Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CSOK-os lakás esetèn volt...

CSOK-os lakás esetèn volt valaki, akinek halasztania kellett a beköltözèst?

Figyelt kérdés
CSOK felhasználásával vennék lakást, ahol egy fiatal család él. Ők szintén CSOK-kal építkeznek. Nekik a beköltözéshez szükségük lenne még néhány hónapra, de a támogatás kiutalása után 90 napon bentlakási kötelezettségünk lesz. Mi jelenleg jó helyen vagyunk, kibírunk néhány hónapot, és nyilván nem tennénk utcára egy családot néhány hét miatt. De attól viszont félünk, hogyha nem teszünk eleget a bentlakási kötelezettségnek (természetesen bejelentkeznénk, közműveket átiratnánk, jó a kapcsolat az eladóval), akkor bukhatjuk a támogatást. Tartottak már valakinèl helyszíni szemlèt ezügyben?
2019. aug. 23. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Bejelentkeztek, és kész! A lakcím kártyát kell bemutatni, nem azt hogy ott laktok.
2019. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, nekem is ez az elgondolásom, csak ez az emlegetett helyszíni szemle aggaszt. Vagy valami egyèb bökkenő.
2019. aug. 23. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk kellett tolni az eredeti dátumon, mert az eladó egy lepukkant alkoholista p csa volt, aki a közműveket atiratni is részegen jött, nem is tudtuk megcsinálni azonnal, kulcsot átadni is ittasan jelent meg, és ki se voltak pakolva a lakásból, aztán olyan szemetet és mocskot hagytak maguk után, hogy még egy hónappal el kellett tolni a koltozest, hogy a tervezettnél jóval nagyobb idoraforditassal láthatóvá tegyük a lakast.

Természetesen addigra, amikorra kellett átjelentkeztünk az új lakásba, de nem laktunk még benne egy jó ideig. A kutya nem jött ellenőrizni, bár levelet kaptunk róla, hogy későbbi dátumra teszik (nem kértünk ilyet, ezt csak úgy magától küldte a NAV), de utána se jött ide senki.

2019. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*lakhatóvá
2019. aug. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyunk, annyi különbséggel, hogy én nem szeretném, hogy az eladó még a házban lakjon hónapokig. Nálunk ő a mi pénzünkből (vagyis a ház árából) akar magának kisebbet venni, de még nem is keres... Fizetem a hitel részleteit, a nevemen a közművek, amit ők használnak, és nem én lakom a házban? Na neeee! 2-3 hét még oké, de hónapok nálam nem játszanak.
2019. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Tehát ez akkor úgy működött, hogy írt egy levelet a nav, hogy megy majd ellenőrizni?

2019. aug. 23. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!