Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nagyon szeretné...

Mit tegyek, ha nagyon szeretnék gyereket, de még csak beszélgetni sem tudok róla?

Figyelt kérdés
Felfogom én is, hogy most nem lehet gyerekem, de nagyon vágyom rá és sokat segítene, ha tudnék valakivel beszélgetni erről, de mindenki csak azt mondogatja, hogy egy gyerek mekkora felelősség, onnantól nem létezik egyes számban, hogy "én" és majd lesz ne aggódjak. Nos, ez eleve bukik, mert sokszor rettegek attól, hogy nem lehet gyerekem, annyit hallani ilyenekről. A barátommal sem tudok erről beszélni, mert az anyagiakkal jön. Én mindent értek, de én csak arra vágynék, hogy egy kicsit sírhassak valaki vállán, hogy mennyire vágyom rá, nem azt mondom, hogy ma este essünk neki. Sokszor, ha látok babákat az utcán a sírás kerülget és jól esne, ha valakivel beszélhetnénk róla, így csak magamban nyomom el a fájdalmam. Már majdnem két hete késik és tudom, hogy nem baba...de minden percben arra gondoltam, lehet gyerekem lesz. Most érzem viszont, hogy meg fog jönni, megyek orvoshoz is, de csak pénteken. Nagyon szeretném, ha valaki megértene, egyedül érzem magam ezzel.
2019. szept. 16. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Te most gyereket szeretnél vagy csak simán beszélgetni róla?

SZerintem neked nem való gyerek, beszélgetni mindíg, indenkivel lehet.

2019. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod miért késik?
2019. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy még nem való gyerek, hiszen neki lenne rossz albérletbe születni és stb és nem tudnék olyan önző lenni,nehogy úgy vállaljam be, hogy nincs biztos anyagi háttér. Én csak azt szeretném, ha megértenék,mennyire szeretnék babát és kicsit lehetne beszélni róla, hogy a jövőben majd ez vagy az lesz. Miért olyan nagy bűn ez? Egyébként onnan tudom, mert sík ideg vagyok a munkám miatt és érzem is, hogy meg fog jönni, plusz biztosra megyünk, ami a védekezést illeti. Ettől is félek, nehogy pénteken pcos-t, cisztát állapítson meg a doktor.
2019. szept. 16. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Arra nem gondolsz hogy azért késik mert szétparázod az agyad, tele vagy stresszel szomorúsággal, és agyalsz állandóan? Nem kell a legrosszabbra gondolni, simán el tudom képzelni, hogy ki vagy készülve emiatt a ciklus egyszer kimaradhat.
2019. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet! De hogyan tudnék lenyugodni? Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen bánatos? Nem tudom elterelni a gondolataimat.
2019. szept. 16. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Pedig valahogy muszáj lesz. Kérd meg párodat menjetek el valahová csináljatok programokat, kösse le a gondolataidat, foglalkozzon veled. Menjetek el közözen futni, nagyon jól levezeti a stresszt.
2019. szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokan beleesnek ebbe a csapdâba, hogy annyira a gyerekre koncentrálnak, hogy a cél kedvéért lebagatelizálják a körülményeket. Olyan magasra emelik a vágyat, hogy az ellenérv eltörpül a szemükben. Belevágnak, majd késõbb amikor jelentkeznek a problémák, és széthullik az álomvár amit építettek.

Szóval azt mondom a körülményekre koncentrálj, és azt építsd, ne az álomvilágodat a képzeletbeli gyerekeddel.

2019. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.
2019. szept. 16. 10:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is átestem ezen, nekünk nehezen akart összejönni a baba. És nagyon rápörögtem a témára. És én sem tudtam kivel beszélni erről. Párommal annyira nem lehetett lelkizni, a szüleim, testvéreim meg távol élnek. Én azt ajánlom, éld az életedet, legyenek hobbijaid, kiránduljatok, utazzatok, szórakozzatok. Kell vmi, ami kizökkent ebből az állapotból.
2019. szept. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!