Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bírósági targyalasnal mikor...

Hgao kérdése:

Bírósági targyalasnal mikor ítélnek meg megosztott felügyeletet elvált szülők gyermekére? (1 hét egyiknel-1het a másiknál). Nehéz ezt elérni? Újra szeretném targyaltatni a gyermekelhelyezési feltételeket.

Figyelt kérdés
A kisfiam most 5 eves.A kisfiú 2eves korában volt a bírósági tárgyalás, akkor minden 2.hetveget plusz a karácsonyi ünnepek és szünidő felét szabták meg. Persze évközben a 14 napból 2 nap keves, ezért szeretnek többet elérni valami módon. Távolság csak 15 km köztünk,de az anyja nem enged magától, hogy többször elhozzam, hiába biztosítok megfelelo körülményeket mindenben.
2019. szept. 19. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha kicsit is szereted a gyedreket, ne akard. Szerencsére az én szüleim egy év után belátták, hogy nekem ez nagyon roosz :(
2019. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon rossz ötlet. Az szép, hogy több időt szeretnél együtt tölteni vele, de ez kétlaki élet. Kirángatni egy gyereket a környezetéből, két helyen éljen egyszerre, ez nem jó.
2019. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kéne tiltani ezt a baromságot. 4 évig szívtam ezzel a rohadt költözködéssel, mire besokalltam és akkora hisztit levágtam, hogy átjött a szomszéd, hogy miért sikítozok. Persze ez előtt kértem szépen is, hogy had lehessen már néha egy nyugodt hétvégém, de az nem érdekelte a szüleimet, mert "az én érdekemből" csinálták.
2019. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Az oszzott felügyelet a lehető legrosszabb a gyereknek.
2019. szept. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem úgy kéne az ilyet megoldani, hogy a gyerek(ek) maradnak végig ugyanott, és 1 hetet az anyukájuk, aztán 1 hetet az apukájuk tölt a gyerek(ek) lakásában.

Ha a szülők meg tudnak egyezni, akkor a szülőknek elég egy kis lakás, egyszer az egyik lakik benne 1 hetet, aztán meg a másik.

Így csak egy nagyobb lakás kell, gyerekszobával, nem kettő.


A gyerek nem csomag, hogy ide-oda visszük.

2019. okt. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmi csak akkor járható út, ha egyébként a két szülő nem lakik messze egymástól, és ha mindkét szülő kéri. Egyébként a bíróság saját maga ilyen döntést nem hoz.


Én azonban inkább a közös felügyeletet pártolnám, attól még lakhatna a gyerek az egyik szülőnél, és a másiknak lehetnek a szokásosnál szélesebb kapcsolattartási jogai. Ehhez is a szülők közös megegyezése kell és az, hogy a saját érdekeiket rendeljék a gyermekük érdekei alá.

2020. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!