Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 hetes a kisfiam, de épphogy...

11 hetes a kisfiam, de épphogy emeli a fejét hason. Kezdek aggódni?

Figyelt kérdés
Én rontottam el, mert sír ha hasra rakom, ezért nem eroltettem, viszont utána olvastam és ez gond. Nektek mit tud az ennyi idős babáról?
2019. szept. 4. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
12 hetes kislányom gyönyörűen tartja a fejét, próbálkozik az alkarjára támaszkodni, több-kevesebb sikerrel, általában pár percig elvan így, aztán nyűglődni kezd. Mondjuk ő hason alvó, ráadásul a kiságyban körtúrákat jár álmában, úgyhogy neki van lehetősége gyakorolni. A hasra tévés nagyon fontos! Persze hogy sír, hiszen kényelmetlen neki, nem szokta meg, de valahogy próbáld meg lekötni a figyelmét, mert sehogy nem fognak a nyak és hátizmai fejlődni. Amúgy ha van lehetőséged babaúszásra járni, csak ajánlom. Nekünk pont tegnap történt a csoportunkban, hogy egy másodszor részt vevő koraszülött, korrigáltan 10 hetes kisfiú úgy tartotta a fejét a szivacson, mint még soha, anyukája teljesen el volt ájulva.
2019. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Én inkább azon aggódnék, hogy még hetekben számolod a korát.


Rakd hasra, először csak egy percre, aztán fokozatosan növeld az időt.

2019. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam se szeret hason lenni,de ő emeli a fejét.A hasról hàtra és fordítva is megfordult.A csípő szűréses doktor azt mondta nem baj ha nincs hason.De mi is próbàlgatjuk a hason fekvést megszokni.
2019. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

11 hetesen az épphogy emeli az jó.

Tedd naponta 3-5x hasra, és amikor nyügös lesz akkor vissza fordítod, akár pár perc múlva újra.


A legjobb, ha pl kanappén teszed hasra és közvetlen elé ülsz, így egyvonalban van az arcotok. De na hagyd egyedül a kanappén.

2019. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!