Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van a mamának, hogy...

Igaza van a mamának, hogy vinni kéne a nagyobb gyereket oviba?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő :

Van egy 4 éves lányom, most lesz középsős. A tesót november közepe/vége felé fogom szülni program császárral.

Én úgy gondoltam, hogy már nem fogom a nagyot vinni oviba, ott úgyis jön a téli szünet. Majd viszem januártól.

Egyrészt, 3. emeleten lakunk,lent nincs tárolónk a babakocsit fel-le kell vinni. Frissen műtött heggel ezt nem is tudom megoldani.

Másrészt nem szeretném, hogy az ovibol haza jöjjön a betegség. Nem igazán beteges a lányom, de télen elég sokszor. A csoportba van pár anyuka aki simán taknOsan-köhögve-lázasan viszi a gyereket.


Mamám szerint ezek csak hülye kifogások és vinnem kellene oviba. Szerintetek?


2019. júl. 29. 10:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk mindkét kistesó úgy született, hogy nyári szünet volt, és 2 hónapos korukban kellett mennie a nagynak oviba. Nekem ez így roppant kényelmes volt, addigra lett végre valami normális napirend, amivel volt esélyünk reggel-délután eljutni időben az óvodába. Tehát ilyen dilemmám nem volt, hogy kivegyem-e a nagyot, vagy sem, de a végredmény ugyanaz, és semmi baja nem lett tőle. Még talán a féltékenységnek is elejét vettük ezzel, hiszen ő is velem lehetett, aztán mire kockásra unta magát odahaza, mehetett óvodába. :D
2019. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól gondolkodsz. Egyébként sem hosszú időtartamról van szó.
2019. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt senkinek nincs "igaza". Ez nem az a kérdés.

Minden gyerek más, és minden körülmény más.


Ha te úgy érzed, fizikailag nem lennél rá képes, megteheted és a lányod is örülne ennek, akkor nem tök mindegy, hogy "igaza van-e a mamának"?

Ha így döntesz te és a férjed, akkor így lesz. Mert NEKTEK ez a legmegfelelőbb variáció. És pont.

2019. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13%

Én azért nem venném ki, mert mi van ha januártól meg nem akar majd menni? csak valami durvább járván esetén fognám otthon (pl bárányhimlő)

Egyébként mi is 3. emeleten lakunk és cipelnem kellett fel-le a babakocsit + a másik gyerek rám volt kötve (orvoshoz kellett járnunk a pici 1 hetes korától). egy-két hét után már nem olya vészes, de ajánlom a hordozást, ha csak a babakocsi cipelés lenne a gond.

2019. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nálunk a kisfiam annyiszor volt beteg, hogy megszámolni nem tudom az oviban. És volt olyan, hogy szó nem volt kistesóról, szimplán mondjuk novemberben megbetegedett, tartott 2 hétig a betegség, ott voltunk már decembernél és nem vittem már oviba, mert nem akartam, hogy újra valami nyavaját összeszedjen és pont mondjuk karácsonyra beteg legyen és azzal menjen el az ünnep, hogy ügyeletre rohangáljunk. Erősítettem addig vitaminokkal az immunrendszerét. És nem én voltam vele csak így. Többen már nem vitték az ünnepek előtt a gyereküket oviba, akik megtehették, hogy otthon maradjon a gyerek.

Meg aztán egy újszülöttnek sem tesz jót, ha különböző betegségeket rögtön hazahoz a nagyobb az oviból, márpedig abból november-december környékén van bőségesen. És persze, ettől erősödik majd a pici immunrendszere, ellenállóbb lesz, de nem mindegy, hogy egy pár hónapos, vagy egy pár napos babáról van szó. Én nem vinném a nagyot oviba. Pár hét alatt nem szokik el és szerintem meglesz ovi nélkül és neked is könnyebb lesz, hisz írtad, hogy segítséged sem lesz és nem egy falun élsz egy kertes házban. Azért emeletről cipekedni biztos nem könnyű.

2019. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

De amúgy, ha a mama ezt meg tudja mondani, akkor arra az időre vagy maradjon otthon a picivel, míg te elviszed a nagyot az oviba, vagy vigye el a nagyot az oviba. :)

De amúgy fenntartom az előző válaszom, én személy szerint ilyen körülmények között nem vinném a nagyot. Ez nem olyan sok idő, hogy ne lehetne otthon maradnia.

2019. júl. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem jók az érveid. Ilyen körülmények között erre a három hétre ne vidd. Legalább a nagy sem fogja úgy érezni, hogy ki lett rekesztve valamiből. A betegség is jó érv. Mert igaz ugyan, hogy apa is hazahozhat ezt azt a tömegközlekedésről, de azért egy oviban tényleg töményebben vannak jelen a bacik, vírusok, a még oltatlan babára veszélyt jelentő gyerekbetegségek. A kicsi cipelését mondjuk hordozóval meg lehetne oldani, de az biztos, hogy friss császáros sebbel nem feltétlen ajánlott. Mamát viszont szemmel láthatólag nem lehet érvekkel leszerelni, nagyon határozottan mondd meg neki, hogy így döntöttetek, ne szóljon bele.
2019. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!