Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 18+ os sorozatot nézetett az általános iskolás kisfiával. (szexjelenet tudtommal nem volt benne, horror jellegű volt, én speciel nem mertem megnézni, pedig már 20 múltam). A gyerek láthatóan retteg (persze játszani akarja a nagyfiút és azt mondja nem fél a szülei is erre hivatkoznak), de semmi másról nem lehet vele beszélni a sorozat óta, nem mer bemenni helyekre, remeg, látszik, hogy tiszta görcs. A sorozat első része után rosszul is lett. A testvérei is látták a sorozatot, akik idősebbek nála és még rájuk is hatással volt.

Nagyon mérges vagyok az ismerősömre, amiért ilyen felelőtlen és megnézette a gyerekkel a sorozatot (mert "majd tanul belőle", "hasznára válik" stb.) de nem akarok vele összeveszni. Szerintetek igaza van? Van jogom beleszólni? Vagy egyáltalán mit lehet tenni ilyen esetben?



2019. aug. 24. 09:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

Elöször is te ki vagy a történetben?

Mert csak egy ismerösnek nem hiszem, hogy ilyet feltétlen elmondanak, meg a gyerekröl sem tudhat sokat.

Másrészt egy ismeröst nem érdekel, hogy te mérges vagy rá, vagy sem.

Ha meg családtag vagy, akkor sem feltétlen látod át a helyzetet.

MEgint nem mindegy, a gyerek hány éves - az általános iskolás lehet 6 meg lehet 16 éves is -, mennyi ideje látta a filmet, és mi volt konkrétan a sorozat.

2019. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Manapság nagyon lightosak a horror filmek,úgyhogy ezt nem tudom elképzelni.Mondom úgy hogy be tudok parázni rendesen ha arról van szó.Meg milyen film lehet olyan,amitől utána rosszul lesz valaki ? Fel van ez nagyítva szerintem.
2019. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nézetett ... Ja, erőszakkal. ... Nem ám a gyerek vinnyogott, hogy ő meg akarja nézni az akármit, mert a többi gyerek is látta.
2019. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
39%

Néha egy mese durvább...

A nyálas filmeknek meg 1% valóság alapjuk sincs. Akkor már inkább a horror.

2019. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Oszt hogy volt az a sorozat-nézetés? Ráparancsoltak csóri kölökre hogy márpedig horrort nézel oszt punktum? Nagyon hihető....Vagy a kölök kinyivákolta magának hogy nézhesse, most meg be van tojva? Hát szar ügy, legközelebb több esze lesz.
2019. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
És nem, nincs jogod beledumálni abba hogy mit enged meg, meg mit nem enged meg az ismerősöd a gyerekének. Kívülállóknak csitu van.
2019. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
"Nagyon mérges vagyok az ismerősömre, amiért ilyen felelőtlen és megnézette a gyerekkel a sorozatot (mert "majd tanul belőle", "hasznára válik" stb.) " Bezony. A szülők már csak ilyenek, mind azt hiszi hogy a kölöknek javára válik ha horrort bámul.. Menj a wattpadra mesikéddel, ott talán még akad olyan idióta aki beveszi az átlátszó , logikátlan sztoridat.
2019. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Azt gondolom, hogy vagy totál kamu a kérdésed, vagy hallottál valakiről valamit félfüllel, hozzáköltöttél még egy kicsit, és most azt akarod nekünk itt eladni.
2019. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
62%
Kényszeríteni nem kényszeríthette,ha nem akarta a gyerek nézni akkor becsukja a szemét vagy elfordul.
2019. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Van olyan amit tényleg tanító jelleggel nézetnek meg a gyerekkel.

Én is megnézettem 13 éves lányommal a Megan is missing-et, elég megrázó de remélem tanul is belőle.

2019. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!