Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekteleneknek mi a...

A gyerekteleneknek mi a problémájuk a gyermek szóval?

Figyelt kérdés

Több topikban olvastam már, hogy pejoratív környezetben hivatkoznak rá, direkt kiemelik az M betűt, "gyerMek", ironikusan, cinikusan.

Ez valami bicskanyitogató szó lett, mint a pocaklakó, vagy mi a probléma vele?



2019. aug. 16. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Lehet a "Nekünk a gyermek az első" propaganda miatt lett más értelme...


Én még nem hallottam vagy olvastam, hogy máshogy utalnának rá...

2019. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Erre látod még nem gondoltam, de lehet :)

Én igen találkoztam már itt és a családi kapcsolatok témában is ilyen kiemelt M betűvel.

2019. aug. 16. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem modoros, ennyi.
2019. aug. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

A két szóalak között stilisztikai eltérés van csak. A gyerek bizalmaskodó, a gyermek az irodalmi nyelv része.

Semmi értelme sincs a kijavításnak, ha csak nem sajátos nyelvi környezetben szerepel. Hétköznapi szóhasználatban mindkét szó egyformán jó.

Van aki szerint a krumpli a taplók szava, a burgonya a választékosabb. Ebben sincs igazuk. Ugyanazt jelenti, csak az egyiknek német a nagymamája, a másiknak francia.

2019. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, még nem láttam ezt sehol sem, hogy kifogásolta volna valaki. De egyébként sincs gond a szóval. Nekem nem bicskanyitogató, csak hivatalosabb, mint a gyerek. Pedig nincs gyerekem :)
2019. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Na itt vagyok egynek akit zavar ez a szó. Nem tudtam, hogy mást is, örülök, hogy nem vagyok egyedül. Egyébként nekem azért áll fel tőle a hátamon a szőr, mert akkor gyerMek a gyerek, mikor sajnáltatják magukat a szülők, általában anyuka. Ó a drága gyermek. Ó a szegény gyermek. Hát gondolj a gyermekre. Mi lesz a gyermekekkel. Ezek és a többi hasonló mártírkodó szarság, mikor a gyereket használják kifogásnak.
2019. aug. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
6-os! Az Óh, szegény gyermek gúnyosan szokott elhangzani, de a szülőkre vonatkozik, annak szapulására.
2019. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem a gyermek jobban tetszik. Két gyermekem van.
2019. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
7-es nem arra gondolok, mikor gúnyos értelemben használják, hanem mikor bűntudat keltésre. Több érzelmet, empátiát tudnak kiváltani a gyermek kifejezéssel, mint a gyerekkel. Pl mikor a TV-ben megy a sírás, mert sokszázezer a gázszámla elmaradás és mennének kikapcsolni, na akkor rögtön jön, remegő síri hangon, hogy milyen kegyetlenek, nem gondolnak a gyermekekre. Vagy karácsonykor mikor alamizsnáért kuncsorognak, akkor is mindig gyermek van. Vagy nem rég volt a tűz eset a mom parknál, ahol meghalt a kislány, utána elvették a nyilvánvalóan teljesen inkompetens anyától a másik két gyereket, akkor is háborogtak sokan, hogy a gyermekeknek szükségük van az anyjukra.
2019. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!