Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van a mamának, hogy...

Igaza van a mamának, hogy vinni kéne a nagyobb gyereket oviba?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő :

Van egy 4 éves lányom, most lesz középsős. A tesót november közepe/vége felé fogom szülni program császárral.

Én úgy gondoltam, hogy már nem fogom a nagyot vinni oviba, ott úgyis jön a téli szünet. Majd viszem januártól.

Egyrészt, 3. emeleten lakunk,lent nincs tárolónk a babakocsit fel-le kell vinni. Frissen műtött heggel ezt nem is tudom megoldani.

Másrészt nem szeretném, hogy az ovibol haza jöjjön a betegség. Nem igazán beteges a lányom, de télen elég sokszor. A csoportba van pár anyuka aki simán taknOsan-köhögve-lázasan viszi a gyereket.


Mamám szerint ezek csak hülye kifogások és vinnem kellene oviba. Szerintetek?


2019. júl. 29. 10:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sem szabad minden megszokott dologból kiemelni


Én vinném

2019. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen az lemaradt. Hogy a férjem 1 hétig tud itthon maradni velünk.

Nem opció az, hogy ő vigye és hozza a nagyot oviba mert olyan a munka beosztása.

Tehát a 2.hettol nekem kellene megoldani egyedül.

2019. júl. 29. 10:32
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Beszéld meg a gyerekeddel, hogy ő mit szeretne. De te tudod milyen típus.

Én nem vinném. Jót tesz neki, ha együtt lehettek hárman vagy négyen, ha az apuka is otthon tud maradni 1-2 hétig. Ne érezze, hogy kimarad valamiből. Utána úgyis unni fogja magát és várni fogja az ovit.

2019. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ő nagyon szívesen marad itthon. Egyáltalán nem az a típus aki elszokik a közösségtől.
2019. júl. 29. 10:36
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Én is hagynék neki beleszólást. Illetve hajlanék arra hogy otthon tartsam, ha nem ellenkezik nagyon.
2019. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom hogy kötelező óvodába járatni 3 éves kortól. Nézz utána nehogy megbüntessenek ha nem hordod.
2019. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez igazolt igazolás lenne. Vagy óvoda igazgatói vagy orvosi.
2019. júl. 29. 10:40
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazolt hiányzás*
2019. júl. 29. 10:41
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok időről van szó, szóval tuti otthon maradna a nagyobb. Vagy esetleg hozzá vigye a mama.
2019. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos segítségem. Csak én tudom vinni oviba a nagyot.
2019. júl. 29. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!