Babakötvény-pénz?

Figyelt kérdés
Ti a gyerek -(kek) számára tesztek -e félre pénzt, a babkötvényes számlára, hogy esetleg 18 éves korára némi pénz összegyűljön az "életkezdéséhez"?

2019. febr. 13. 09:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnéztem a kategóriát, de hátha igy is lesz válasz :)
2019. febr. 13. 09:22
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
nem semmiképp, egyrészt nehéz kezelni-nekem legalábbis egy nyűg lenne. másrészt mi van ha a fiam 17 évesen szeretne valamit, amire nem költhető a babakötvényes pénz, de értelmes dolog attól vagy arra amire költeni lehet nincs is szüksége. és akkor ott leszünk, van pénz, de nincs.
2019. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Havi 5000 Ft-ot utalok rá. Egyszer 2 percet rászántam és beállítottam állandó utalásra, évek óta rá se néztem, ennyire bonyolult. Szabadon felhasználható bármire.
2019. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm én is 5-5 000 forintot állitanék be a gyerekeknek, örülök neki ha tényleg szabadon felhasználható.De azért belibbenek majd a MÁK-ba mert a kisfiaméval igen van valami gubanc mert a netbankban őt sehol se látom csak a lányomét.
2019. febr. 13. 09:34
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Dehogy teszek.

A magánnyugdíjról is azt hittük, hogy magunknak gyűlik...


Teszek félre a gyereknek, de nem a babakötvényre.

2019. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem teszek, mert nincs miből.
2019. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Mindháromnak van félretéve, de nem a babakötvény számlán.
2019. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen de nek baba kötvényre, hanem sima számlára, meg van fundaminije is, ami 19eves korára jár le,kivehetjuk majd Neki házra.
2019. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem az átutalás volt a gond, hanem hogy a kincstárban úgy magyarázták, hogy amit beteszel pénzt, nem automatikusan forgatják, neked kell eldönteni épp mibe fektessék e befizetett pénzt, mert egyébként nincs kamat, csak gyűjtik egy számlán a pénzt. Na most ez már az első év után 12 időpont-és én böngésszem épp milyen papír kamatozik jól? Persze voltak változtatások, mert annyira kevesen vették igénybe, lehet már ez is változott, ahogy eszerint a felhasználhatósága is. MI gépkocsinyereménybe gyűjtjük neki a pénzt, az nem kamatozik ugyan, de bármikor felvehető, és akkor veszünk ha épp van megtakarításunk, ha szerencsés, autót vagy az árát is megnyerheti, jobb mint a lottó.
2019. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Havi 12500 Ft-ot teszünk félre más megtakarítási formában a gyereknek 2 hónapos kora óta.
2019. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!