Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mennyi az idei évben az...

Mennyi az idei évben az Erzsébet programban részt vevő nagycsaládosoknak adott nyaralási összeg?

Figyelt kérdés
Nemsokára 3 gyerkőcünk lesz és még nem voltunk nyaralni, s tudni szeretném mennyi pénzt is kaphatunk majd jövőre, de csak a befizetési összeget találtam meg ami 5000/2500Ft.De mennyit adnak az nem derült ki. Vki aki nyert esetleg megírná mennyiket lehetett nyerni. Érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele?Köszi.

2017. ápr. 24. 16:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%

#19

Ennél jobban? NEM.

A gyereked 20 év múlva LEHET, hogy adózó lesz és LEHET, hogy ebben az országban. Momentán támogatva vagy:

1, Ezzel a nyaralással.

2, CSED, GYed, GYED extra, GYes, családi adókedvezmény és családi pótlékkal.

3, CSOK

4, Iskolai kedvezmények

5, Utazási kedvezmények

6, 3 teljes év otthon, nagycsaláddal a legkisebb 8 éves koráig és mindez nyugdíjszerző időszak

7, gyakorlatilag ingyenes oktatás


Nem tudom, mi a jóistent dobjanak még neked össze az adófizetők, hogy támogatva érezd magad.

2017. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Utolsónak: a sok összedobott kedvezményből csak a Családi pótlék, Gyes, meg néhány hónapig a Gyed extrát vettük igénybe. Az ovi első évében gyerekem 40 napot járt kb., mivel mindig lebetegedett,idén is havi 1 hetet mindig itthon van legalább, igen nem kell étkezésre fizetnünk,mert jóval alatta vagyunk a keretösszegnek.Ezen kívül van még az adókedvezmény amit csak töredékében tudunk kihasználni,mivel egy kereset van, s az sem vezetői 600ezres,de gondolom a többség igénybe tudja venni. CSOK, és a többi, szocpol eddig sem érdekelt,hiszen hitelt sem vettem még soha igénybe. Inkább várok, akár éveket is. Diákhitelem volt- alap, de azt az első féléves keresetemből egyből visszafizettem.A gyerekeknek 80%-ban turkásban vásárolok,bugyit, zoknit, cipőt újat, de nem Nike-t,Adidas-t, hanem a Dechatlonból az olcsóbbakat.Ruhára magunknak nemigen költünk,szolgáltatásokra(körmös, kozmetikus)abszolult nem, unokatesóm fodrász évente 3-szor megyek hozzá, számítógépünk 12 éves lett idén,nincs okoskütyünk, tablettünk.Tavaly cseréltük le a 20 éves Tv-nket, csak internet előfizetésünk van, amihez nemrég kötöttünk Tv-t is, ez havi 5500Ft.
2017. ápr. 27. 15:35
 23/29 A kérdező kommentje:

Elmondom , hogy a pénzünk nagy része kajára megy el, meg most a 18 éves Opel Corsánkra(tankolás, javítás),vmint a gyerekeknek veszünk értelmes, nem gagyi, fejlesztő játékokat, meg a házunkat, portánkat akarjuk befejezni.Ennyi.Amúgy szerintem , akik évekig adóztak, s úgy vállaltak gyereket,azok nem érdemlik meg szerinted,hogy mikor nekik volna szükségük,- mert ők gyereket vállaltak, hogy majd később legyen érdemes, értelmes,társadalom, aki az ő nyugdíjukat kitermeli -ennyit nem érdemel meg? Amúgy nekünk már nem lesz nyugdíjunk, nem kell ezen parázni.

Amúgy nem a nyaralás a lényeg, hanem az, hogy ha már így alakult és van lehetőség, akkor 10 év után egyszer el tudjunk mi is menni nyaralni vhová. Plussz a férjem nem szokta kivenni a szabadnapjait évek óta, csak amit nagyon muszáj, a többit kifizetetti, s az a karácsonyi pénzünk, meg abból fejlesztünk.Idén tudtunk venni egy mosogatógépet, amire már évek óta várok.

2017. ápr. 27. 15:45
 24/29 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező, senkinek nem tartozol magyarázattal. Minden elismerésem a tiétek, a leírtak alapján okosan "szervezitek" az életeteket. Adjátok be a pályázatot, megérdemelnétek a nyaralást.

Szépen megmutatkozik ezen az oldalon a magyar mentalitás. Ennél a kérdésnél: ha diplomád van, becsületesen dolgoztok, házat építettetek és hitel helyett tudtok mindenre türelmesen spórolni, nincs jogod élvezni a neked járó támogatást, mert vannak szegényebbek, akik jobban megérdemlik. Más kérdéseknél meg a tőletek szegényebbeket hurrogják le, mert minek szülnek a szegénységbe.

Nem kell velük foglalkozni, gratulálok a csaladotokhoz és remélem, mehettek nyaralni.

2017. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

mert ők gyereket vállaltak, hogy majd később legyen érdemes, értelmes,társadalom, aki az ő nyugdíjukat kitermeli -ennyit nem érdemel meg? Amúgy nekünk már nem lesz nyugdíjunk, nem kell ezen parázni.


??? A mondandód végével ütöd az elejét... Ha nem lesz nyugdíjunk, akkor miért kell gyereket szülni arra hogy kitermelje? Szerintem ezt te se gondoltad át rendesen.

2017. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne lovagoljunk már ezen a ki mennyit termel, miből lesz nyugdíja dolgon. Lássuk be, ha valakit felhúznak, nem mindig veszi észre, hogy egyik állítása esetleg üti a másikat. A párok pedig általában azért vállalnak gyereket, mert vágynak rá, szeretik a gyerekeket, szeretnek családban élni.
2017. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld meg a pályázatot. Három gyerek, három gyerek, benne vagy a jogosultsági körben. Vagy megkapod, vagy nem.Szerintem ezen nem kell kattogni.
2017. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer mindenkinek.Nem gondoltam, hogy ekkora indulatok alakulnak ki!Remélem, tényleg lesz lehetőség pályázni jövőre!
2017. ápr. 29. 16:05
 29/29 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Remélem beadtad a pályázatot,és sikerült nyerned! Még ilyen rosszindulatú népet,mint mi vagyunk... Ahhh..

Nem vagyunk diplomások, ,,csak" érettségizettek,4 gyermekünk van,tervezzük az 5.et. :) Dolgozunk mindketten,van házunk,autónk,telkünk. Minden évben egy nagyon olcsó helyen sátorozunk 2 hétig. Emellett futja mozira,színházra,kirándulásokra. Kettesben a férjemmel évi egy wellneshétvégére. Minehez rohadt sokat kell dolgoznunk. 2munkahely+vállalkozás. 14ben,16ban és most adtuk be a pályázatot. Így 2 évente nem csak nyaralunk telelünk is. :)

2018. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!