Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A Párom 34 éves tartósan...

A Párom 34 éves tartósan értelmi fogyatékos. Igényelhet magas összegű családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Újszász

2019. márc. 26. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Miért igényelhetne?

Ő a fogyatékos, nem a gyerek....

Szentes

2019. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Gyereket vallaltal egy tartósan értelmi fogyatekossal?

Egyébként, erre külön pótlékok vannak, ami a saját fogyatékossága miatt van, azért, mert lett egy gyereke, még nem jár emelt családi. Hacsak nem a gyerek is fogyi.

Egyébként bátor vagy.

Budapest

2019. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom nem gyerek hanem saját jogán kérné.

Saját jogán is kaphat 18. évét betöltött személy,ha már a 18. év betöltése előtt megvolt egy bizonyos mértékű munkaképesség csökkenés (67%)és mellette nem vesz mást igénybe (pl. fogyatékossági támogatás).

2019. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Sajat magara gondolom eddig is kapta.

Szeged

2019. márc. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Igen, saját jogán.

De ha megfelel a feltételeknek, a fogyatékossági támogatással lehet, hogy jobban jár. Adja be arra is az igényt, azt kapja meg, amelyik magasabb.

2019. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom nem most alakult ki nála ez az állapot. Eddig milyen ellátást kapott? Párhuzamosan nem jár minden, ha fogyatékossági támogatást kap, akkor a magasabb összegű családi pótlék már nem jár. Ha 34 éves, nyilván eddig is voltak már diagnózisai, határozatai, hogyhogy ez a kérdés csak most merült fel?

A családi pótlék pedig számlára április másodikán érkezik, a postás pedig 4-én viszi Újszászra is, csak hogy ne kelljen kiírnod majd a szokásos havi kérdésedet pár nap múlva ismét, mert hiába írjuk le újra és újra a szabályos utalási rendet (amitől csak kivételesen, ünnepek, beiskolázás miatt térnek el és akkor a sajtó is ezt zengi mindenhol, a csapból is ez folyik), képtelen vagy megérteni.

2019. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért lett tartós beteg a párod? (Nagyon sajnálom.) Engem is érdekelne, hogy vállaltok így gyereket? minden rosszindulat nélkül kérdezem.
2019. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem neki már nem jár családi potlék hanem fogyatékosági támogatás ,és rokantsági járadék.

Legalábis nekem ezt mondták

2019. júl. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!