Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

A Párom 34 éves tartósan értelmi fogyatékos. Igényelhet magas összegű családi pótlékot?

Újszász

Keress kérdéseket hasonló témában: Újszász

márc. 26. 07:54  Privát üzenet  

A válaszok

Miért igényelhetne?

Ő a fogyatékos, nem a gyerek....

Szentes

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont márc. 26. 07:56 Privát üzenet

Gyereket vallaltal egy tartósan értelmi fogyatekossal?

Egyébként, erre külön pótlékok vannak, ami a saját fogyatékossága miatt van, azért, mert lett egy gyereke, még nem jár emelt családi. Hacsak nem a gyerek is fogyi.

Egyébként bátor vagy.

Budapest

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont márc. 26. 08:00 Privát üzenet

Gondolom nem gyerek hanem saját jogán kérné.

Saját jogán is kaphat 18. évét betöltött személy,ha már a 18. év betöltése előtt megvolt egy bizonyos mértékű munkaképesség csökkenés (67%)és mellette nem vesz mást igénybe (pl. fogyatékossági támogatás).

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont márc. 26. 08:36 Privát üzenet

Sajat magara gondolom eddig is kapta.

Szeged

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont márc. 26. 09:09 Privát üzenet

Igen, saját jogán.

De ha megfelel a feltételeknek, a fogyatékossági támogatással lehet, hogy jobban jár. Adja be arra is az igényt, azt kapja meg, amelyik magasabb.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont márc. 26. 09:27 Privát üzenet

Gondolom nem most alakult ki nála ez az állapot. Eddig milyen ellátást kapott? Párhuzamosan nem jár minden, ha fogyatékossági támogatást kap, akkor a magasabb összegű családi pótlék már nem jár. Ha 34 éves, nyilván eddig is voltak már diagnózisai, határozatai, hogyhogy ez a kérdés csak most merült fel?

A családi pótlék pedig számlára április másodikán érkezik, a postás pedig 4-én viszi Újszászra is, csak hogy ne kelljen kiírnod majd a szokásos havi kérdésedet pár nap múlva ismét, mert hiába írjuk le újra és újra a szabályos utalási rendet (amitől csak kivételesen, ünnepek, beiskolázás miatt térnek el és akkor a sajtó is ezt zengi mindenhol, a csapból is ez folyik), képtelen vagy megérteni.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont márc. 26. 09:43 Privát üzenet
Miért lett tartós beteg a párod? (Nagyon sajnálom.) Engem is érdekelne, hogy vállaltok így gyereket? minden rosszindulat nélkül kérdezem.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont ápr. 28. 20:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sajátos nevelés igényű a gyermekem és, beszéd fogyatékos, BNO KÓDJA F8080 akkor jár e neki emelt összegű családi pótlék meg tovább tartó gyes? és ha jár akkor azt hogyan tudom neki igényelni?
Egy 23éves tartósan beteg fogyatékos ígényelhet saját jogon emelt családi pótlékot?
25 éves hölgy vagyok, fogyatékos, így kapom az emelt családi pótlékot. Meddig fogom kapni? Ha fogyatékos vagyok, akkor nincs korhatár?
Ti szeretnétek ha a gyerekek után járó támogatások és adókedvezmények helyett magas fizetések lennének?
Szerintetek nagyon gáz ha húsz éves fiuként magammal viszem a kedvenc plüssömet a moziba? Nem vok fogyatékos magas az iqm de infantilis vok egy kicsit.
Mért érzem úgy néha mintha magas intelligenciával rendelkeznék miközben enyhe fogban értelmi fogyatékos vagyok?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!