Szofia név vélemény?

Figyelt kérdés
Miért ilyen elterjedt mostanság ez a név? Mikor ez se különb mint egy Nenszi, Mendi, Méri és többi fonetikusan írott külföldi név, amiket igen kevés ember ad a gyerekének. Ezek alapján a Szofi, Szofia név miért ilyen felkapott?
2019. aug. 20. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert a Zsófia is rohadt felkapott és ez annak a “modern” változata.
2019. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem mondom, hogy tetszik ez a név, de azért nálam nem egy kategória ezekkel a Méri, Mendi nevekkel...ezeknél azért talán vállalhatóbb meg nem annyira erőltetett.
2019. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Full ciganyos :) ugyhogy ez lesz a lanyom neve
2019. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
🤮🤮🤮🤮
2019. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Kutyánkat hívják Szofinak
2019. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Ritka primitív dolog azzal jönni, hogy kinek mi a kutyája neve. Ki nem sz.rj. le, hogy Szofinak hívják a kutyádat utolsó. Ha az enyémet meg Annának vagy Istvánnak, akkor azt se adja senki, mert "kutya név" ? A Szofi nem kutya név, hanem a görög eredetű Szófia becézésből önállósult változata. Azt jelenti bölcsesség. Ha tetszik, ha nem, ez az eredeti alak, nem pedig a Zsófia. Én nem adnám, de nem azért, mert nem tetszik, hanem mert baromi sok van belőle szinte minden országban.
2019. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
A mi kutyánkat is Szofinak hívták, de nem mi adtuk neki ezt a nevet, a menhelyen kapta. Én nem adnék állatnak ember nevet. Viszont emiatt mindig szegény kutyánk jut eszembe erről a nevről. De ismerek olyant is, akinek a macskáját hívták így.
2019. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom az ilyen kérdéseknél mit vár a kérdező? Valaki azt fogja írni szép név, más azt, hogy nagyon csúnya, sosem adná. Mert ez is szubjektív. Amúgy a világ leggyakoribb női neve, és nem feltétlen mostanság lett divatos, ha pl Sophia Lorenre vagy Sophi Marceaura gondolsz. Mi ezt választottuk a lányunknak, a Szófia formát,nekem régóta tetszett, Jókai Cigánybárója az egyik kedvenc könyvem, a főszereplő igazi neve Szófia, innen jött az ötlet. Az meg hogy gyakori mostanság? Hát istenem, az Anna huszonéve gyakori, mégis hány kislány kapja még mindig ezt a nevet. Nyilván azért, mert a többség szerint szép név az is.
2019. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Mennyi bunkó ember van itt... leírta pont.. attól, hogy neki így hívják a kutyáját az ő dolga. Semmi közötök hozzá, ha unatkoztok kössetek le magatokat mással mint sem itt mocskolódtok a másik emberre.


Kérdésre a válasz:

Nekem tetszik, lett volna is a lányom neve ha illene apuka vezeték névéhez.

2019. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem adnam, szep nev, de nem erzem noiesnek, inkabb egy kislanynak lenne jo egy meseben, nekem fontos, h egy nev komoly es meltosagteljes legyen, hazai viszonylatban, ez a nev nekem nem az.


Amugy izelesrol kar vitatkozni...


Jah, es allatnak embernevet tenyleg ne! ;)

2019. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!