Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom beletapiskolt a...

Kislányom beletapiskolt a frissen felmosott padloba ami után megnyalhatta a kezet. LEHET Baj?

Figyelt kérdés
Padlofelmosoval lett felmosva a konyhai padló.
2019. szept. 7. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem töményen öntöd a padlóra a szert - a normál higitásban meg annyi víz van benne, hogy akár inni is lehetne.

Másrészt meg ha csak beletapicskolt, akkor a kezére sem került mérhetö mennyiség-

2019. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan...
2019. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Ez úgysem olyan esélyű, amivel elvinnéd gyomormosásra, szóval remélhetőleg nem lesz baja. Itass vele sok vizet.
2019. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rögtön utána fogtam és popsitorlovel megtoroltem a kezet de mintha a kis kezét bevette volna 1mpre a szájába
2019. szept. 7. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezek szerint az sem biztos, hogy megnyalta a kezét. Nem hinném, hogy baja lenne, de mondjuk nem is írtad, hogy mennyi idős. Mégcsak mászik? Mennyi vegyszert öntöttél a vízbe?

Gondolom, nem fél litert. Nem lesz baja. Ha hányna, akkor mindenképp sürgősségi. De ha leírod, mennyi idős, milyen töménységű vízzel mostál fel, akkor mindenki megnyugszik.

2019. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a flakont. Mivel sima padlófelmosóról van szó, így látatlanban azt mondom, hogy nincs benne semmi maró, irritatív anyag, tehát az elfogyasztása kb. annyira veszélyes, mint belenyalni a habfürdős vízbe. Ez se, meg az se arra való, hogy ledöntsünk belőle egy bögrével, de a megnyalásuktól senkinek nem lesz semmi baja.


A kisfiam 2,5 évesen megkóstolta a zöldalmás WC-zselét konkrétan a WC-kagylóból. Ő megfogta és meg is nyalta, mert almaszagú volt a szája. Kiöblítettem bő vízzel, majd a csomagolást néztem. Abban sem volt semmi irritatív, maró, fertőtlenítő anyag, egyszerű illatosított szintetikus zselé. (A mi konkrét esetünkben veszélyesebb volt az, hogy a WC-kagylóból nyalt meg valamit.) Természetesen semmi baja nem lett az égvilágon.

2019. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lassan 11 hónapos és nem volt persze olyan tömény a víz.
2019. szept. 7. 14:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lett semmi baj, hála istennek jól van most alszik.
2019. szept. 7. 14:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!