Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen különlegesebb nevet...

Milyen különlegesebb nevet adhatnék a picinek ehhez a vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

fiú és lány neveket is várok , ami nem mindennapi, viszont nem is ilyen Eperke vagy hasonlók, szép neveket szeretnék...


Mostani ötletem: lány : Véda,Natasa, fiú: Noel, Noah


Sörtes a vezetéknév :)



Jó lenne ha lehetne becézni, ezek tetszenek, de nem igazán lehet őket :(


2016. aug. 30. 00:52
1 2
 1/17 anonim válasza:
42%

Juj a Natasa meg a Noel nekem is az egyik kedvenc neveim közé tartozik:) De még ezek a nevek tetszenek nagyon:

-lány: Zara, Zoé, Lara, Lóra

-Fiú:Zalán, Dimitri, Trisztán, Botond

2016. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Elso válaszoló vagyok! Amiket én írtam azokat sem lehet nagyon becézni .:( De a Natasa nevű lányomat Natinak becézném.:))
2016. aug. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

szerintem is szépek, Zara, Zoé, Lara is tetszik , de annyit fújolják itt nem értem miért :)


de ezek még csak ötletek :)

2016. aug. 30. 01:07
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Zarát azért húzzák le(megjegyzem jogosan),mert ez egy ruházati üzletlánc neve. Én sem adnám a gyerekemnek ezt a nevet.. Képzeld csak el : "Zara kislányom,gyere veszünk pár cuccot a Zarába". Botrány szerintem.

Dimitrit meg ne már,atya isten! Öcsi akkor nem lesz Like Mike ugye?

Én is szeretem a különleges neveket,de az ésszerű keretek között. Nekem például a Polina,Polett nagyon tetszik. Továbbá az Alícia,a Hella,és a Lujza is,bár a Lujza talán a leghétköznapibb.

Fiúkból a Vendel a favorit,de tetszik még a Kilián,Bercel,és a szintén talán hétköznapibb Nimród.

2016. aug. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

A Zoé és Lara is arra a sorsa jut, mint a Bence és a Hanna. Annyira sokan akartak különleges nevet a gyereknek, hogy most kb. minden harmadik gyereknek ez a neve. De tényleg, nem tudom megszámolni, hány Bence van az ismerősök gyerekei között, és a Hanna se ritka.

Most feljött ez a két név is, de nem tudom, miért. Divatosak.


Mi is nézegetjük a neveket, és én pont nem szeretnék különleges, szokatlan keresztnevet, jó hát nem is lesz Józsi meg Maris. :) Kb. mindenki hülyének néz, amiért nem cifrázom.


Elsősorban azért nem, mert régi jó magyar családnévhez igen bután néznek ki az ilyen nevek. (Elnézést mindenkitől, akinek ilyen tetszik, de véleményszabadság van.) Másrészt nem érdekel, hogy nemzetközi legyen, mert a Kovács vagy a Balogh sem az, attól, hogy kap egy olyan keresztnevet, amit a nagyszülők nem tudnak megtanulni hetekig, még nem lesz jobb a helyzet.

Nemzetközileg ismert nevek között is lehet válogatni: Anita, Erika, Dóra, Klaudia, stb.

Fiúneveknél szintén: Richárd, Péter, Roland, Henrik, Dávid, Márk, stb.

2016. aug. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ezek nem túl gyakoriak, bár divatosabbá váltak:

Alexander, Ármin, Benjamin, Boldizsár, Brendon, Csanád, Domonkos, Donát, Dorián, Flórián, Gellért, Huba, Kende, Kolos, Koppány, Lóránt, Simon, Soma, Sebestyén

Adél, Alexa, Amanda, Cintia, Dalma, Elizabet, Emília, Johanna, Kata, Kiara, Kincső, Leila, Letícia, Melissza, Natália, Patrícia, Tamara, Vanda, Vanessza

2016. aug. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát a Sörtes Noah nem egy jó párosítás a hangzása miatt. Noelből meg sok van. A Natasa rendben van.
2016. aug. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sörtes Natasa egész jól hangzik. A Véda nem annyira illik hozzá.


Magyarországon Noa (h nélkül) női névként adható, Noelekkel Dunát lehetne rekeszteni.


Nekem a kedvenceim fiúból a Trisztán és a Miron.

2016. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszi, aza baj nem tudom mik most a gyakoriak, a bencét, hannát tudom, mert az a családban is sok van :) köszi a válaszokat
2016. aug. 30. 10:11
 10/17 A kérdező kommentje:
lányból valahogy a Natasa nálam a nyerő
2016. aug. 30. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!