Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolsz, mekkora hatással...

Mit gondolsz, mekkora hatással lehet egy szülő a gyermeke személyiségének alakulására?

Figyelt kérdés

Mondjuk a gyermek személyisége 100%, ebből mennyi a


Környezet:

Öröklött dolgok:

Nevelés:


2019. aug. 18. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Minden hatással van. De az öröklött sokkal nagyobb, mint gondolnánk. Volt erről egy jó kísérlet külön felnőtt testvérekről. Hihetetlen, hogy mennyire hasonlítottak egymásra, pedig máshogy nőttek fel.

Nekem is van olyan féltestvérem, akivel nem együtt nőttünk fel. Félelmetes, hogy mennyire hasonlítunk mégis.

2019. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

30-50-20?


Nyilván minden hatással van, csak érdekel, ki minek tulajdonít nagyobb jelentőséget.


Szerintem 10-45-45, a vérnek én nagy jelentőséget tulajdonítok, a nevelésnek pedig szintén, szerintem a környezet szinte elhanyagolható.

2019. aug. 18. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért ez nem csak ennyi. A gyerek mindig a látottakból kapja a legtöbbet. Nem az örökles a mérvado. Ha a gyerek azt látja, hogy apuka/anyuka mondjuk mindent haragot rombolással ad ki, akkor azt fogja csinálni. Szerintem a látott viselkedési/személyiségi normák nagyon is hozzájárulnak a gyermek személyiségéhez.

A neveléssel lehet irányítani, de nem lehet belenevelni valakibe a dürohamot, ha ő mondjuk sírós.

Lerombolni az önbizalmát viszont lehet ezáltal a gyerek irányíthatóvá válik. A környezet maximum mint közösség hat a gyerekre, szóval én azt mondom, hogy vannak alap tulajdonságok, amik mellé felveszi a szülei által látottakat.

2019. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen esemény is kialakíthat olyan agressziót, gátlásosságot vagy akár adhat akkora önbizalmat is, ami egy életre megváltoztatja az ember személyiségét. Bízom benne, hogy a nevelés a legfontosabb, de bármikor bármi történhet, ami mindent megváltoztat.
2019. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Oroklott tenyezo, mint pl a szemelyiseg 60%, kornyezet (ide tartozik a neveles is) 40% befolyasoltsaggal bir.

Egyszer valami ilyesmit tanitottak nekunk. :D

2019. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Környezet: 35%


Öröklött dolgok: 60%


Nevelés: 5%


A neveléstől nagyon nagy mértékben füg a környezet szerintem nem szétvélasztható.


Ezek az arányok életkoronként is erősen eltérőek.

2019. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

45 látott dolgok

35 öröklött

20 nevelt.


A gyerek azt tanulja, amit lát. Ha te káromkodsz és tombolsz, mikor dühös vagy, ő is ezt teszi. Ha folyton komor vagy, ráragad.

2019. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!