Babakötvény-pénz?

Figyelt kérdés
Ti a gyerek -(kek) számára tesztek -e félre pénzt, a babkötvényes számlára, hogy esetleg 18 éves korára némi pénz összegyűljön az "életkezdéséhez"?

2019. febr. 13. 09:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Teszek félre, de nem baba kötvényre, pont amiért írták is előttem a magán nyugdíj pénztárral kapcsolatban! Szüleim anno súlyos milliókat veszítettek el, szóval el van felejtve minden ilyen dolog. Az a biztos, amit én nyitottam, és le van kötve a 18 éves koráig.
2019. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Teszek félre, de nem babakotvenyre. Nem bízok benne, ahogy az előttem válaszolók sem.
2019. febr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ó.... köszönöm a válaszokat, akkor jobb ha mindenképp bemegyek a mákba utánajárni !
2019. febr. 13. 12:21
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
teszünk, havi 5000-t egy kis fadobozba. Semmit sehova nem fizetek, ami mögött az állam áll. A magánnyugdíjból kiindulva...
2019. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A magánnyugdíj az teljesen más ügy volt. Ne keverjük már ide! Oda nem a leadozott pénzedet fizetted, hanem amit régen (vagy most újra) a nagy közösbe nyugdíjra vontak le annak 25%-a ment a 'magán' számládra.


És bárki donthetett úgy, hogy marad abban a rendszerben, tehát még csak kötelező sem volt váltani.



Ehhez képest a babakötvényt viszont a leadózott, nettó béredből fizeted. Ez azért egész más így!


És nincs vele macera, rosszul írta itt valaki. Amit befizetsz abból automatikusan babakötvényt vesznek.


Ami kockázat: csak a gyermek veheti fel 18 év után. Ha gyerek meghal korábban arra a rendszer nincs felkészülve.

2019. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tévedés, megszünt a magánnyugdíjpénztár, a nyugdíjkassza, nyugdíjjárulék-nincs is állami nyugdíj. Ami megszünt abban nem maradhattál. Van biztosítás amit köthetsz nyugdíjra, az adózott pénzedből, magad, nyilván kell is hiszen nincs állami nyugdíj. De megszünt a fundamenta sőt egyébként kötelezték a devizahiteleseket hogy felvegyenek egy hitelt amit nem akartak, csak azért mert megszüntették a devizahiteleket is. A babakötvény esetében majd a felvételnel jön a feketeleves mikor a bankok kiszámlázzák a számlavezetési díjat, pénzfelvételi díjat aztán ott leszünk ahol régi biztosítással a tőkét nem fogják visszaadni. Vagy fizethetsz hogy megőrizték a pénzedet. Ebben ez az üzlet.
2019. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!