Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valakinek van valami jó...

Valakinek van valami jó tippje terhesség alatti rémálmok ellen? Már elviselhetetlen

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szörnyű rémálmaim vannak minden éjjel. Az álmok egyelőre nem a terhességről szólnak, hanem össze vissza, általában a legnagyobb félelmeimet keveri bele valamiképp az agyam az álmokba.


Balesetek, egyedül maradás. Tegnap például a reggeli napsütés helyett akasztott ember az ablakban, szóval egyszerűen szörnyű :( próbáltam nappal elaludni, próbáltam éjjel, mindig ez van.


Valaki tud segíteni?


2019. szept. 5. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen, tud. Pszichológus. Felszínre hozza a rejtett félelmeid.
2019. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na de emiatt pszichológus?

Állítólag terhesseg alatt természetes, és ezek nem igazán rejtett félelmek. Mindig is tudtam miktől félek, még csak nem is irreális dolgok. Csak eddig volt havi 1 rémálom vagy még kevesebb, most meg mindne éjjel :(


Olyasminek gondoltam, mint a terhesség alatti hányingert, hogy valami csak van, ami el nyomja.


Persze végső soron elmegyek pszichológushoz is, ha segít.

2019. szept. 5. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Hú, nekem nem a terhesség alatt voltak, hanem a szülés utáni első hetekben. Én a fáradtságnak tudtam be, mert egyszer csak elmúltak. Nekem sem a babáról szóltak.
2019. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én 20 hetes vagyok, kb. egy hónapja ez van. Nem tudom mitévő legyek. Én is abba bízok, hogy egyszer csak elmúlik.
2019. szept. 5. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Ó ezt akár én is kiírhattam volna :( én is a 20. hétben vagyok, nekem szerencsére csak 1-2 hete jött elő. Hátha jön valami tipp..
2019. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Szülésig rendszeresen voltak rémálmaim. Volt egy, amit soha nem fogok elfelejteni. Anyu ült nálunk a konyhában, a kezében volt egy baba, akit véletlenül elejtett. Amikor felemelte, a kicsi arca felém nézett, a koponyáján egy hatalmas és mély seb volt, látszódott a szétroncsolódott agya. Felé nyújtottam a tenyerem és néztem, ahogyan a vércseppek szétcsapódtak rajta. Amikor felébredtem még úgy éreztem, mintha nedves lenne a kezem. Gőzöm sincs miért van ez, de majdnem az egész terhesség alatt voltak hasonló álmaim. Az alvásparalízisem sem kímélt. Nem tudom, hogy lehet- e ez ellen tenni valamit egyáltalán.
2019. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Szülésig rémálmaim voltak. Nincs ilyenkor semmi csodaszer, kitartás egyszer el fog múlni.
2019. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 10 hónapos a lányom, most kezdett el felállni, már voltak nagy esések, magára borította a kisasztalt... Már 4 napja egész éjjel váltogatják egymást a szörnyű rémálmok, hol ágyról esik le, hol szekrényről, de esett már ki az óriáskerék tetejéről is. Éjszaka felülök és bambulok vagy épp kapálózok, páromat is felébresztem vele, pedig ő alszik mint a bunda. Biztos elmúlik majd, ha más nem, mikor már stabilan megy, de most nagyon para
2019. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak nagyon furcsa rémálmaim terhesen. De akkor lettek csak igazán rémesek miután megszületett a fiam... Mert akkor már mindegyik vele kapcsolatos volt és nem csak hébe-hóba hanem minden éjjel rémálmaim voltak. Pedig amúgyis alig aludtam...


Szerintem ezek csak hormonok. Az agyad próbál felkészülni, szülés után meg próbálja feldolgozni az új élethelyzetet valamint azt a hatalmas felelősséget ami innentől örökre elkísér.


Egyébként az én gyerekem már 10 hónapos és gyakorlatilag egyik napról a másikra szűntek meg ezek a rémálmok.

2019. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, akkor próbálok beletörődni. Remélem azért nem kísér szülésig, hátha abbamaradna :(
2019. szept. 5. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!