Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jön mindenki a babaváró...

Miért jön mindenki a babaváró hitellel? Nem is vagyunk rá jogosultak, de naponta felhozza valaki.

Figyelt kérdés
24 illetve 26 évesek vagyunk, 4 éve együtt is élünk, de még jegyesek sem vagyunk nem, hogy házasok. Nincs saját lakásunk, jól keresünk aranylág az igaz, de albérletben élünk, sok a kiadásunk főleg, mert hitelre vásárultunk autót. Egyre több barátunk és már a rokonok is kérdezgetik, hogy miért nem élünk ezzel a lehetőséggel? Van 3 éves folyamatos munkaviszonyunk, de kb. ennyi, ami megvan a követelmények közül, nem is értem miért jönnek ezzel. Albérletben, viszonylag fiatalon, nem megfelelő anyagihelyzetben nem gondolnám okos dolognak csak emiatt a 10 millió miatt gyereketvállalni. Szeretnénk persze babát, de önerőből, biztos háttérrel, de semmiképp nem hitellel. Miért gondolják sokan, hogy ez olyan nagy segítség lenne a gyerekvállaláshoz? (Nyilván van olyan, akinek valóban hatalmas segítség, de a mi esetünkben nem az.)
2019. aug. 13. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg már így akarják "kierőszakolni", hogy legyen baba, lehet azt gondolják a pénz miatt nem vállalatok, pedig szerintük már kellene legyen gyerek. Esetleg kíváncsiak és mindig beleütik az orrukat, hogy mikor lesz baba, miért nincs baba... Stb.
2019. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem fiatalok vagyunk még ahhoz, hogy akár az én szüleim, akár a barátom szülei vagy a barátaink "erőszakoskodjanak" emiatt. Szinte még én is gyerek vagyok, de legalábbis nem teljesen felnőtt nő.
2019. aug. 13. 17:58
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Mert sokan szeretnek beleszólni mások életébe, ennyi.
2019. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Ó mert innentől hipp hopp azon kapod magad, hogy mindenki a te méhed szavatossága felől érdeklődik, hogy ugyan se ház, se férj, se semmi egyéb, de miért nem szaporodsz, hát az a világ legjobb dolga, és mondja ezt az, aki sírva kérlel a szemével, hogy öljetek meg,mert nem aludtam 3 éve.


Szokj hozzá, komolyan mondom, csak rosszabb lesz.


28n

2019. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Tudom, hogy ez így van sajnos, de nagyon bosszant a dolog. Amíg nem volt ez a babaváró hitel mindig azt kérdezgették mikor lesz eljegyzés? Ha szeretjük egymást mire várunk éveket, nem leszünk már mi sem fiatalabbak, komolyabb státusz egy férj/feleség, mint a barát/barátnő stb. Ezeket elengedtem a fülem mellett, de most kezd betelni a pohár.
2019. aug. 13. 18:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4esnek igaza van, ennek sosem lesz vége.

Mikor jön az eljegyzés?

Ha az megvolt, mikor lesz esküvő?

Ha az megvolt, mikor jön a gyerek? Akkor kamatmentes a babaváró kölcsön, ne viccelj, ingyen pénz.

Ha az megvolt, mikor jön a második? Akkor elengednek egy misit a lakáshitelből, kár lenne kihagyni.

Ha az is, már csak egy gyerek kell a 10+15ös csokhoz meg a diákhitel elengedéshez meg a családi autóhoz.

Ha az is megvan, akkor meg csak kéne egy 4.gyerek az szja mentességhez.



Tenyészkancának néz mostantól mindenki.

2019. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Az a csok nem is ad olyan sokat, ha csak egy gyereket akarsz. Az a 10 millió forint 3 gyerekhez van kötve...
2019. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Ennél már csak az a jobb mikor terhes vagy és a bank hív fel telefonon hogy számon kérjen. Én így jártam!


"Látjuk hogy benne van a terhesgondozási rendszerben, MIKOR akarja felvenni a babavárót?"


Mikor közöltem hogy nem szeretném szabályosan nekem esett a nő hogy márpedig vegyem fel mert az jó nekem... Mikor közöltem hogy egyedülálló kismama vagyok rámcsapta a telefont...


Most ezt miért kell így?

2019. aug. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért beszélnek erről, mert ez most felkapott téma, érdekesebb mint az időjárás, lehet róla csevegni. Nem tudom mit kell minden hülyeségen így behisztizni. Én is gyakran megkapom ezeket a kérdéseket, mikor lesz esküvő, mikor lesz gyerek, de leszarom. Megmondom, hogy majd és kész. Ha felkapod a vizet, semmivel nem lesz jobb, max megsértődnek és csak annál inkább téma leszel a családban.
2019. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7# attól függetlenül, hogy a kérdezőnél marhára nem aktuális a dolog, én jónak tartom a babaváró hitelt. És egyeltalán nem kell hozzá 3 gyerek. Egy gyerekre is kamatmentes a hitel, ami a mai világban, mikor szinte senki nem tud hitel nélkül lakáshoz jutni, nagyon sokat számít. Mi kettőt tervezünk. A második gyereknél is elengednek már valamennyit. Nem a 3 gyerekre gyúrunk és nem a hitel miatt vállalunk gsereket, de igenis nem rossz lehetőség. Mi a lakáshitelbe fogjuk betörleszteni. Ráadásul, a magzat 12.hetes korától teljesítettnek számít a gyermek, ráérünk akkor felvenni, így nem kell aggódnunk, hogy piaci kamatozású lesz a hitel és a büntetőkamatok miatt sem.
2019. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!