Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Csak saját bankszámlámra...

Csak saját bankszámlámra utalnának családtámogatásokat, férjemére nem? Ld. Lent

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha ez a kérdés esetleg tényleg "gyakori" itt, de tapasztalataitokra lennék kíváncsi, hogy ez valóban egy SZABÁLY, hogy már a törvényes, hites férjemnek se utalnak családit és a GYES-emet, ha egyszer nekem nincs bankszámlám, és külön kértem? Rendelkezési jogos igazolást kérnek tőlünk, ami szép és jó, de külföldre (vissza)költöztünk, és itt a bank nem ad csak úgy, hetekre előre kell időpontot foglalni és akkor majd talán adnak olyan papírt, ami kellhet otthon, persze "külföldiül"lesz, úgyhogy fene tudja, megfelel-e.

Amúgy a másik problémám az ügyben, hogy több mint egy évet kellett várnunk, az elmúlt évben SEMMIT sem fizettek a gyerekek után, és én ezt nagyon felháborítónak tartom,ahogy azt is, hogy még csak egy elnézést sem kérnek, hanem nekem kell telefonálni nap nap után. :(

Ezért vagyok kíváncsi, hogy másokkal is ezt csinálják, vagy csak az időt húzzák ezzel? Több százezer ft-ról van már szó...

Köszönöm a válaszokat, és bocsánat a kifakadásomért, de már nagyon szeretném letudni ezt az ügyet, addig pedig nem kérhetem az itteni támogatást, amíg a magyar aktív.



2017. márc. 10. 20:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem értem, valami nagyon félrement nálatok...biztosan jól adtátok be az igénylőt? Nem szólítottak fel hianypótlásra, stb...amit esetleg figyelmen kívül hagytál, emiatt leállt a procedúra? Általában 30 nap az ügyintézőknek rendelkezésre álló idő és még nem hallottam olyan esetet, hogy GYES-sel és CSP-vel packáztak volna. Nekem kicsit sántít az eset.

Hozzàteszem, mind a kettőt lehet online intézni, ha van Ügyfélkapus regisztrációd (ezt 5 perc elintézni Kormányhivatalnál, de ha külföldön élsz, sok esetben jól jöhet).

2017. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol élsz külföldön, de ez elképzelhetetlen, hogy hetekkel előtte kellene időpontot kérni. De ha így is van, akkor hajrá, kérj időpontot holnap és még lesz oldva a probléma
2017. márc. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó:írta,Fr.-ból(Franciaországból) jöttek haza.
2017. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Ha probléma azzal van, hogy a külföldi bankszámládra várnád a "több százezer" forintot, akkor forintos alszámlát bármelyik francia bankszámlára tudsz nyitni online, ehhez semmilyen időpont lefoglalást nem igényel, 2 perc alatt megoldható. EURO alapú számlára forintos utalást alaphelyzetben az állami szervek nem továbbítanak. Emellett a a MagNet-en például egy bankszámla is létrehozható, szintén percek alatt, még a bankig se kell elcammogni.

A másik dolog, hogy ha nagyon el akartad volna intézni azt már a Kormányablakban megoldható lett volna 10 perces ügyintézéssel. Egyidejűleg intéztem a cseh és a német nyugdíjalapom átvezetését és csak kétszer kellett bemennem ügyintézővel találkozni. A fiamhoz köthető eü. biztosítások átvezetése szintén egy órás munka volt összesen, amint láthatod, ha nagyon akarja az ember és nem csapja le a telefont két perc zene után, akkor már akár 70-es IQ felett tökéletes eredményt tudsz elérni ilyen és ehhez hasonló ügyekben.

2017. márc. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!