Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új lakás, új munkahely,...

Új lakás, új munkahely, bölcsőde? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos abba a helyzetbe kerültem, hogy a férjemmel elválunk. Sajnos az van, hogy ő nem hajlandó elköltözni, pedig könnyebben tudna, de mindegy. Szóval én és a 2,5 éves kislányom keresünk új albérletet. Viszont a legolcsóbb, ami nem egy lyuk, az 70.000 +rezsi. (kisváros) Viszont így kellene új munkahely, mert most csak délutánonként dolgozom 4 órában. Így mindennel együtt 90.000 forintot keresek. (ebben benne van a gyes és a családi) ehhez jönne még a 30.000 gyerektartás (ebben már megegyeztünk). De ebből aligha tudnánk megélni. Szóval kellene új munkahely. ( a mostani helyen nem tudnék bölcsi idő alatt dolgozni, több órában). Nem tudom feldolgozni ezt a helyzetet, és annyira félek, hogy nem fogom tudni megoldani. Annyi félretett pénzem van, hogy a kauciót kifizessem és egy kevés maradjon belőle. Segítsetek, hogyan csináljam.

2019. jan. 3. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mást nem tudsz csinálni mint olcsóbb a bérletet nézni, nem baj az ha egy kis lyuk te meg egy 2,5 éves elfértek egy szobában is, utána majd alakul idővel lesz időd keresgélni.

Én is egyedül nevelem a fiam, volt hogy egy szobában éltünk egy éven keresztül másokkal közös fürdőszoba és közös konyha volt.

2019. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Na, álljon meg a rongybicikli!

Kié az a bizonyos lakás? Ha kettőtöké, akkor szépen el kell adni és venni két kisebbet. Ha ő nem hajlandó, add el te a részedet - ez nem egyszerű, de ha sikerül, akkor ráfarag a férjurad. Válópernél vagyonmegosztás nem volt? Kéne!

Amennyiben az ő nevén van (és még a házasság előtt szerezte), akkor sajnos nincs választásod, simán kirakhat (ettől még egy féreg, de sajnos joga van hozzá).

2019. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

2!


Új albérletet keres, ergo a lakás, ahol eddig éltek is albérlet volt....


Nem igazan derül ki nekem, hogy mi a kérdésed. Nyilván kell másik munkahely, ami teljes munkaidős, hogy még tudjatok élni.

2019. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Költözz össze egy másik anyukával vagy olyan helyen keress melót, ahol van céges bölcsöde.

Vagy, ha a palid nem agresszív, és lenne külön szoba, akkor lakj vele, mint sokan mások.

2019. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon sok olyan kis és közepes város van(én az utóbbiban élek) ahol nincs céges bölcsi, pedig van 3 globális cég székhelye...


Kérdező, szerintem is szobát bérelj első körben.

2019. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egyértelmű, hogy egy teljes munkaidős állást kell keresni, mert ennyiből nem lehet megélni, pláne, ha a nagy részét elviszi a lakbér. Arról nem is beszélve, hogy fél év múlva a gyes is lejár, így mégkevesebb lesz a bevétel.

Egyébként normális, hogy félsz, de meg fogod tudni oldani. Én is voltam egyedülálló szülő albérletben, nem volt könnyű, de megéltünk. Mondjuk annyiből szerencsém volt, hogy akkor még nem voltak így elszállva az albérleti díjak, 30-40 ezer körül béreltünk másfél szobás lakást. Azóta sajnos ez már a duplája, triplája a városunkban. De van olyan ismerősöm, aki szintén ebben van most jelenleg, de nagyon klasszul helytáll, dolgozik héttől háromig, aztán mennek haza a kislányával, olyan szépen, boldogan élnek ketten, pedig nem veti fel őket a pénz.

Ne aggódj, te is meg fogod tudni csinálni!

2019. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia nálunk van 8 órás kismama műszak 7től 15.20ig.

Próbáld meg, hátha van nálatok is gyár. A fizu gyessel, csp-vel: 140000 ft. Gyerektartással: 170000 ft. Ebből 70 az albi, 100ezer marad élni és még tudsz a bölcsibe is menni. Kitartást!

2019. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!