Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogy tudom ezt megcsinalni 18...

Hogy tudom ezt megcsinalni 18 evesen? (lent)

Figyelt kérdés
A csaladi potlek atutalasa, annak menete erdekel, marmint az en szamlamra, illetve hogy kell e ehhez szulo. Elegem lett, hogy ez a penz az en tanulasombol van, az en esteim miatt, amin ebren vagyok, hogy tanuljak, erre ha kerek valamit egybol az a valasz, hogy dolgozok nyaron, vegyem meg magamnak. Nem sajnaltatom magam, csak nagyon felhuz ez a nyomorult viselkedes.

#pénz #Csaladipotlet
2017. aug. 2. 08:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%
18-19 szép volt! Nézd kedves mérnök hozzászóló! Amikor én tanultam nekem elmondták mi a lehetőségem itthon! Akartam továbbtanulni de félretettem! Nekem az itthoni rendszer nem tetszett hogy mindig mas helyett kell dolgozzak! Ennek eredményeként tudtam persze bank segítségével lakást venni! Nem kell feltétlen diplomás embernek lenni ahhoz hogy a gyerekednek megadhass mindent! Nekem se segített senki lakást venni! Sokáig spóroltam! És azt mondhatom lehetősége mindenkinek van! Eltérve a kérdéstől kicsit felháborítónak tartom es akkor is annak tartottam mikor dolgozni mentem hogy ugyanúgy közterhet kelljen fizessek a pénzemből amikor sok egészséges ember otthon üldögél 40-50 évesen! Én csodálom hogy vannak diákok akik dolgozni mennek! Persze a muszáj nagyúr dolgozni kell, csak akinek kedve lenne a munkához jól megnyúzzák! Szomorú tény hogy amit egy tanuló összekeres egy csomót vonnak belőle! Gondolj csak bele félretéve az inflációt nem jobb lenne ha a diák a teljes bruttó fizetését kapná meg? Dehogynem csak akkor kevesebb tanulónak kellene diákhitel! Nem mondom hogy sokkal de lássuk be azért bruttó 20 ezer is bruttó 20 ezer pont az említett családi pótlék összege! Nekem ha a sok elvégzett munka utan plusz pénzt vártak volna itthon biztos bezártam volna az ajtót es elmentem volna bérelni egy szobát! Nyilván ha egy ember gyereket vállal az az ő saját felelőssége! Egyszer eljön az idő mikor a gyerek felnő és nem kell hozzá felügyelet! De a gyerek mindig gyerek marad a szülő pedig szülő! Messze nem értek egyet azzal a nézettel sem hogy szülőtartást vezessenek be, mert szó volt erről is! Termeszetesen ha a szülő ugy dönt hogy csaladot akar lesznek gyereket, de nehogy már a lekvár keverje a nagymamát! Belegondolok abba hogyha nekem családom lesz, meg még mellette tartsak el majd egy szülőt is azt hogyan? Mi marad a családomra akkor? Nem mondom hogy egy idős szülőt nem kell segíteni de ismerve eddigi idős nagyszülőket egyik se panaszkodott hogy nincs miből megélni! Szerényen de mindig éltek mégsem hiányzott nekik semmi! De ma egy hulye ember felveti hogy szülőtartás és hirtelen minden öregnek kiürült a zsebe ugyan már, kissé nonszensz! Elkerekedtem a témától kissé! De azért ezeket a dolgokat sem árt figyelembe venni! Kérdem én ha a kérdezőnek ilyen szülei vannak, akik ennyire önző módon bánnak a pénzzel akkor milyen alapokra fel várja el a társadalom a kérdező szülei hogy a gyereke egészségesen fejlődjön tudja majd kezelni a családját és pénzét? Hogy? Ha nem lát megfelelő mintát!
2017. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
14%
21-es voltam kihagytam hogy amikor diákként kezdtem dolgozni felháborító volt közterhet fizetni!
2017. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
64%
19es, mert annyira egyszerű munka és eltartott gyerekek mellett átképeznie magát az embernek, és mindenkinek lapul egy-két százezre az átképzésre igaz? meg az se baj ha míg anyuci átképzi magát, azalatt a pár hónap alatt nem eszik a család merthogy munka és képzés együtt nem nagyon működik...
2017. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
59%
Lehet ám gyerek előtt is tanulni, használható szakképzettséget, diplomát szerezni, munkatapasztalatot neadjisten. És akkor utána nem kell sirni hogy nincs idő meg pénz rá.
2017. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, ÁTKÉPZÉST mondtál...és igazad van, mindenki legyen agysebész meg mérnök, és nyírja ki a főnökét ha véletlenül kirúgja, valamint ha beteg lesz akassza fel magát hogy ne legyen a gyereke terhére igaz?
2017. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Rendben, nem erdekel, koszonom, nem fontos igazabol
2017. aug. 2. 19:09
 27/27 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyámhatóságon.
2017. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!