Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis hogy vállaljunk így...

Mégis hogy vállaljunk így babát, ha ilyen szintű döntésekből kihagy? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

8 hetes terhes vagyok. A barátommal még nem volt ez így tervben, váratlanul ért a dolog. Bennem rengeteg kétség van/volt, de ő már annyira lelkes lett az első pozitív teszttől, hogy azt leírni sem lehet... Eddig külön kasszán voltunk, vagyis hiába éltünk együtt, de nem hozzáférésünk a másik pénzéhez, pénzügyeihez. A kettőnk közül ő (és a családja) a tehetősebb, de én sem vagyok szegény, jó családból származom, dolgozom is, van végzettésgem, beszélek nyelveket. Tehát nem az van, hogy a szegény kislány más pénzén akar jól élni.


Mondta a párom, hogy építkezzünk (innen 2-3 év múlva költöznénk), kettőnk nevén legyen majd a ház, meg legyen közös számlánk is, ne legyünk külön kasszán. Erre tegnap hazajön, hogy kinézett egy új autót, és hú, meg há, nézzem meg milyen gyönyörű, stb. Kérdeztem, mennyi, hát az árán eléggé elkerekedett a szemem... Mondtam, hogy szerintem nem most kéne ennyiért kocsit venni, mikor a mostanit is 4 éve vette, a szülés és a vizsgálatok sem olcsóak, babaholmikat is kell venni, meg kell csináltatni a babaszobát, stb. Erre kiakadt, hogy ez az ő pénze, majd ő eldönti, mire költi. De ezt, hogy "ez az én pénzem", kb elmondta 5x egymás után, még most is halloma fejemben. És elgondolkoztam, hogy mondjuk ha rosszabb anyagi körülmények között lennénk, akkor is fontosabb lenne-e az, hogy ő a legújabb/legmenőbb kocsival járjon, mint az, hogy a picinek meglegyen mindene. Utána lenyugodott, bocsánatot kért, hogy kiabált velem, meg ma reggel is mondta, hogy akkor nem vesz új autót, meg ha valamire nagyobb összeget ad ki, megbeszéli velem, stb. De félek, hogy ezt csak azért mondja, hogy ne haragudjak rá... Meg tök sok mindenről elfelejt szólni, pl most arról, hogy megy a Szigetre jövőhéten. Ha nem kérdezem meg, hogy vasárnap mikor megyünk el anyukámékhoz, akkor nem is mondja, csak indulás előtt ideszól?


2018. aug. 7. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt feltétlen tisztázni kellene vele, mert így igen hamar teljesen kiszolgáltatott leszel, illetve minden "közös" célt a "te" pénzedböl fogtok fizetni, mert a többi az "ö pénze" és azzal azt csinál, amit akar.


Amit javaslatként tehetsz, hogy mindketten a fizetésetekböl felesben fizetitek a megélhetési költségeket (meg a gyerekre ami kell), meghatározott összeget beteszetek egy olyan közös számlára, amiröl csak együtt vehettek le pénzt, amit a házra spóroltok, és a maradék az, ami mindenkinek "saját pénze", azaz ö dönti el, mire költi.

De az alap, hogy a közös költségeket felezitek, és hogy amit elöre elhatároztatok, hogy félretesztek, azt is.

Ha ebbe nem megy bele, akkor igencsak kétséges, hogy van-e értelme vele maradni.

2018. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jellemző: te vagy terhes, a te kiadásod, hiába közös gyerek. Mire észbe kapsz, te veszel pelenkát, babaruhàt, gyógyszert, te fizeted az ovit, stb, mert nincs közöd a pénzéhez.
2018. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak tényleg nem értem ezt hirtelen, mert mióta együtt élünk (2 éve), sosem volt téma ez az "én pénzem, te pénzed"...
2018. aug. 7. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

így leírva még nem érett meg egy közös, családi elkötelezettségre. De nem jelenti, hogy 2 hónap alatt nem nő bele.

Házasságban már megszűnik az ÉN, onnantól kezdve MI vagyunk és egy kocsit MI veszünk


Ha a pénzéhez azt akarja, hogy csakis ő nyúljon hozzá és ha kell elverheti bármire, akkor ne válasszon családot, mert az nem fog működni, legalábbis válás lesz előbb-utóbb belőle

2018. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A biztonság kedvéért maradj külön kasszán, mert mire benő a feje lágya, addigra te tönkre mész bele és te leszel az, aki a kötelezőket fizeti és sajnálod majd magadtól az alap dolgokat is, míg ő meg arra költi az Ő PÉNZÉT, amire akarja.

Én már tapasztaltam annyit az életben, hogy az ilyen "megváltozom, többet ilyen nem lesz" ígéreteknek ne dőljek be.

Előbb bizonyítson, hogy tényleg te és a gyerek is fontosak vagytok és a te szavad is számít, amikor az Ő PÉNZÉT költi. És amikor bebizonyította (ez nem 2 hét alatt derül ki, hanem évek), na akkor majd lehet közösködni számlával meg egyebekkel, de addig nem.


Ha az ő pénze, akkor ne akarjon közösködni, maradjon az ő pénze, de akkor neked is maradjon a te pénzed a sajátod. Ennyi.


Amúgy a férjemmel külön számlán vagyunk, de nem azért mert nem bízom benne, hiszen ilyen kijelentést soha nem tett és soha nem csinált, sőt...az egyik legmegbízhatóbb ember, de akkor is én így jobban biztonságban érzem magam. De a külön számlától függetlenül mindig megbeszéljük a nagyobb kiadásokat (most nem a tej, kenyér, pelenka-ra gondolok), és használhatjuk egymás kártyáját, tudjuk is a PIN kódot.


De ha van egy számla, és van egy ilyen pasid, mint leírtál, akkor hamar azon találod magad, hogy neked nincs semmid, viszont a te pénzed is el lett költve kocsira, miközben pelenkára sem telik, mert a pasid megfeledkezett arról, hogy van egy gyereke, akinek pelenka kell, meg egy ház, aminek a rezsiét kellene fizetni stb., de amikor te veszel magadnak majd egy szép ruhát, meg elmész fodrászhoz, akkor te leszel a kitartott asszony, aki csak a pénzt viszi, mert annyit nem teszel bele a közösbe, mint ő.


Kell ez neked?

2018. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közös kassza, adjon havonta annyit amennyi elég szerinted a rezsire, kajára,gyerekre. A többit meg kenje a hajára. De ebből semmi jót nem nézek ki hosszútávon, ha már most ez megy.
2018. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Hagyd el, és tudod miért?


Mert felőle éhen is dögölhettek majd a gyerekkel, mert "az ő pénzéből" egy fillért nem fogtok látni, a támogatás meg szarra nem elég.

2018. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Új autó, szigetfesztivál... Talán egy fiatal srác aki még élni akar. Elhiszem, hogy örül a gyereknek de legyél őszinte magadhoz, ez még nem volt tervben és ennek valószínüleg meg volt az oka is.

Csak zárójelben: az orvosi vizsgálatok és a szülés is ingyen van. Ettől függetlenül értem én, hogy mit mondasz, de ha neked is van fizetésed, abból is lehet a kiadásokat fedezni. Nekem úgy tűnik, hogy ti csak jártatok és becsúszott egy baba és most hirtelen elvárod a párodtól, hogy dolgozó apuka típus legyen.

2018. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
33 éves, tehát már kinőtte a bulizó kamaszkort.
2018. aug. 7. 14:49
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Áhh az ilyenek nem változnak, sajnos. :(

Tényleg úgy jársz,h az utolsó rágót is ki kell majd fizesd, ő meg költi a pénzt magára.

2018. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!