Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Júniusban leérettségiztem,...

Júniusban leérettségiztem, egyetemen folytatom a tanulmányaimat, miért küldték mégis augusztusban a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Júliusban felhívtuk az illetékeseket, ők azt mondták, hogy az iskola intézi ezzel kapcsolatos teendőket, tehát nekünk ezügyben nincs mit tenni, de a jogviszonyom már megszűnt, most mégis küldték a pénzt.

2017. aug. 4. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez attól függ, a középiskola hogy jelentette le a jogviszonyodat. Van, amelyik aug. végéig...
2017. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az iskolalátogatási papírt csak június végéig adták a titkárságon, abból következtettem, hogy júni. 26-tól megszűnt a jogviszonyom.
2017. aug. 4. 10:23
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
A jogviszony a következő tanév kezdetéig tart, iskolalátogatásitól függetlenül. Anno mi a TB-vel jártunk ugyanígy, nincs suli, úristen, most mi lesz, hol kell fizetni, utána mondta a suli, hogy a következő tanév kezdetéig még automatikusan elfogadják a jogviszonyt - gondolom, így egyszerűbb, mint egyesével válogatni, hogy ez végzett, ez megbukott, ez visszajön még egy plusz évre más okból...
2017. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A jogviszony soha nem tartott a következő év kezdetéig (lásd köznev tv).

A jogviszony megszűnik a középiskola bizonyítvány megszerzését követő első érettségi időszak utolsó napján (ez idén június 30 volt).

Az iskola soha nem nyáron jelent, mindig ősszel, előre jelenti a jogviszony várható megszűnését, nálad ez simán kimaradt.

Pont ezért van két felelőse a jelentésnek: a szülőnek is kötelessége a jogviszony megszűnését 15 napon belül jelezni.

Mihelyst a suli ősszel küldi az új jelentést, és jelzi, hogy az előzeteshez képest kié szűnt meg, kaptok visszafizetésre kötelező határozatot, jó esetben mulasztási bírásg nélkül, rossza esetben azzal megfejelve.


Aki mást mond, nem ért hozzá, ez a jogszabály, így csináljuk.

2017. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó:nincs igazad!Az én legnagyobb fiam egyetemista(ötödéves),van 2 kicsi-9 éves és 5 éves-testvére.A legnagyobb a családi pótlék szempontjából "figyelembe vehető"-nek számít,így a kisebbekre a gyerekesek összegét kapom.Minden évben szeptemberig(ami az augusztusi,lévén visszamenőleg kapjuk) jön a magasabb összeg(most ugye augusztusban kapom majd meg,mivel előrehozták a sulikezdés miatt).Utána csak akkor,ha az iskolalátogatási igazolást beküldöm(igazából félévente kell,februárban és októberben szoktam).

Kérdező hidd el,nem fogják küldeni!Nálam még 1x sem fordul elő,hogy októberben(ami a szeptemberi)a magasabb összeg jött volna,ha nem küldtük be az aktuális igazoló papírt.

2017. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző, de, igazam van, ráadásul annak, amit írtál, köze nincs a kérdéshez.

Hogy a kérdező szülei augusztusban megkapták a csp-t, pedig júniusban megszűnt a jogviszonya, annak semmi köze a testvéreihez.


Az iskolalátogatási tanvére szól, a tanév az szept 1-től aug 31-ig tart (tanítási év pedig szept 1-től június közepéig), ezért kapod te így a csp-t. Ennek azonban továbbra sincs semmi köze a kérdéshez... Olvasd el újra a kérdést, mert elsőre nem tudom, hol láttál te ebben testvért...

2017. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!