Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nehéz volt az első...

Akinek nehéz volt az első babával, ezért nem akart többet, megváltozott ez később?

Figyelt kérdés

Tervezett baba volt, könnyű terhesség, gyors, könnyű szülés, gyors gyógyulás. A szoptatással sincs gond.

Viszont a babával nagyon nehéz. Keveset alszik, csak szoros testkontaktban jó neki, wc-re nem lehet tőle elmenni kb. Mióta megszületett csoda, ha napi 4-5 órát alszom, azt is részletekben. És még csak nem is hasfájós.

Tudom, van akinek rosszabb, de én ezt is nagyon nehezen viselem. Mindent megteszek érte, sokszor magamra is kötöm, hogy legyen egy kis nyugalom. Most 7 hetes és már így is rengeteget javult a helyzet, de még így se könnyű. Nem is értem, hogyan képes valaki ezt másik 1-2 gyerek mellett csinálni, amikor így is minden időmet leköti...

Szóval amióta megszületett, úgy érzem, hogy ha ezen túl leszünk, tuti, nem fogom elölről kezdeni még egyszer, és nem lesz több gyerekünk. Család meg azt mondja, úgyis meggondolom magam...

Tényleg feledésbe merül, mennyire szar volt az első pár hét? Ugyanúgy, ahogyan a szülés fájdalmát is elfelejtjük?


2019. aug. 26. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Még nagyon az elején vagy, minden kezdet nehéz. Nekem is az volt és akkor én is azt mondtam, nem akarok másikat. De most már elmúlt fél éves, és már arról beszélgetünk párommal, hogy mikor jöjjön a kistesó. Szóval szerintem, ha átesik az ember a legnehezebb ponton, utána máshogy látja dolgot. Persze biztos vannak olyanok is, aki így sem szeretnének több gyereket, vagy akik eleve csak egyet terveztek. De olyant is ismerek, aki egyet sem akartak, aztán lett három.
2019. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Jaj annyira sajnállak, mármint tök komolyan, emlékszem amikor ültem a szoptatós fotelban és magamból kikelve hatalmas gesztikulálással magyaráztam a férjemnek, hogy fel nem bírom fogni, hogy ha van még egy gyerek akkor ezt hogy a ..........-ba lehet csinálni. :D Olyannak tűnt, túlzás nélkül, mintha valaki abban a pillanatban felmutatna a Mount Everest-re, hogy tessék, mászd meg. Le-He-Tet-Len!!!


Én nagyon sokat gondolkoztam, önelemeztem és arra jutottam, hogy nem vagyok elég önzetlen ember két gyerekhez, és inkább vagyok egy gyerek boldog, mint kettő mártír idegbajos anyja. Szóval maradunk az 1nél. (Most 11 hónapos és kívánni se tudnék nála édesebb kisgyereket)

2019. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nagyon az elején vagy és viszonylag kevés problémát írtál. Milyen a lelkivilágod a mindennapokban? Segít, ha valaki vigyáz a picire (akár 10 percet, akár többet), és te feltöltődsz? Szóval tudsz újra mosolyogva fordulni felé, örömmel? Ha igen, akkor szerintem elmúlik a rossz érzés, egyre könnyebb lesz, a baba egyre ügyesebb lesz, kommunikatív, stb.

Én vagy egy évig nem igazán tudtam feltöltődni, mármint ha volt is rá lehetőségem, nem éreztem elégnek. Most 15 hós a fiam, még mindig úgy gondolom, hogy nem lesz második (pedig minimum kettőt terveztünk, és az én fiam is cukorfalat). Az az én gondom, hogy a férjem szeretne, és hát nem ez volt a terv. Emiatt azt beszéltük meg, hogy nem zárkózom el teljesen, várok. Várok, hátha megjön az érzés, a vágy egy újabb kisbabára. Mert anélkül nem szabad belevágni, ha ilyen gondolataid vannak, mert szenvedés lesz, akárhogy is bíztatnak az ellenkezőjéről. Mert aki bíztat, annak nincs ilyen jellegű lelki probléja. Nehézségei neki is vannak, de könnyebben túllendül rajta.

Szóval: idővel mindig minden jobb és könnyebb lesz. Ezt én is érzem és tapasztalom. Rengeteget számítanak a hormonok, hogy később többet tudsz aludni, stb. De legalább 3-4 vagy inkább 5-6 éves lesz a fiam, mire szerintem belevágnék egy újabb nehéz időszakba, előbb nem, de lehet, hogy sosem.

Ne szégyelj segítséget kérni, bárkitől bármit; könnyítsd meg az életed, ahogy csak lehet, és aztán majd látod, mennyire bírod a terhelést.

2019. aug. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
6 hónapos a kislányom és nem tervezünk tesót. Ha lesz is, akkor is olyan 5-6 év múlva. Nekem nagyon traumatikus szülésem volt 2 nap vajúdás szinte semmi tágulás, aztán keringési zavarom lett az agyamban,gyerek szívhangja leesett. Toltak a műtőben, én szóltam, hogy fáj,ha vágnak, aztán altatás,majd gyerek nélküli kábán ébredés a megfigyelőben. Utána este 10-kor friss császáros sebbel emelgettek és vittek MRI-re. Képeken láthattam a lányomat azt is a férjem mutogatta.Nem sírt fel sajnos. Neki is figyelték a pulzusát a légzését. Másnap reggel láthattam és kaptam is meg. Semmi segítségem nem volt, pedig nem voltam jól. A kislányka besárgult kék fény alá kellett tenni,etetni kellett, mert nem szopott. Utána sem szopott, hiába próbáltam és kértem segítséget. 3 hónapig fejtem mire elapadt. Extrán hasfájós és nyűgös volt. Volt olyan nap, hogy 1 órát aludtam azt is a zuhanyzóban, miközben folyt rám a víz és a férjem keltett fel. Depressziós lettem a sok stressztől és az állandó fájdalomtól. 3 hónap kellett mire magamhoz tértem és elkezdtem élvezni az anyaságot. Most már jól vagyok. A kislányom is kiegyensúlyozott nyugodt baba lett. Jól eszik, jó kedvű. Most a fogzással kínlódunk és az alvás sem megy olyan jól,de 100x könnyebb minden,mint az első 3 hónapban. Nem akarom ezt újra átélni. Sem a szülést,sem a depressziót,de leginkább nem akarok meghalni, akkor már 2 gyerek maradna az apjukra anya nélkül.
2019. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki gondolja meg magát később, nem kötelező.

Én minden gyerek után azt mondtam, hogy nem lesz több, de lett. a második születés után mindig az jutott eszembe, hogy miért is volt olyan nehéz egy gyerekkel? :) kettővel nem kétszer, hanem sokszor volt nehezebb eleinte (mondjuk még 2 éves sem volt a nagy). aztán idővel összeszoktunk, kialakult a rutin, beálltak az etetések,akkor már jó volt. aztán lett végül 3. is. akkora már a másik 2 ovis volt, így lényegesen egyszerűbb volt (bár 3 gyerek nekem már komoly logisztika).

azt nem mondom, hogy feledésbe merültek az első hetek, de több hónap/év távlatából (és a hormonok nélkül) mindig úgy gondoltam, hogy túléltem és menni fog még egyszer.

2019. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megértelek, én is ugyanígy éreztem, mint te. Az első fiam alig aludt, folyton mellen volt, semmit nem tudtam csinálni. Amíg nem kezdett el mászni, szinte lerakhatatlan volt. Nekem a szülés is nagyon rossz élmény volt, és depressziós is lettem. 2 év múlva a férjem már nagyon szeretett volna másodikat, én még akkor sem, de úgy éreztem, hogy nem lehetek olyan önző, hogy megfosztom a fiamat a testvertol. Végül majdnem 3 év korkulonbseggel született meg a kisebbik fiam. A szülés most szuper volt, viszont ugyanúgy rossz alvó, mint bátyja, sőt talán rosszabb, mégis ezerszer könnyebben élem meg. Tudom, hogy egyszer aludni, fog, tudom, hogy egyszer önállóan megy és már csak gyönyörködok bennük. :) Nem mondom, hogy könnyű, de a férjem sokat segít. Abszolút nem bántam meg, hogy bevallaltam, sőt gondolkodunk a harmadikon is. :) Kitartás!
2019. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek ezért nem lett több gyereke. A nehéz babakor után jött egy tündéri, de többgyerekes gyerekkor. Nekem 2 kisgyerekem van, velük sokkal könnyebb együtt mint az ő egykéjével volt ennyi idősen.. Már nagy azóta, és nagyon jó a kapcsolatuk.
2019. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én majdnem belehaltam a szülésbe (két hét intenzív osztály, apa otthon egyedül a babánkkal) és utána is másfél év volt, mire teljesen meg is gyógyultam meg bíztam is már végre újra magamban (belül folyton rettegtem, hogy rosszul leszek, miközben egyedül vagyok, pláne babával, bár persze muszáj volt). Szóval ezért elég sokáig úgy voltam vele, hogy kész, ennyi volt, selejtes vagyok én ehhez, pedig egyébként mindig úgy élt bennem, hogy a gyerekkor testvérrel az igazi "buli". Közben elkezdtem otthonról dolgozni is, ami először jó ötletnek tűnt, terápiás jelleggel, hogy valami hasznot is hozzak, de visszanézve elég öngól volt, mert még több kapkodást és bűntudatot eredményezett. És mindez a házasságunkat is "kissé" megviselte. Aztán amikor két évesen bölcsis lett a fiam, amit jól megsirattam, de ugyanakkor végre kicsit helyére került, hogy mikor minek van az ideje és egy nagyon nyugodt korszak volt - a dackorszak minden szépsége ellenére - élveztem, hogy már milyen sok mindenben "partner", lehet vele olyanokat játszani, amit én is szinte gyerekként élvezek. És akkor rá fél évre kezdett motoszkálni, hogy hátha mégis... Sok orvosnál jártam, statisztikákat gyártva, ki szerint mekkora a kockázat, ha esetleg lenne egy második, bár még én se tudtam, merem-e, meg közben a férjem sem tudta eldönteni, mit akar (neki a dackorszak kevésbé tűnt szépnek:)). Végül 4 év korkülönbség lett. És bár a szülés nagyjából rendben ment ezúttal, a második gyerekem sokkal nehezebb dió lett, mint az első, mert 2-3 éves koráig 4-5x kelt éjszaka. De túléltük. Most már iskolások és valahol sajnálom, hogy nem három lett, mert minden nehézség ellenére, tényleg olyan nagy érték egy gyermek és olyan jó bennük szeretettel gyönyörködni (ha épp nem ördögfiókák:) - na jó, még akkor is).
2019. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ismeri a fiamat mind azt mondja róla, hogy az a típus, aki után nem lesz második.

Na nálunk lesz. Nagy kihívások elé állított az elmúlt 2 év alatt, sôt minden nappal egyre nagyobbak elé állít, de én így imádom, ahogy van és csak remélem, hogy szépen egyengetjük az útját, ahhoz, hogy később ne legyen nagy kihívás pedagógusoknak, kollégáknak, embereknek és szépen megtalálja a helyét.

Őutána már nehezebb nem igen jöhet, ha meg mégis már gyakorlottak vagyunk.

2019. aug. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező két gyereket vállalni. Ez a ti közös döntésetek a férjeddel, hogy legyen-e második vagy nem. Nem leszel kevesebb, ha csak egy gyereked van.

Én mondjuk úgy látom, hogy ma a gyerekgondozás minden nehézsége az anya vállán van. Arról lehet vitatkozni, hogy ez azért van, mert a környezet nem is hajlandó segíteni vagy a mai nő egy belső elvárást támaszt maga felé, hogy csakis az ő gondja gyerek... Mindenesetre dédanyám 9-et szült és szülés után 1-2 hónappal már ment ki a földre dolgozni. A gyerekeket gondozta ő is, meg aki épp ráért. De nem egész nap a gyereken lógott, mert volt más munkája is. Generációk laktak együtt, amíg a gyerek pár hetes volt, addig volt, aki besegített a háztartásban. Sokkal többet dolgoztak, de valahogy normálisabb volt a munkamegosztás.

2019. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!