Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha a mi házunk nem...

Baj, ha a mi házunk nem "gyerekbarát"?

Figyelt kérdés
A barátnőm, aki egyben kertszomszédunk is, gyakran jön át hozzánk. (Én szintén hozzájuk, kb 1-1 arányban) Van egy másfél éves kisfia, akivel nagyon jól kijövök, tündéri kisfiú. Viszont pont abban a korszkban van, amikor nehéz lekötni a figyelmét hosszabb időre és minden körülötte lévő dolog érdekli. Pakol, megfogdos, megnéz, kipróbálna mindent. És innen jön a probléma. Amikor tudom, hogy átjönnek, alapból mindig rendet rakok (nem azért mintha kupiban élnénk) és elrakok olyan dolgot ami mondjuk törékeny, pl váza, hogy nehogy leverje véletlen. Viszont az is igaz, hogy én nagyon szeretem a kis apró dekor tárgyakat, a bútoraink is mind modernek, alacsonyak, könnyen eléri őket, az üveg dohányzóasztalról nem is beszélve. Van pl. csomó kagyló a nappali bútoron, képek kirakva stb. Természetesen ezeket mind megfogdosná a kicsi, volt már kisebb malőr is, mikor összetört ez-az. Tényleg egyre inkább igyekszem mindent elpakolni mielőtt átjönnek, hogy nehogy gond legyen, de kezdem unni a megszólásokat. Nincs olyan alkalom, hogy ne jegyezné meg a barátnőm, hogy "nem valami gyerekbarát a házatok". Nem sértésnek szánja, de kezd rosszul esni már, mert próbálok tekintettel lenni rájuk, de azért nem várhatja el, hogy játszósarkot rendezzek be nálunk az ő gyerekének, vagy hogy hozzájuk igazítsam a lakberendezésünket. Nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nekem betegség miatt lehet hogy nem is lesz (de ez nem fontos itt egyáltalán). Így nyilván a lakásunk olyan stílusú, amilyenek mi vagyunk. Ti mit tennétek a helyemben? Kinek jogosabb a sértettsége? Azt azért nem szeretném, ha nem jönnének át többet, mert nyilván barátok vagyunk és a kisfiát is szeretem, csak kellemetlen a helyzet.

2019. aug. 14. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 ha a gyerek olyan korban van, hogy felfogja, hogy a falfirkálás nem mindennapos dolog, és csak bizonyos esetekben megengedett (pl festés előtt, mert miért ne), akkor nyilván semmi baj
2019. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne vedd bántásnak, de hozzám nem lenne "csak úgy beugrálás" akkor se ha a legjobb barátnőm a szomszédom. Mármint elképzelem, hogy felhúztak a munkahelyemen, hazafelé veszek egy kólát rendelek pizzát és nézek valami gagyi vígjátékot, de nem, mert csak úgy beugrik a barátnőm meg a gyereke akin az én fél szemem is rajta kell legyen.. Hát nem. Anyukám sem jön egy szó nélkül, én se hozzá, pont a fentiek miatt. Szóval szerintem nincs igaza a barátnődnek, ha akarnál szexjátékokat és szögesdrót darabokat is tarthatnál a nappaliban, hiszen a ti otthonotok rendeltetése hogy nektek örömet okozzon. Mondjuk az is igaz hogy mi gyerekként azért meg voltunk nevelve, elképzelhetetlen volt, hogy vendégségben engedély nélkül pakolásszunk. Vitt anya szépen játékot amivel lekötöttük magunkat, esetleg valamelyik barátnője adott két három fa figurát hogy nézegessük. Esetleg próbáld meg valahogy ezt átadni a barátnődnek, hogy persze tök jó hogy kíváncsi a gyerek és mindent megnéz, de valami határ legyen már
2019. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj.Nincs gyereketek, miért kellene mindenhova gyerekzár és miért pakolnátok mindent 1 méternél magasabbra csak azért mert barátnőd megjegyzi.A tőled telőt megteszed, igazából érje be ennyivel és köszönje meg a figyelmességed.Nem próbáltátok, hogy pld kimentek az udvarra és míg a gyerek szaladgál ti kint beszélgettek? Ugyan akkor is figyelni kell rá, mert pillanatok alatt képesek bármire, de legalább nem kell folyamatosan pakolnod és ő is friss levegőn van.:)
2019. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
9# lehet félreérthető voltam, egyeltalán nem akartak festeni, mert nemrég volt festés. Viszont mivel egy sarkot összekent, úgy gondolták most már mindegy. De nem festettek több mint egy évig, a lakás meg maradt tiszta firka 😀Bár utólag már nevetek rajta. 😀
2019. aug. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64%

Anyumnak van mindenfele apro,torekeny,eles,szuros mittudomenmilyen kacattal teli a lakas.3 gyerek "felnott" mar,ugy,hogy soha semmit nem volt hajlando elpakolni.szokjak meg,hogy Nala nem buzeraljak a dolgokat alapon.

Nalunk meg most sincs az alacsony tv szekrenyen semmi a gyerek miatt,megsem ramol anyumnal mert megtanulta,megszokta,hogy nem lehet.

Van egy doboz jateka ott is,azzal lekoti magat.

Baratnommel szepen sorban,felvaltva szultunk 2,5-3 evenkent.mindig volt valamelyikonknel pakolos korban levo gyerek,mig a masiknal mar epp nem,vagy meg nem.nalunk sem merult fel soha,hogy elpakoljunk.ket felnott no azert csak le tud foglalni egy gyereket annyira,hogy ne rantsa le a millios kinai vazat a szekrenyrol....

Tipp,vegyel ez zacsi uveg/muanyag golyot,meg par ures muanyag flakont.otvozd a kettot es voala.a gyerek garantaltan el lesz fel orat a seggen.csak birjatok a hanghatasokat😅

Vagy barmi mas olyan dolgot amit megvizsgalhat,esetleg meg is csocsalhat biztonsaggal tegyel bele egy cipos dobozba,es mikor mennek tedd ele.

2019. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem látom a leírtakból, hogy a barátnőd sértett lenne. Lehet hogy abban a szituációban, amikor az örökmozgó 1,5 éves gyereke mindent pakolászik egy idegen házban nem tudja máshogy lereagálni, kvázi a gyerekét védi, de ez szerintem nem támadás a te irányodba.. Azt mondanám, amit itt valaki korábban írt: "Nyilván nem gyerekbarát mivel nincs gyerekünk. Mielőtt jöttök mindig igyekszem elpakolni, de hát kiszámíthatatlan hogy éppen mi tetszik meg Zsomborkának"
2019. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!