Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Az erdekelne hogy ha dec 30....

Az erdekelne hogy ha dec 30. an utalnak akkor a postai uton levok mikor kapjak?

Figyelt kérdés

Mert azt irtak januarban nincs utalas!Elnezest de nincsenek ekezetek a telefonomon!

Nem tudom miert


2016. nov. 9. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jan. 5. korul.
2016. nov. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az oriasi lesz !!
2016. nov. 9. 23:22
 3/11 anonim ***** válasza:
A januárit december végén karácsony után és szilveszter előtt küldik minden évben. Ezért nem lesz januárban
2016. nov. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahogy leírták. 2 ünnep között.

Tegyetek félre tényleg, mert oké hogy dec., de a január nadrágösszehúzós lesz, ami még egy gyereknél is gáz.

2016. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó válaszoló. Nem mindenkinek 1 gyereke van. 3 gyereknél már majd 50ezerről beszélünk...
2016. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó,7. válaszoló:3 gyerek esetében(én is nagycsaládos,konkrétan 3 gyerekes anyuka vagyok)pláne elteszek,amikor,amennyit csak tudok!Nem várom rettegve a családit.És nem számolok,kalkulálok azzal az összeggel(pláne nem november elején egy olyan utalással,ami december végi!)
2016. nov. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Most minek kell nekem támadni? Nem mondtam, hogy nem lehet, vagy nem kéne félre tenni. Én csak a 7-es válaszolóra reagáltam, hogy nem feltétlen 12ezer Ft-ról van szó. Ennyi. Nem kell többet bele látni egy mondatba, mint amiről szól.
2016. nov. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Mi hála az Istennek jól élünk! De ezt a tegyetek félre dumát egy olyannal szemben aki valószínűleg nem viccből kérdezi, hogy mikor kapja meg a pénzt egy kicsit erősnek találom. Ha valaki szegény ( nem kell ahhoz a mai világban 3 gyerek ) akkor szerintem örül annak alapesetben is, hogy kijön a következő családi pótlékig a pénzéből. Így, hogy ráadàsul itt a Karácsony és a Mikulás ez sajnos megtizedeli ezt az amúgy sem nagy összeget és lássuk be ( nem egy ilyen esetről hallni sajnos ) nem egy család nélkülöz azért, hogy a gyereknek vagy gyerekeknek legyen akár egy párszáz vagy párezer forintos ajándéka. Sajnos ilyenkor IS nagyon sokan éheznek és kilátástalan a helyzetük és van egy pár ilyen jószándékú ember aki még beléjük is rúg. Mi amint az elején írtam jól élünk de teljes mértékig át tudom érezni ezeknek az embereknek a "fájdalmát" ugyanis nekem is van gyerekem és elképzelni sem tudom milyen rossz érzés lehet azt mondani neki, hogy ezt nem tudom megvenni mert egyszerűen nincs rá pénz. Sok családban ezzel az élelmiszerekkel is így van sajnos. Minden elismerésem ezeknek az embereknek, de főleg azokak akik egyedül nevelik a gyereküket. A belüket kidolgozzák azért, hogy nekik mindent megadhassanak, rengeteget nélkülöznek főleg az ünnepek körül és így is csaladként tudnak működni! Bocsásd meg nekik, hogy így sem tudnak félretenni!
2016. nov. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, és mi van akkor ha mondjuk amikor gyereket vállaltak még jól éltek csak utána történt valami amiért szegények lettek? Mert ilyen is van. Persze az is igaz, hogy sokan a szegénységük ellenére vállalnak még gyereket.
2016. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Oké, hogy valaki jól élt. Pont azért kellett volna gondolkozni azon, hogy mi van, ha változnak a dolgok. Én mindig azt mondom, hogy egy gyereket nehéz helyzetben is könnyebb felnevelni mint kettőt vagy hármat...


És igen, én pl. ismerek pár olyan családot, ahol nem tudják beosztani a pénzt és örülnek decemberben, januárban pedig krumplit esznek száraz kenyérrel...szóval igen félre kell tenni még akkor is ha kevés van. Legalább legyen vésztartalékban 5000, ami a jóllakáshoz kevés, az éhenhaláshoz pedig sok. Gyerekek esetében gyógyszerre legalább... Nekünk is volt beosztós időszakunk, és tudom, hogy lehet ésszerűen gazdálkodni.

2016. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!