 gyerekre? Igaz, hogy kötelező pl. felvenni őket bölcsödébe?

Figyelt kérdés

Olyan kedvezmények érdekelnek, ahol nem teszik függővé az egy főre jutó keresettől. Az nálunk magas még így is, hogy nem dolgozom és két gyerekkel vagyok itthon, mert várólistás már egy éve, de ha nem veszik be őket, nem tudok visszamenni dolgozni sem. Szeretnénk harmadikat, de később és ha azt sem veszik be bölcsibe, akkor kiesek tuti még 3 évre, akkor inkább most vállaljuk be kis különbséggel. Ezért érdekel a bölcsöde része ennyire.


Azon kívül is leírnátok nekem, hogy milyen fix kedvezmények vannak 3gyerek felett?



2016. jan. 14. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező felvenni őket bölcsibe, csak előnyt élveznek, ugyanúgy, mint az egyedülállók gyerekei. Elvileg visszautasíthatják. Pl. van másik 3 gyerekes család, ahol összes bevétel 300 ezer Ft, vagytok ti, akiknek 600 ezer (ez egy példa). Egyértelmű, hogy a másik család élvez előnyt veletek szemben. Persze dolgozni kell, munkáltatói igazolást is kérhetnek. Ugyanakkor a munkanélküli szülők gyerekei is előnyt éveznek. A rangsort ezek alapján döntik el.

Ami még kedvezmény:

ingyen kaja bölcsiben, oviban

90% utazási kedvezmény vonaton (ha mind a 3 gyerek utazik)

ingyen tankönyv iskolában, kaja féláron van a suliban

Nagyon nincsenek olyan kedvezmények, amiket nem tesznek függővé a keresettől.

2016. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő leírta... még annyit tennék hozzá,hogy jelenleg 2 gyerek össz 25000/hó az adókedvezmény a 3 gyereknél 99000/hó így abból a pluszból már mehet egy fizetősbe.
2016. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha nagyon magas a bevétel, akkor miért vársz kedvezményeket?
2016. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam lehet. Nem magas a bevételünk, az egy főre jutó kb 200ezer/fő, de itt annak van előnye, akinek 90ezer alatt van és vagy egyedülálló.

Ha letagadnám a férjem, valószínűleg kapnék a 2 gyereknek bölcsödét és vissza tudnék menni dolgozni. Ha nem tagadom le, nem jár semmi.

Ez a fizetés 3 gyerekre megfelelő akkor, ha én is dolgozom, dolgozni nem tudok, ha nem kapok bölcsödét. Ha kifizetem a 100-110ezrest/gyerek, akkor nem marad a fizetésemből. Gondolom ezeket nem kell tovább ragoznom. Ha itthon lébecolok gyessel is 25ezerért, akkor kiesek a munkámból és nyilván akkor fizetnek a munkámért, ha azt el tudom végezni.

Direkt azért kérdeztem, mi az, ami nem az egy főre jutó alapján jár a 3 gyerekre, mert normálisan szeretném felnevelni őket. Szóval nem segélyt kérdeztem, hanem kedvezményt.

2016. jan. 14. 14:18
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem akarok kötekedni, de 200e/fő nem magas? Vannak családok, akik négyen élnek ennyiből... Erre én már semmilyen kedvezményt nem várnék, de még el sem fogadnék.
2016. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mit számít ez. Ha magasabb a jövedelem 2 dolgozó szülő esetében, akkor vissza se menjen az egyik dolgozni, vagy ezt hogy gondoljátok? Vagy fizessek ki min. 200ezret egy hónapban bölcsödére, hogy dolgozhassak és legyen miből adókedvezményt érvényesíteni? Kedvezmények nélkül 3 gyereknek félretenni nagykorára ennyiből sem egyszerű szerintem. De a kérdést azért írtam ki, mert hátha valaki tud keresettől függetlenül is segíteni. Az első válaszoló amit írt, azt azóta megtaláltam önkormányzat oldalán is. 3 gyerekesek IS előnyt élveznek. Ez már segítség és kedvezmény is.
2016. jan. 14. 15:41
 7/13 anonim válasza:
35%
Szerintem sokan baromira örülnének, ha ilyen problémákkal kéne megküzdeniük, mint neked. 200 ezer egy főre jutó jövedelem esetén egy jóérzésű embernek eszébe se jut állami bölcsibe íratni a gyerekeit, elvéve a helyet azoktól, akiknek esélyük sincs családi napközire, mivel összesen van 200 ezrük egy hónapban... A csana meg azért nem 100/fő/hónap, jó esetben a két gyerkőc bölcsije is kijön belőle vagy picit többől. Mert biza az átlag embernek nem a gyerekek jövőjére kell a pénz, hanem a jelen megélhetésre...
2016. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Ennyi pénzből talán telik családi napkozire vagy netan az sem lesz nagy érvágás, ha egy ideig nem dolgozol.
2016. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem kicsit lehetnek igényei a Kérdezőnek, ha havi 800 ezres bevétel mellett önkormányzati bölcsibe akarja adni a gyereket, hogy még havi 100 ezerért dolgozzon.

Mert 4 fő/200 ezer, az 800 ezer/hó.

2016. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom eldönteni, hogy dicsekszik vagy panaszkodik😉
2016. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!