Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kisfiam 8 hónapos. Közel 5...

Kisfiam 8 hónapos. Közel 5 éves munkaviszonyom van ledolgozva, bejelentetten. Az utolsó munkahelyemre épphogy odacsöppentem, pont terhes lettem, észrevették, és kirúgtak. Hová tudok fordulni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Jogilag megtehették, hogy kirugtak, mert még nem volt letelve a próbaidőm... Tehát másnap munkanélküli segélyre mentem. Ez eddig oké. A TGYÁS-t megkaptam a kisfiam 6 hónapos koráig... ez is rendben. Viszont az OEP-nél azt szajkózzák, hogy törvénymódosítás volt, miszerint aki: 2008. 01. 01. után szül , és ezidő alatt álláskeresési járadékban részesült, az a gyedre már nem lesz jogosult! Nos, utána jártam ennek az ú.n. törvénymódosításnak... utánajárt a könyvelőm, ügyvédem, stb. Nem létezik ilyen törvény!!! Ez sehol nincs leírva, az ég egyadta világon! Sehol! Sőt, gyeddel kapcsolatos törvénymódosítás 2005-ben volt utoljára. Engem viszont másodszorra is elzavartak az OEP-től, mert őszerintük: nem vagyok jogosult a gyedre. Határozatot kértem tőlük, amiben tudnak hivatkozni. Az nincs. Se határozat, se pénzem! Most itthon ülök a babámmal 12200 ft-os családi pótlék az összes jövedelmem, havonta. Mert gyed az nincs, ja, a gyes /amit jobb híján megigényeltem/, azt is majd csak valamikor hónapokkal később kapom meg, egyösszegben, mert náluk macerás, meg elkeverik az ember papírjait. stb. Mindenki azt mondja, hogy nekem jár a GYED! Csak pont a folyósító szerv nem foglalkozik velem. Hol tudom őket feljelenteni, vagy hová tudok fordulni ebben az esetben?
2008. dec. 10. 11:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nem oké,mindenképpen a törvényre vonatkozó papírt(amit szerettél volna)kényszeríteni kellene tőlük.Ha ilyen nincs és nem adnak ki semmit,hogy miért nem jár,akkor csak a per marad.De egy munkaügyi jogász erre szerintem pontos választ tudna adni,hogy mit tehetsz.Tudtommal van a családsegítőben ingyenes jogász!
2008. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!