Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogy utalják a családit,...

Hogy utalják a családit, mikor igényeljem?

Figyelt kérdés

Sose foglalkoztatott a dolog, de most kezdek rá kíváncsi lenni :)

Szeptember közepén fog születni a baba. Gondolom utána tudom csak beadni, mert kellene rá a kicsi adatai is. Mennyi az átfutási idő? Mikor utalnak először? Ezt előre vagy utólag adják? Szeptember hónapra teljes összeg, vagy időarányosan?

Kb. mikor és mennyit fogok kapni?

Nem azon a pár ezer ft-on múlik a dolog, megvagyok nélküle, csak érdekel, hogy hogy megy a folyamat


2016. aug. 1. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

mindig utólag utalják, szeptemberre megkapod az egész havit.

szeptemberit október 4-ig utalják, de mivel az elbírálás 30 nap lehet, így lehet novemberben fogsz kapni 2 havit.

12200.-

2016. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Internetről lehetett letölteni űrlapot, de egy kormányablakban segítenek biztos, csak be kell menned és vinned az iratokat, igazolásokat. Ne feledkezz meg, hogy jár anyasági támogatás is! Sokunknak nem azon múlik, de jár és jól jön. 😃
2016. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, azt tudom az a 60párezer :) azt is kb akkor nov-ben fogom megkapni?
2016. aug. 1. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Az anyaságit bírálják és utalják a leggyorsabban. igényléstől számítva 8 napon belül. Úgyhogy azt szerintem még októberben megkapod.
2016. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!