Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Mik a CSOK hátrányai? Úgy értem, van-e olyan elvárásuk, hogy x évig nem lehet majd külföldön dolgozni stb.

Negatív tapasztalatok jöhetnek, bármi.

Keress kérdéseket hasonló témákban: csók, támogatás, gyerek

2018. márc. 25. 11:17  Privát üzenet  

A válaszok

Hát én már az igénylés menetében csak a buktatókat láttam. mi hitel nélkül akartuk felvenni egy saját és egy közös gyerekre.

Ott adtam fel mikor a kiszemelt ház vételárából le kellett vonni a garázs árát,ami egyébként a ház része volt fizikálisan is.

Így az eladott lakásom árát beforgatva nem lehetett volna 50-50 százalék tulajdonunk (páromnak kevesebb csak) illetve nem lehetett volna rajta haszonélvezeti jog!

Erről a bankban nem is szóltak,az ingatlanostól tudtam meg.....

A munka végzésről nem tudok nyilatkozni.

De én nem biztatnék senkit se ezek után.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. márc. 25. 12:29 Privát üzenet

Ha tudsz úgy dolgozni külföldön, hogy fizikailag nem költözöl el...

10 évig a saját tényleges lakóhelyednek kell lennie a csokos ingatlannak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. márc. 25. 13:39 Privát üzenet

10 évig életvitelszerűen kell laknod az ingatlant, amit veszel. Csak házastársak kaphatják, közös tulajdonú ingatlanra, illetve van minimum négyzetméter előírás gyerekszám alapján.

Tapasztalat az, hogy a bankban sem tudják, mit kell csinálni vele - úgyhogy inkább egy kisebb létszámú bankba menjetek, ahol fixen egy ügyintézőhöz kerültök mindig!

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. ápr. 11. 13:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Magyar lakcímmel rendelkező, HU állampolgár (a gyerekek külföldön születtek anyakönyveztetve vannak) munkavállalás miatt NEM EU-s országba költözés miatt, kaphat-e Magyarországon...
Feleségemmel több mint 3 hónapot fogunk külföldön élni. Jár a CSP?
Le kell mondanom a családi pótlékról, ha külföldön kapok munkát?
Külföldön élők! Mi az, amit sosem fogsz megszokni az országban, ahol élsz? Hol laksz? Mik a hátrányai?
Milyen hátrányai lehetnek a külföldön megszült gyerekemnek Magyarországon?
Családi támogatás és árvasági segély jár ha külföldön folytatom a tanulmányaimat?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!