Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik gyereket szeretnék,...

Harmadik gyereket szeretnék, Párom nem így érzi. Igazából csak beszélgetni szeretnék erről, hogy más Anyuciknak is van-e ilyen érzése? Ha igen, sikerült-e összhangba kerülni a Párotokkal?

Figyelt kérdés

Beszéltünk róla, Ő úgy érzi, nem jutna elég időnk mindhárom gyerekre, nem akarja a két meglévő gyerektől bármennyire is elvenni a figyelmet azért, mert jön egy harmadik. Én tudom, hogy mindhármat ugyanúgy szeretnénk, együtt foglalkozunk velük, nem külön-külön mindegyikkel. Én nem tudom magam túltenni ezen, nem tudok megválni a babaruháktól, a babakocsitól, a gondolattól.

Segítség van, és anyagilag sincs akadálya.

Nagyon nehéz, nem bírom elfolytani ezt a baba utáni vágyat. A gyerekek is nagyon szeretnék, ők 6 és 4 évesek, fiú és lány. :)

Szerintetek ha egy férfi/Apa ezt eldönti, hogy ne legyen baba, megváltozhat idővel a véleménye?



2017. máj. 16. 14:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Váltohat persze, de a leírtak alapján jelenleg elég határozottnak tűnik. Szerintem mostanában nem fog megváltozni a véleménye.
2017. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Nekem úgy tűnik hogy te nem mégegy gyereket szeretnél, hanem babázni. De a harmadik is felnő, nem marad kisbaba örökké. Ha viszont igazam van, akkor klimaxig nem fogsz lenyugodni, és amint nagyobb lesz a kicsi vágyni fogsz a következőre.

Szerintem a férjednek igaza van. Vizsgáld meg hogy valóban csak babázni szeretnél-e. Ha igen, akkor inkább foglalkoztatok a meglevő gyerekekkel, ugyanis nem csak a babakor múlik el, hanem az összes többi is. Mire észbekapsz már felnőnek.

2017. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

A gyerekek is nagyon szeretnék...persze, mert beléjük beszélted.

Miért akarsz harmadikat? Van konkrét okod?

A párodnak igaza van, nem lehet 3 gyerekkel egyformán foglalkozni. Pláne nem együtt. Hiszen egy 7 évesnek teljesen más igényei vannak, mint egy csecsemőnek.

2017. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

En is azt vizsgalnam meg magamban, hogy valoban egy harmadik gyereket szeretnek-e vagy "csak" megint babazni otthon.

Csodas isoszak ez teny, de az is az, hogy mindig ketton mulik! Probald az energiadat, szabadidodet a meglevo kettore forditani, minel tobb program, nyaralas, stb. Idovel eldol hogy tenyleg harom gyerekre vagysz-e es valoban nem eleg a ket meglevo gyermeked, vagy csak megremit hogy nem lesz tobb terhesseg es kisbaba.

2017. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Mi még a családalapítás kezdetén megbeszéltük, hogy hármat szeretnénk.


Amikor megvolt már az első kettő, mindig éreztem, hogy van valaki, aki még hozzánk tartozik, csak nincs jelen. Mert még nem is fogant meg... de nem teljes a létszám. Ahogy a harmadik megszületett, megszűnt ez a hiányérzet.


Nálunk a férjem van úgy, hogy még benne lenne egy negyedikben, nem mondja, de érzem. Ha valaki megkérdi, ,lesz-e még, ő úgymond beszédesen hallgat... én viszont nem akarok többet, nem akarok még egy problémás terhességet, közeledek a negyvenhez, és ami a fő: a meglevő háromnak nem tenne jót egy kistesó, azt biztosan tudom. Ők is kicsik még, sokat rivalizálnak, egy baba határozottan rontana a helyzeten.


Szerintem nálatok sokat segítene az őszinte kommunikáció, nyíljatok meg mindketten, hogy miért akarjátok... vagy miért nem.

Szóval megértelek mindkettőtöket.

2017. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Milyen idősek vagytok?

Elég egyértelműnek tűnik a férjed véleménye, de persze bármi megtörténhet. Az viszont egyértelmű, hogy ennek közös döntésnek kell lennie, nem elég az egyiknek akarni.

A részedről viszont elég furának tűnik, hogy "nem tudok megválni a babaruháktól, a babakocsitól"


Mondom ezt úgy, hogy nekünk 3 gyermekünk van, de mindegyik után eladtuk a babaholmikat (4-4,5 év van köztük), és amikor döntést hoztunk, és újra terhes lettem, akkor mindent újra megvásároltunk. Lehet, hogy nevetségesnek vagy értelmetlennek tűnik ez, de nekünk kellett ez az újrahangolódáshoz. Anyagilag pedig megengedhetjük magunknak, hogy mindnek járjon az új.

2017. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%

"A párodnak igaza van, nem lehet 3 gyerekkel egyformán foglalkozni. "

A saját nevedben beszélj.

2017. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
28%

A ferjednek igaza van.

Minek akarsz meg egyet?"Babazni akarsz"? Nincs eleg dolgod? Foglalkozz a mar meglevo gyerekeiddel,vagy a tarsadalom szamara is hasznos valamivel.

2017. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
66%
Pedig egyszeru matek. 3 gyerek tobb idot es torodest igenyel, mint 2, de az idobol nem lesz tobb ha tobb gyereket szulsz.
2017. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
Én szeretnék még egy gyereket, mert a meglévők is jól sikerültek és tudnék még szeretni, de az eszem szerint nem lenne jó ötlet. A babás korszakot, na meg főleg a terhességet mondjuk pont átugranám - na jó persze nem -, de annyi aggódás volt bennük mindig. A férjem biztos nem szeretne, mert a meglévők is hangosak és izgágák és sokba kerülnek, bár marha büszke rájuk és sokat is van velük, nem hiszem, hogy az idegeinek jót tenne még egy-két év kialvatlanság és dackorszak, amikor pont kezdünk helyrerázódni és újra kettőnkre is jut némi lopott idő. Azzal is vigasztalom magam, hogy talán inkább az fáj, hogy az élet múlik, egy szakasz lezárult annak összes lehetőségeivel és ezt nehéz elengedni. Segítségem most még van, de félek attól is, nehogy hirtelen forduljon és én kelljek majd segítségnek. Ha visszamehetnék, ha hamarabb és tudatosabban megléptünk volna minden lépcsőt, akkor talán belefért volna... de ugyanakkor hiszek abban, hogy mindennek van értelme, miért akkor történt. Szóval én épp azon dolgozom, hogy a férjemnek adjak igazat meg a józan eszemnek.
2017. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!