Sóska02 kérdése:

Mit mikor vettetek meg?

Figyelt kérdés
Értem itt a babakocsira,kiságyra mindenre ami csak kelhet egy újszülöttnek.Mit vettetek,mi az ami fölösleges a kelengyelistából?Használtat vagy vadi újjat?

#baba #újszülött #baba kelengye lista
2019. aug. 19. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez így elég tág kérdés. Szűkítenéd, hogy pontosan mi érdekel?


Ami az első felét illeti a kérdésnek, az nekem könnyű, mert eddig csak babakocsit vettünk, 27 hetes vagyok. Nem kapkodunk.

2019. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

20.héttől kezdtem mindig valami aprósággal (ruhák,pelenkák,orrszívó,körömvágó,plédek,lepedők...stb,aztán a 30.után a nagyobbakat.Kiságy,babakocsi,szekrény.Mindenből újat vettem,ezért is csináltam így,hogy apránként.

Én pl pelenkázó lapot nem vettem csak,azt feleslegesnek tartottam,mert az olyan dolog,hogy kb esténként lenne pelenkázás azon az adott helyen,mert emeleten van a szobánk ahova kb csak este járunk fel.Utolsó hónapban már nem vettem semmit. De hallottam már olyat,hogy valaki az utolsó pillanatig akart várni majd megszült jó néhány héttel előtte.Egy db ruhát nem tudott vinni a kórházba a babának,úgy kellett elküldeni a férjét. ( én egyedül nevelem a fiam,azért is csináltam így)

2019. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Februárban született a lányom, mi mindent karácsonykor vettünk meg és sok babaholmit is kaptunk ajándékba. Egyedül a babakocsit vettem meg korábban, októberben mert akkor találtam akciósat. Minden új, de kaptunk 2 nagy ruhacsomagot is ismerősöktől. Nem tudom mi felesleges, szerintem jól utánajártam mi kell mi nem. Bár lehet ami nekem hasznos, neked felesleges.
2019. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbakat, mint babakocsi 32. héten, kiságy 26. héten, minden mást 36. hét után, mikor már nem dolgoztam. Mindenből újat vettünk, ami használt, az a tesójáról maradt (pl.kiskád, kifogó, textilpelus, néhány unisex ruha, játékok), de akkor neki is újonnan vettük.
2019. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én már a 18. héttől vásárolgattam, babaruhákkal és apróságokkal kezdtem, aztán a 28. hétig mindent megvettünk amit szükségesnek tartottunk, én így éreztem magam biztonságban és nagyon is jól tettem, mert a 32. héttől olyan fájdalmaim voltak végig, hogy már nem bírtam volna nézelődni és vásárolgatni járni. Persze ez nem azt jelenti, hogy másnál is így lesz, de én nem bántam meg, hogy ilyen korán megvolt mindene a babának :) Mi mindenből újat vettünk, de ettől függetlenül sok szép és jó állapotú bútort és ruhát ki lehet fogni jó áron, nincs azzal sem gond szerintem :)
2019. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én most vágyok a 18. hétben. Ma vettünk szekrényt. Én nagyon féltem, hogy na nálunk nincs gyerek a családban mindent vehetünk meg. De kolléganők, baratok annyira aranyosak, hogy kb kisagyon kívül mindent kapunk. (De még lehet hogy azt is). Eddig pelusokat kaptunk már meg egy csomag kis zoknit. De legzesfigyelot, baby őrt, pelenkázót, pelenka kukát, cumisüveg melegeitot, hordozó kendőt, 3 részes babakocsit, ruhákat, pelusokat, hálózsákot, mellszivot, sosem használt cumisuvegeket, kismama párnát, kismama ruhákat, elektromos baby ringató széket, baby kádat adamo hintat meg egy csomó mást kapunk ajándékba vagy kölcsön.


Amire nekem azt mondták hogy felesleges: cumisüveg melegítő (itt pro kontra van a mikro utalok és nem utalok kozott), cumisüveg sterilizáló. Ez egyöntetűen helyfoglalo címkét kapott minden anyukától akivel beszeltem. Vizhomero- szerintük a könyökük gyorsabb és jobb. Amúgy biztos van még egy csomó kütyü aminek a létezéséről sem tudok, mert eleve azt fel sem ajánlották mint feleslegest.

2019. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Mit vettetek,mi az ami fölösleges a kelengyelistából?"


Hogy milyen listából?

Arra gondolsz amit a boltok nagy szeretettel nyomnak a kezedbe, hogy ezt kell venni? Jobb ha olvasatlanul dobod a kukába.

Gondold át mi a legfontosabb, pl legyen néhány ruha, pelenka stb

Aztán ha később úgy érzed hogy valamire szükséged van akkor vedd meg. Tök felesleges minden hülyeséget (pl popsitörlő melengető) összevásárolni amiket esetleg sose fogsz használni.


Van akinek nem kell kiságy se mert együtt alszik a babával.

Van akinek babakocsi nem kell, mert hurcizik.

Illetve anyagiakon és pénzszórási kedven is sok múlik.

Mi használtan vettünk kiságyat, pelenkázó szekrényt, a ruhák többségét, babakocsit. Mert nekünk tökéletesen megfelelő ha kopottabb a kocsi, de amúgy tökéletesen használható. Cserébe 10e volt és nem 200e mint új korában.

De pl autós ülést vagy cipőt újat vettünk, mert a biztonság és a láb egészsége fontos.

2019. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a pelenka kuka volt felesleges (másnak viszont hasznos)

Végül moshatoztunk.

Nálunk az átlagnál több ruha van, (de használtat szoktam venni, vagy magyar keszitotol, etikus alapon), mert ritkábban próbálok mosni.

Amiből lehet használtat vettem, elfogadtam ajándékba, (kiságy pl)

Babakocsit újat vettem mert 3 gyereket terveztünk, Ki is használtuk.most adtuk tovább egy negyedik gyerkőcöt is kifog bírni meg.


Ruhákat, játékokat kisgyerekes korig használtan próbálok venni, cipőt, cumisuveget, kulcsot, cumit ilyesmiket viszont csak újat veszek.

2019. aug. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor itt vagyok kivételnek,a cumisüveg sterilizálot napi szinten hasznaltuk :)
2019. aug. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17. Hét volt a babakocsi


Utána már a 25. Héten kezdtem neki



Sok dolgot kéz alól, alig használtan.Többet meg újat.

Sok dolgot kaptam kölcsönbe ( mérleg, mellszívó.. Stb)



Teljesen felesleges volt:

Cumisüvegszett,

cumi,

Kaptam a sterilizálót, de ennyi használathoz felesleges lett volna megvenni( kifőzés sem lett volna többletidő)

elektromos orrszívó.. ( az orrszi porszit is 1-szer 1 alkalommal használtuk hál Istennek a 14 hó alatt)

Ételmelegítő elektoromos ( nem vettem, kaptam)

Rugós hinta

Szűkítő a kádba


Ezek jutottak eszembe hirtelen

2019. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!