Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért kapok családi pótlékot?

Miért kapok családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, mégis kapok még családi pótlékot. A nővéremnek két évvel ezelőtt az egyetem kezdésekor automatikusan nem küldtek, így azt gondoltuk, nálam is így lesz. De mégis küldik nekem... Miért lehet?

2016. dec. 6. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
21 éves korig jár ha nappain tanul , nem?
2016. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem 21, hanem 20 (annak a tanévnek a végéig, amiben a 20. évét betölti), és kizárólag közoktatásban (a felsőoktatás már nem közoktatás). Illetve megszűnik 20 éves kor előtt, ha megszűnik a jogviszony a köznevelésben.
2016. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


Màr nem jàrna július,augusztus,szeptember,október,novemberre. Ezt vissza kell fizetni. Ha van kisebb tesód is, akkor anyukàd kéheti,hogy ràd és ha a nővéred még veletek él, akkor kettőtökre tekintettel utàn emelt csp-t kapjon anyukád. De ennyi.

2016. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs annyi esze, mert ha lenne akkor nem kérdezgetnél itt, hanem ő már elintézte volna hónapokkal ezelőtt. Főleg úgy hogy tudhatná hiszen van egy nővéred is. Gondolom örült a plusz pénznek, amit most perkálhat vissza. Na most jó szemét voltam pontozz le. Csak néha nem értem hogy felnőtt emberek ennyire nincsenek képben.
2016. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Jubilee ***** válasza:
0%

Családi pótlékot kaphat az igénylő a gyermek iskolába íratásának évéig, mégpedig október 31-ig. Ezt követően november 1-jétől jár a családi pótlék legalább a tankötelezettségi kor utolsó napjáig. Ha a gyermek nem lép ki az iskolából, akkor tovább is jár utána a pótlék, mégpedig azon tanév végéig, amelyben a gyermek betölti a 20. életévét.


Ez azt jelenti, hogy ha a gyerek pl. 2023. február 3-án tölti be a húszadik évét, akkor még a tanév végéig (augusztus 31-ig) jár utána a pótlék. SNI-s gyermekek esetén a 20 év helyett 23 éves korig jár a családi pótlék.

2016. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

utolsó, mi a francért kell mindent idekörmölni, aminek semmi köze a kérdéshez?

Tök mindegy az iskolakezdés, tök mindegy az SNI, a kérdező nem közoktatásban tanul, pont.

2016. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Jubilee ***** válasza:
47%
Igazad van, nem olvastam el figyelmesen, a felsőoktatás tényleg nem közoktatás. Viszont azt gondolom, kedves utolsó, hogy ezt normálisan is leírhattad volna nekem.
2016. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A szülőnek kell lemondania, nem szüntetik meg automatikusan. A családi adókedvezményt is addig írja jóvá a munkáltató amíg a dolgozó nem szól, hogy már nem jár neki. Ugyan ez a családi is. Mondjátok le és számíts arra, hogy vissza kell fizetned.
2016. dec. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Csikszem válasza:
Mindenféleképpen jeleznetek kell, hogy már nem jár a pénz, mi éppen most szembesültünk azzal,hogy fél évi családi pótlékot és adókedvezményt kell visszafizetnünk. Úgyhogy jobb mielőbb utánaérdeklődni.
2017. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!