Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Családi pótlékból mennyi...

Családi pótlékból mennyi gyerektartást állapíthatnak meg?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel 5 évvel ezelőtt elváltunk. 2 gyermekünk van. A nagyobb szeretett volna apánál lakni, a kisebb pedig hozzám került. Akkor megbeszéltük hogy mivel mindegyikünk nevel egy egy gyereket,ezért nem fogjuk firtatni a gyerektartást. Időközben lett egy párom, akitől született egy gyermekem, aki sajnos tartósan beteg lett. Rá kiemelt csp-t kapok, és gyest. A nagyobbra pedig csak a csp van. A lényeg hogy a volt férjem ki ment külföldre, és az apai nagymama lett a hivatalos gyámja a nagyfiamnak. Nemrég pedig jött egy papír a bíróságról hogy a nagymama gyerektartást követel tőlem. Ebből (a gyerekekre kapott támogatásból) vonhatnak?

Csak az fáj a legjobban, hofy a fiamnak bármi kell hozzánk fordul. Pl új cipő, kabát, vagy iskolai felszerelés, amit a párom fizetéséből meg is veszünk neki, tehát támogatjuk így is. Erre most ex anyós még többet akar? Ên nem.kértem a nálam maradt kisebb gyermeknek tőlük semmit.

Bocsánat ha hosszú lett,valaki tud tájékoztatást adni mire számíthatok?


2018. okt. 29. 13:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod,Te legalább nem egyből a rosszat feltételezted rólam. Tudom hogy nagyon egyedi az esetem. Már kb 1hete erre keresem a választ, de sehol nem találok rá.

Ha valaki esetleg tudna érdemi információval szolgálni, szívesen fogadom.

2018. okt. 29. 18:33
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Menj be a bíróságra ingyenes tanácsadásra ott fognak tudni segíteni. Azt ne felejtsd el megemlíteni bent, hogy nálad van a másik gyerek. Ha azt mondják, hogy fizetned kell akkor max beadod gyerektartásra a kérelmet te is.
2018. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Első körben a válasz a kérdésedre: gyes+csp-ből nem vonhatnak, mert gyerek után járó juttatás. Ugyanakkor a gyakorlat azt mutatja, h pl. a végrehajtó simán von belőle sajnos, bármennyire is törvénytelen :(


A másik. Apuka valószínűleg családbafogadást kért a gyámhivatalnál, ezáltal a nagymama lett a törvényes gondviselője a gyereknek, ő kapja utána a csp-t is meg mindent.

Milyen viszonyban vagytok a volt férjeddel? Én írnék neki, esetleg ha vagytok olyanban, felhívnám, hogy az anyukájától jött egy ilyen levél, tud-e róla. Amennyiben támogatja, kilátásba helyezném, hogy ez esetben és is beadom a kérelmet gyerektartásra. Ha a mamának meg is ítélik, nagyon maximum 15e ft-ot jósolok, viszont a férjed fizujából, ha nincs másik gyereke és bejelentett állása van, alsó hangon 25E-t meg fognak állapítani, szóval ők járnak rosszabbul. Mikor volt a tárgyalás? Mert felülvizsgálni csak 2 évente lehet.


Ha van kérdés, írj csak (inkább itt, privit nem szeretem).

Egy gerekjólétis

2018. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha ő kért kérj te is.valószínűleg te többet fogsz kapni, ahogy az előző is irta, de ha nem is többet, több ideig mivel nálad van a kisebb gyerek.

Ne hagyd magad, főleg ne az exanyósnak!

Az meg, hogy apánál maradt a nagyobb gyerek, hát van ilyen.Azt a helyzetet csak ti tudjátok.

Nekem is az apjához költözött a nagy, igaz már 17 volt akkor, de semmi ilyesmi nem volt a háttérben, hogy eldobtam volna.Egyszerűen egy olyan élethelyzet jött amikor is ő így döntött.De hát jó helyen van, az apjánál!Se az apával se a gyerekemmel nincs rossz kapcsolatom.A fiammal napi kapcsolatban vagyok, heti többször jön hozzánk.


Szóval nem kell ítélkezni kedves válaszolók.

2018. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

B,sssz,tok meg, a szívem hassadt ketté!


Kérdezô, ha 8 évesre megfelelő ruhàk ok, akkor írj!

2018. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%
azért nagyon érdekelne, hogy kinek és mi nem tetszett a válaszomban???? Így segítsen az ember!!!! Nem kell csodálkozni, hogy mindenki a gyámügyet szidja, hát kéremszépen, ha így álltok hozzánk, egy idő után már nekünk is megtelik a bugyor, van kinek lassabban, van kinek gyorsabban. Nagyrészt olyan emberek mennek szociális pályára, akik SEGÍTENI szeretnének. Attól, mert esetleg nektek nem tetszik, ami a TÖRVÉNYBEN, JOGSZABÁLYOKBAN van, nem a családsegítő meg a gyámügy h-lye. Segítsen itt akinek két anyja van!!!
2018. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a mami mit követel. A biroság fog dönteni, és valószínünek tartom, hogy nem fogja megítélni. Nálad is van egy gyermek, ráadásul van meg egy, és nem is vagytok jó anyagi helyzetben.

Nálunk a nagybátyám exfeleségének volt két ilyen hasonló sikertelen próbálkozása.

2018. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem értem, hogy jön a képbe a nagymama. Válás ide vagy oda, a két szülő akkor is szülő marad, ha az akadályoztatva van, akkor nem a mamát, szomszédot, postást vesszük elő a szatyorból, hanem automatikusan a másik szülő lép a ringbe, ha nincs eltiltva. Minimum megkérdezik, hogy vállalja-e a gyereket, vagy kijelölhetik a nagymamát, nem?
2018. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!