Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen karácsonyi...

Szerintetek milyen karácsonyi ajándéknak örülne egy "friss anyuka"?

Figyelt kérdés
A nővéremről van szó, neki szeretnék venni valamit Karácsonyra, de mindig azt mondja hogy nem kell, ne költsek rá, de azért szerezném meglepni valamivel. Csak hát nem tudom, nem akarok fölösleges vacakokat venni, valami olyan ajándék kellene, ami hasznos lehet egy féléves baba anyukája számára. Van valami tippetek esetleg?

2018. dec. 21. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Adj neki egy "Egy nap anya-szabi" kupont, amit bármikor felhasználhat, és pihenhet nyugodtan, te meg addig figyelsz a gyermekére, megeteted, gondozod, stb...

Hidd el, mindennél többre fogja értékelni! :D ;)

2018. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
6 hetes baba anyukája vagyok. Ilyenkor tényleg nincs sok igényünk. Én pl imàdom a kàvét, szó szerint ez éltet :) úgyhogy én kávékülönlegességeket kértem és egy kvdarálót. Adhatsz pl vásárlási utalványt a kedvenc boltjába, tudom személytelen,de legalább hasznos. Esetleg mozijegy/szinház/koncert stb és ajánld fel hogy addig vigyázol a babára.
2018. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Én egy kényeztető hát- vagy talpmasszázst nagyra értékelnék, egy kozmetikai arckezelést, szépítést, egy manikűr-pedikűrt pl. Ezek mind mind szuper jók, feltölt, kikapcsol, szépít.
2018. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Azt is tudni kéne, mennyire akarja otthagyni a babát. Én pl nem használnék el semmi programkupont, vagy anya-napot (?🤦🏼‍♀️), mert nincs igényem a gyerekeim nélkül lenni.
2018. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én azt javaslom, hogy a nővérednek adj ajándékot, és ne egy fél éves gyerek anyjának. :) ;)
2018. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Persze, értem, hogy mit mondasz ezzel, hogy "a nővéremnek vegyek, ne egy fél éves gyerek anyjának". Csak tudod, bejött egy új szerep az életébe az anyasággal, tudom, hogy ettől még ugyanúgy a nővérem, de azt is tudom, hogy amiknek eddig örült, azoknak már nem örülne. Világ életében élt-halt a csillivilli kiegészítőkért, ékszerekért, ezek ma már nem jelentenek neki semmit, amióta megszületett a pici, az értékrendje is más lett, úgyhogy kénytelen vagyok "anyaként" tekinteni rá. :)

2018. dec. 21. 14:12
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Lényegtelen, hogy anya. Az a lényeg, hogy mit szeret, minek örülne. Nem is értem amúgy, ez egy családban hogy lehet kérdés, nem ismeritek egymást ?
2018. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Én is friss anyukaként ölni tudnék egy pedikűrért. 😂 Ha nem gond neki, hogy a babát másra hagyja, akkor nyugodtan befizetheted masszázsra vagy valami szépségápolási programra, de ezt neked kell tudnod, hogy mennyire rugalmas.
2018. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerkőceim féléves korukig tisztán anyatejesek voltak, 6 hónapos korukban kezdtük a kóstolgatást. 3 óránként még ettek, többnyire anyatejet, napi egyszer már kóstolgattak. Ahogy visszagondolok, eszembe nem jutott volna akkor elmozdulni mellőlük. Sokszor kérték még a szopit, a kóstoltatás, étel elkészítése teljesen az én feladatom volt, nem is engedtem volna át másnak a családban mondjuk az első sárgarépapürével történő ismerkedést😊

Ezt csak azért írtam le, mert ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Akármilyen furán hangzik, nem mindenki vágyódik el a babája mellől. Én nem vágytam el sehova. Ugyanakkor nagyon kimerítő volt akkor már hónapok óta 0/24-es készenlétben állni, ringatni, etetni, rohanva enni, pisilni, ugrásra készen aludni.

Nekem a legnagyobb öröm az volt, amikor az anyukám megkérdezte, hogy átjöjjön-e, mert ráér, akár az egész napot velünk tölti, és segít, amiben csak kérem. Jó volt, hogy tudtam, van pár olyan órám, amikor ha leteszem a fenekem, és a babám a következő pillanatban felsír (Murphy), van valaki, aki ugrik, nem kell nekem azonnal. Ennek ellenére ugyanúgy a babám körül voltam, csak jólesett az érzés, hogy nem vagyok egyedül a feladatra.

Én egy ilyen anyanapnak örülnék a legjobban, amikor ott lenne velem az, akit nagyon szeretek, beszélgetnénk, miközben a babámra figyelek, ha épp ledőlnék, lenne valaki, akiben maximálisan megbízom, aki levinné levegőzni a babát...egy szóval segítség. Nem a távollétemben, hanem velem együtt.

2018. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

14:59 Jólvan, okoskodj ha jól esik, csak kár, hogy már elmagyaráztam érthetően azt, amit te még mindig nem értesz.


Többieknek nagyon köszi :3 :)


És igen-igen, pont ez a helyzet a nővérem esetében is, hogy egész eddig csak szopizott a pici, most kezdik el a hozzátáplálást, és valóban, ezt nővérem is nagyon sokszor szokta mondani, hogy nem szeretne a picúr nélkül lenni.

Ezért gondoltam, hogy vennék neki valami kézzelfogható dolgot, ami hasznára válhat, annak ellenére, hogy mindig azt mondja, nincs szüksége semmire. :)

2018. dec. 21. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!