Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek a legnagyobb ajándék...

A gyerek a legnagyobb ajándék amit a nő adhat, de mit kap cserébe a nő? (Ami egyenèrtèkű a terhességgel ès a vele járókkal)

Figyelt kérdés

A legelején tisztázom fèlre èrtès ne essèk nincs bajom se a nőkkel se a fèrfiakkal minden fèle hátsó szándèk provokáció meg sztereotípiák nèlkül írok mert szimplán nem èrtem ès a ti vèlemènyetekre is kíváncsi vagyok hogy ti hogy látjátok ezt hátha megèrtem.


ÈS tisztelet a kívètelnek mert mindig vannak.


Szintèn fontos nem saját tapasztalatból írom.


Sok embertől hallom hogy a legnagyobb ajándék amit egy fèrfi kaphat a nőtől az a gyerek.


Vagyis a gyerek a legnagyobb ajándék amit kaphat egymástól egy pár általában igen de ugye nem mindig mert a vele járó dolgok sajnos nem egyformán lettek elosztva vagy amikor az egyik megbánja...


(ès sok esetben így is van, mert a nő a gyerekvállalással kockára teszi testèt,lelkèt,szabad idejèt ès rengeteg mindenről lemond mèg)


De a nőnek mi a legnagyobb ajándék amit a fèfritől kaphat? ès okè a fèrfi meg a nőnek adja a "magját" de az nem azzal egyenértékű amit a nő elvisel a testi,lelki változásai miatt. (Mondhatni a nő csak olyan 'inkubátor' fèle - nem bántásból írtam)


Gondolom most írjátok majd a szeretetet, a törödèst, hogy a fèrfi hozza a pènzt meg stb de ezek egyike sem egyenèrtèkű vele,persze ez mind fontos dolog de ezt a fèrfi is megkapja a nőtől (kivève a pènzt mivel sokan ès nem mindenki örömmel de rákènyszerülnek a gyerek miatt hogy otthon maradjanak vele)


Persze lehet támadni tudom sokan fognak mindig van akinek nem tetszik valami ès tudom vannak akiknek 'tökéletes' kapcsolatuk van egyenrangú partnerként tekintenek egymásra ès mindketten akarták a gyereket ès a nőnek is ez volt minden álma stb de a kèrdès ebben az esetben is ugyanúgy fennáll mi kárpótolja a nőt a sok szenvedèsèrt (azzal is tisztában vagyok hogy van aki örömnek èli meg de nekem senki ne mondja hogy a vajúdást és a többit minden nap megcsinálná mert olyan jó èrzès volt) öröm egy gyerek főleg ha akarták ès az kárpótolja mindkèt fèlt mindenèrt de szerintem egy normális nő többet èrdemelne a vajúdásèrt cserèbe mintsem nèha besegít a fèrfi nèha


De mi van más esetben amikor egyik fèl elhagyja a másikat? Azt is tudom vannak olyan nők akik kisgyerekkel hagyják ott a fèrfit de gyakoribb amikor a fèrfi hagyja el a kisgyerekes párját mert ő nem erre számított pl azt hitte lesz idő ugyanúgy egymásra hogy a nőnek bomba teste marad stb stb


Olyankor a fèrfi èlheti tovább az èletèt bulizhat ugyanúgy mivel semmilyen testi,lelki elváltozása nincs de a nőnek felelősség miatt amit a gyerekkel be vállalt már nem lehet egyhamar olyan az èlete mint volt .... Vannak nők akik lepasszolják a gyereket apunak,anyunak,kórházaknak mèg úgyis hogy együtt van a párjával de testi elváltozása megmarad általában


Ilyenkor mit kap a nő a fèrfitől? Amikor mèg el is hagyják


Tudom vannak tiszteletre mèltó nők/fèrfiak akik segítenek mindenbe amibe tudnak a másiknak nyílván nem róluk van itt főként szó


Bocsánat a regènyèrt, a fogalmazásèrt ès a kuszaságèrt


2019. júl. 30. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Vannak szerencsétlen esetek, amiket említesz.



De én úgy érzem, hogy a gyereket és a családot kapom.


Semmi bajom nincs és nem is volt a terhességgel szüléssel.

Kivételesen szerencsés vagyok.



Van egy odaadó férjem.

Akkor megy bulizni, ha kérem, mert tudom, h a munka robotja mellett szívesen van férfiak közt


Buli / nem disco.... Hanem zömében férfiak vannak jelen esetleg párok, egyedülálló nők szinte sosem)

Szívesen van a lányunkkal

2019. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a legnagyobb ajándék az egyenrangú párkapcsolaton túl, amit a férjemtől kaptam az a gyerek, hisz ő is kellett hozzá és az, hogy a jellemével, viselkedésével, munkájával megteremtette, megteremti a körülményeket ahhoz, hogy megfelelően neveljem a gyerekeket. Ez is egy ajándék, ha ragaszkodsz ehhez a megfogalmazáshoz, bár én sosem éltem meg úgy a gyerekvállalást, hogy bárkinek is ajándékot csinálnék, a magam vágya volt a gyerek.
2019. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Aki így gondolkodik ne vállaljon gyereket. Nem azért akartam megszülni a KÖZÖS (nem csak a páromé!) gyermekünk, hogy utána tárgyakat, pénzt, elismerést kapjak.
2019. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Te hány éves vagy?

A nő is azt kapja "ajándékba", amit a férfi, azt, hogy saját gyerekük lesz.

Igen, a nőnek nagyobb szívás, mert a szülés fájdalommal jár és a nevelésből is értelemszerűen több jut az anyának, mondjuk az én férjem ha tud, a lányunkkal van, mert ő is szeretne együtt lenni a gyermekével.

A vajúdást meg nem kell mindennap megcsinálni csak egyszer.

Borzasztóan gyerekesen gondolkodsz és egy nagy katyvasz, amit írtál.

Ja és az alakom pont olyan, mint terhesség előtt, ez is egy hülyeség, hogy feltétlen trampli leszel a szüléstől.

2019. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Elég hülye felfogás. A szaporodás az élet egyik normális és természetes velejárója. Nem az az ajándék, hogy az embernek gyereke lesz, hanem az, ha megfelelő és egyenrangú társ mellett képes leélni az életét, kihozni saját magából és szeretteiből a legtöbb hasznosat és értékeset. Ezt az ajándékot meg valójában nem az élettársától kapja, hanem magától a természettől (vagy nevezzük bárminek), hogy lényeglátó, alkalmazkodóképes és szeretetre méltó, tehetséges lénye van.
2019. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

A gyermeket Isten legnagyobb ajandekakent szoktak emliteni, nem oedig a no legnagyobb ajandekakent, amit egy ferfinak adhat...


Szoval, itt mar meg is dolt az egesz...

Valas eseten se veletlen, h 90%ban az anyaval marad a gyerek.

Nem tudom, de tok hulyeseg, az elso mondatod, honnan vetted??

2019. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

A gyerek. Azt kapja a nő. és sokkal inkább az övé, mint valaha is a férfié lesz.

Pont azért, mert a férfi elmehet, leléphet, hiszen nem érzi ugyanazt a felelősséget, szeretetet, összetartozást, amit a terhesség 9 hónapja ad az anyának.

2019. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

De, egy válás esetén rengeteg lelki, ebből következő testi változása lehet az apának is.

Nem mindenki bulizgat, mintha mi se történt volna. Főleg, ha "csoda folytán" még szereti is a gyerekét. Nem beszélve arról, hogy ugyanúgy nehéz újra kezdeni, anyagilag is.


A gyereket (pont ezek miatt) sokkal inkább kapja ajándékba az anya.

Sose felejtem el az első karácsonyt a válás után. Mi a gyerekekkel a fa körül bontogattuk az ajándékokat, együtt csináltuk a sütiket, közösen díszítettük a fát. Közben az exem az anyjának sírt a telefonban, hogy szenteste is egyedül van, hogy fogja ezt túlélni. Nem hiszem, hogy akkora buli volt. Pedig ő akart válni, mert szerelmes lett...

2019. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Persze, különösen akkor nagy ajándék a gyerek, ha a férfi nem is akar gyereket. :D
2019. júl. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha gyereked lesz, megtudod. Addig senkinek fogalma sincs ezekről a válaszokról.

Amikor átölel és azt mondja szeret, amikor már 500x is lerajzol téged, amikor gyurmából ékszereket és sársütit csinál neked, ahogyan látod felnőni, visszabeszél, aztán bocsánatot kér, mert erre tanítottad, amikor lediplomázik, hazahozza az első párját, amikor majd bejelentik, hogy unokád lesz...

Szerintem akkor majd megtudod, hogy mi értelme van az egésznek.

2019. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!