Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti csináltatok a gyereknek...

Ti csináltatok a gyereknek bankszámlát? Mennyit tesztek félre neki havonta?

Figyelt kérdés

Sajna nem vagyok fiatal, nem is terveztem babát, de így sikerült. Mindenesetre örülök, hogy így történt, most már.

Szóval nem vagyok otthon a gyerek témában és érdekelne ki hogy csinálja. Számolgattam, hogy ha pl havonta egy 10-est félre tudnánk tenni, az több, mint 2 milla lenne 18.-ra. Az jó?


2019. aug. 7. 11:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
10es: nekem meg betörővel.
2019. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
5: tényleg nincs 20 misink sajnos. És ingatlanunk sincs. Még nekünk sem. Nemhogy szegény gyereknek tudnánk venni. De megtesszük amit tudunk havi x ezer forinttal..
2019. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyitottunk neki saját megtakarítási számlát. Egyelőre az kerül rá, amit ajándékba kap. 8 hónapos, de a rokonok mindig adnak valamennyit, ez megy először a perselybe, majd ha összegyűlt, berakjuk a számlájára. Mi még nem fizetünk rá, később majd meg látjuk, belefér-e...
2019. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ránéztem erre a babakötvényre és tök sokat kamatozik. A sima bankszámla tuti nem ennyit.

Miért mondják mégis többen itt, hogy nem jó?

2019. aug. 7. 16:18
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

A babakötvénnyel az a baj, hogy nem biztos, hogy szabad felhasználású lesz.

Tehát, ha utazni szeretne belőle vagy céget alapítani, arra nem biztos, hogy használható lesz.

Ha jól tudom, 2018-ban módosították a felhasználhatóság feltételeit, de ezt egy jogszabály módosítással bármikor visszavonhatják.

2019. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%
#15: gyakorlatilag szabad felhasználású. Az élet kezdésre van. Vehet lakást, fizethet albit, tanulmányokat, vehet autót stb stb. Bármire költhető.
2019. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!