Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondanátok különlegesebb...

Mondanátok különlegesebb lányneveket? A leggyakoribb a vezetéknevünk.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végre kiderült a kisbabánk neme, aki Kislány.


Mivel a vezetéknevünk rettentően gyakori, ezért szeretnénk egy kicsit különlegesebb, egyedi keresztnevet adni, hogy elkerüljük a későbbi névazonosságokat.


Viszont annyira ezek a külföldi magyarul fonetikusan leírt nevek nekem borzasztóak :( nem szeretném, ha nevetségesen hangzana.


Imádnám az Anna vagy Éva nevet, de annyi lesz belőle, mint Kiss Istvánból.


Bármilyen ötletet szívesen fogadok, teljesen tanácstalanok vagyunk.


Köszönöm szépen előre is!


2019. szept. 14. 19:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
63%

Először is, jó lenne tudni a vezetéknevet, ahhoz sokkal könnyebb neveket keresni.


Ametiszt, Babett, Eleonóra, Gemma, Gvendolin, Kendra, Lídia, Lorina, Marietta, Médea, Miletta, Nadett, Norina, Oxána, Ticiána, Véda, Xénia, Zóra


Egyébként meg, olvasgasd át az anyakönyvezhető nevek listáját, biztosan találsz olyat, amit senki nem írt le és tetszik nektek! :)

2019. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
46%
Nálam a Csenge és Zsejke nevek voltak, de a Zsejke nagyon felkapott lett, a Csenge meg... az én férjem is Kovács... :D végül Hanga lett, de még az Olívia, Zóra is nálam nagyon favorit helyen voltak
2019. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nyugodtan add az Évát, az o korosztályában mar nem gyakori:)) (Anna még akad)
2019. szept. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
45%
Bar a vezetéknevünk nem gyakori, de a lányom Katerina lett, Katjanak becézzük. Akkoriban az oroszos nevek jöttek be: Natasa, Szonja, Tatjana. Azóta sem hallottam még egy ilyen nevū kislányról, mint az enyém; de pont a bölcsiben van ritka vevű kislány: Szàva. Ja, és Olaszorszàgban pedig kb.minden negyedik làny Katja (vagy legalàbbis én elég sok Katjat ismerek kint). Szerintem a szlàv vagy török eredetű nevek közt keress, ami magyar fülnek talàn nem annyira idegen, a történelmi mult miatt pl.
2019. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
Zsanna, Zsolna, Hella, Helka, Szidónia, Szabina, Lelle, Lujza, Alina, Száva, Tamara, Korina, Odett, Darinka, Dára
2019. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem manapság az Anita sem olyan gyakori,vagy Flóra,Nárcisz,esetleg Erika,Ivett,Dalma. Ezek jutottak eszembe. De a hangzás miatt könnyebb lenne,ha tudnám a vezetéknevet.
2019. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%
most azért lettem lenullázva, mert a férjem Kovács????
2019. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem számítanak gyakorinak (vagy manapság már nem azok), szerintem mégis ismert és szép nevek: Zita, Olívia, Pálma, Magdolna, Eleonóra, Ingrid, Rebeka, Valéria, Hedvig, Franciska.

Tényleg ritka, kevéssé ismert, de szerintem szép nevek: Velmira, Manon, Polett, Polina, Lia, Luna.

2019. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, én mindenkit felpontoztam.

Mindkettőnk Kovács :D szóval a Kovács Éva, Kovács Anna, eszméletlenül sok van, pedig olyan gyönyörűek.

2019. szept. 15. 22:04
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

Olívia, Izabella, Szonja, Ilka, Sarolta..ezek ritkák.

Kb 10x olvastam át az anyakönyvezhető neveket, mire sikerült választani.

2019. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!