Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vállaljunk babát?

Mikor vállaljunk babát?

Figyelt kérdés
Párommal gondolkozunk gyermekvállaláson. Fiatalok vagyunk (24-26), de minden feltétel adott. Fix munkahely, lakás. Viszont szeretnénk Ausztriába költözni. Egyik verzió, hogy most vállalunk babát és már nem megyek vissza a munkahelyemre, hanem kisgyerekkel kiköltözünk. A másik, hogy most elindulunk, de akkor legalább egy évet dolgoznom kell kint, hogy jogosult legyek támogatásra, és a feltételek sem biztos, hogy rögtön adottak lesznek a babához. Így éveket csúszhat a dolog. Ti mit csinálnátok, mi tűnik logikus döntésnek?
2019. júl. 29. 10:35
1 2
 1/15 Tiszakanyar válasza:
73%
Előbb menjetek ki, aztán baba.
2019. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Elobb mennjetek ki, tapasztalatbol irom...
2019. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha mindenképpen ki szeretnétek költözni, akkor kint se fix munkahely se fix lakás, tehát igazából nem adottak a feltételek. Ha a döntés végleges és menni akartok, akkor szerintem várjatok, amíg ott kint rendeződik egy kicsit az életetek, és utána vállaljatok babát.
2019. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem fontosabb a baba. Aztán maximum kimegy a párod egy év múlva, kicsit lezsirozza a helyet előttetek, majd mentek utána.
2019. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Páromnak 3 évig még Magyarországon kell dolgoznia, ha most költözünk, akkor a határ mellől ingázni fog haza.
2019. júl. 29. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem gyerek nélkül könnyebb kimenni és munkát találni is. Én a helyzetekben most mennék.
2019. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Most annyi babavaró támogatja van, hogy buta aki nem használja ki, és nem marad otthon, ha jó munkahelye van!

Tudtok lakást venni alacsony kamatú hitellel csokra, 10M babaváró hitel, de ha születnek a gyerekek sorra, a jelzálogból is elengednek, autó támogatás! Aki okosan, és jól használja ki ezeket a támogatásokat, lehet saját lakása 0 Ft- ból, vagy ha van lakása, lehet másik, amit kiad! Nem. Éri meg kiköltözni!

2019. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó.. Jól keresünk a férjemmel, a támogatások tekintetében azok közé tartozunk, akik ezeket a lehető legjobban ki tudnák használni, de még így is azt gondolom, hogy fszság amit mondasz.


Kérdező, mivel még elég fiatalok vagytok, ezért én inkább kimennék egy ilyen szituációban és 2-3 év után, miután jól berendezkedtünk, utána vállalnék babát. Még akkor is 27-29 évesek lesztek, tökéletes kor a gyerekvállaláshoz, mégis megalapozzátok a kinti életeteket.

2019. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Azt írod, a párodnak még 3 évig itthon kell dolgoznia. Ennek tudatában én a babavállalás mellett döntenék. Később gyerekkel is el lehet költözni. Plusz számításba lehet venni, hogy ki tudja mikor jön össze a baba, lehet elsőre, lehet évek múlva, ezt sajnos sosem lehet előre megjósolni.


29N

2019. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én most vállalnám. Attól is épp eléggé felfordul az életetek és a legnagyobb kaland mellett szerintem a legnehezebb dolog is. Ha van nagyszülői segítség az csodákat ér még ha csak hétvégére is, mert mondjuk dolgoznak. Barátokkal találkozni nem tudsz és tök egyedül érzed majd magad. Ha kint vállalod feltehetően egyedül kell majd minden nehézséggel megbírkóznotok. Nem tudhatod előre mennyi időbe telik, amíg megfogan. Biztos, hogy egy alapos nőgyógyászati vizsgálattal indítanék.

Mondjuk attól is függ mire vágytok már jobban: a kiköltözésre vagy családra. Elkésve nem vagytok az biztos :) Mi annak idején fiatalon belevágtunk volna ilyen feltételekkel.

2019. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!