Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt aki a klímaváltozás...

Van itt aki a klímaváltozás miatt nem vállal gyereket?

Figyelt kérdés

Klímaváltozás, globális felmelegedés ezek miatt van aki nem vállal gyereket?

Vannak ezek a teóriák, hogy élhetetlen lesz a bolygó az embereknek. Szélsőséges időjárás okozta katasztrófák lesznek. A mezőgazdasági termelés nem fogja tudni ellátni az embereket, mert olyan időjárás lesz, h nem lesz elég termény. Nem lesz elég tiszta ivóvíz a környezetszennyezés miatt.

Ezek miatt háborúk lesznek, gazdasági válságok.

Minden 10-max20 éven belül.

Mert, hogy az elmúlt 140 évben, amióta jegyzik az időjárást az utolsó 15 évben volt a 9 legmelegebb év az utóbbi 140 évben.

Egyre több a szélsőséges időjárási jelenség a világban. Romlanak a termés átlagok.

Egyre szennyezettebbek a vizek és egyre kevesebb az ivóvíz.

Most akkor ezek miatt ne vállaljon valaki gyereket?



2019. júl. 27. 01:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem hinném, hogy valaki gondol erre, mielőtt eldönti, hogy akar-e gyereket, vagy sem. Az emberek nem ennyire következetesek, ez meglátszik az emberiség életmódján és a népességnövekedésen.

Az I-II. vh.-knak is voltak előjelei, mégis sokan szültek gyereket.

2019. júl. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Épp fordítva vagyok ezzel: kellenek a gyerekek, hogh legyen aki kitalálja hogy oldjuk meg a felmerülő kihívásokat, akár nagy űrhajókat tervezzen stb.
2019. júl. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
A nagynéném kollégái mindig azt mondják, hogy ilyen világba nem vállalnak gyereket, amúgy sincs sok hátra a Földnek. Azért mindenhol kiderül, hogy párjuk sincs, jó takarózó szőveg ez.
2019. júl. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
*szöveg
2019. júl. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

És ha megoldják a kérdést és ott ülsz majd 50 évesen gyerek nélkül?


Szerintem ha mindig attól félünk, mi lesz, akkor nem élünk.

2019. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Nem fogok gyereket szülni.Én azt gondolom hogy még időben születtem,1980-ban,vannak emlékeim milyen volt akkoriban az élet,sokkal másabb,nyugisabb,és látom azt is mennyi minden fejlődött azóta,tehát van szerencsém megélni a mobiltelefont,internetet,stb.Na de nekem itt elég is ebből,mert azt is látom milyen változásokon keresztül mennek át az emberek agyban,viselkedésben,és marhára nem vagyok arra kíváncsi mi lesz itt 300-400 év múlva,mert sok minden nem a pozitív irányba változik,többek közt a természeti viszonyok.Mi még aránylag védett helyen élünk ebben az országban,de itt is vannak már szélsőséges időjárási incidensek.Ha szülnék egy gyereket,talán neki még annyira nem lenne gáz,de a következő generációknak nem jósolok sok mindent.Nem csak ezért,de ez miatt se szülök például.
2019. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Ez a fogyatékos, életképtelen hülyék szlogene! Jól néztünk volna ki ha ős öreganyáink ezt mondtak volna a járványok, háborúk, éhínségek miatt.. egy egészséges ember hisz abban, hogy jó ez a világ, lehet jobba tenni és van értelme élni. Szóval ez vagy egy takarozo duma , sztem többségében az.. vagy ennyire fogyi valaki..
2019. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Kifogásnak nem rossz. Aki pedig odáig jut el, hogy emiatt nem szül, jobb is.
2019. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%

És aki ezt mondja tesz valamit a Földért? Vagy a műanyag zacskóból előveszi a műanyag palackos vizet?


Én szültem és igyekszem környezettudatos életet élni és erre nevelni a gyerekeimet.


A "sötét" középkorban rosszabb volt az élet. Mégis megszülettek ázok az emberek, akik változást hoztak. Hiszem, hogy most sem lesz másképpen.

2019. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
43%

#7 Nem hiszem, hogy az a fogyatékos, aki rossz helyre nem akar gyereket szülni. Ezzel csak jót akar neki. Inkább az a fogyatékos, aki Afrikába, meg Ázsia szegény részeire pottyant gyerekeket, hogy aztán éhezzenek és semmi kilátásuk ne legyen egy jó életre. Ja, nemis kell ahhoz Ázsiába menni, Magyarországon is sokan szülnek szegénységbe.


Minden éremnek két oldala van, úgy is hozzá lehet állni, hogy inkább nem szülsz, meg úgy is hozzá lehet állni, hogy szülsz, mert talán jobb világ lesz majd. Én háborúba biztos nem szültem volna, ezt elég baromság példának felhozni, de tény, hogy most még a globális felmelegedés ellenére is jobb körülmények között élünk, mint az emberiség valaha a történelem folyamán.

2019. júl. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!