Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha leérettségizett a fiú...

Ha leérettségizett a fiú meddig jár utána a családi pótlék?

Figyelt kérdés
Nem vagyok biztos benne hogy már nem utalják júliusra vagy október végéig kapja vagy szólni is kell?

2016. jún. 30. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
20 éves koráig jár. De ha szeptember előtt betöltötte 20. életévét, akkor abban évben augusztus 31-ig jár.
2016. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Augusztus 31.ig, ha még nem töltötte be a 20at.
2016. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha felveszik egyetemre, akkor annyi évig, amennyi rendesen kell az egyetem elvégzéséhez tökölés nélkül.
2016. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Csak 20 éves korig jár.
2016. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Júniusig jár családi pótlék, ezt kapod majd júliusban. Ha vettél igénybe családi adókedvezményt akkor azt le kell mondani. A családit emlékeim szerint nem kell mert az iskola kijelenti a gyerekeket.
2016. jún. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Márciusban lett nagykorú.

Megy egyetemre ha minden igAz felveszik mert jól érettségizett.

Akkor most 20 éves korÁig jar attol fuggetlenul Az egyetem 5 éves?

Lehet inkább felkéne hivni a kéne hivni a mákot nem?


Bocs a hibákért de nem túl jó a telefonom!

2016. júl. 1. 06:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem jár az egyetem idejére, mert az felsőoktatás, és nem közoktatás.

Így neked már csak júniusra jár, amit most kapsz majd meg. Ez az utolsó. A tanév utolsó napja ugyanis júniusban volt.


"amennyiben közoktatási intézményben folytat tanulmányokat a gyermek, akkor annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a gyermek a 20. életévét betölti"


Te nem töltötted be a 20-at, de nem közoktatásban folytatod, így már nem jár.

2016. júl. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
én fijam 45 és még mindig gyerek nem dógózok eltartjuk csak zabál videojátékozik csúnyán beszél velem de há igy nem fog kapni nyugdíjat
2016. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!